درمان قوز کمر

قوز کمر یا کایفور به مرور زمان برای بسیاری از افراد اتفاق می افتد . اصولا درمان قوز را با ورزش انجام میدهند اما در این مقاله به روش های بدون نیاز به ورزش که میتوانند قوز را درمان کنند با شما همراه خواهیم بود . درمان قوز مخصوصا اگر چند سال است که به آن مبتلا هستید طولانی خواهد بود بنابراین مایوس نشوید .

درمان قوز کمر با قوز بند

همیشه فکر کنید که پشت خود را به دیوار چسبانده اید . در طول روز همیشه طوری بدن را فرم دهید که انگاری سر و پشت خود را به یک دیوار صاف چسبانده اید .

درمان قوز کمر با بدنسازی

از نوار چسب پهن کمک بگیرید . کمر خود را صاف کنید سپس با کمک گرفتن از کسی نوار چسب را مانند حرف X انگلیسی به پشت خود بچسبانید . همراه داشتن این نوار چسب در طول روز باعث کمک و یادآوری به شما برای صاف نگه داشتن کمر و شانه میشود . حتما از نوار چسب پهن استفاده کنید .

درمان قوز گردن

در هنگام راه رفتن قوز نکنید . مطمئن شوید که در هنگام راه رفتن قوز نمیکنید برای اینکار میتوانید فرض کنید که یک کتاب را میخواهید روی سر خود نگه دارید .

هزینه جراحی قوز کمر

از تکنیک رنگ استفاده کنید . اگر نیاز به یادآوری برای راست ایستادن دارید به یک جسم یا رنگ خاص فکر کنید . هر زمانی که به آن جسم یا زنگ خاص فکر کردید قوز خود را چک کنید .

درمان قوز پشت در طب سنتی

صاف بنشینید . درست نشستن روی صندلی یکی از مهمترین مراحل درست کردن قوز میباشد بنابراین نکات زیر را رعایت فرمایید :

اگر برای مدت طولانی پشت صندلی می نشینید : از صندلی هایی استفاده کنید که دارای ارگونومی ( شکل یا طراحی ) خوبی باشند و برای قد و وزن شما مناسب باشند . اگر چنین صندلی ندارید یک بالشت کوچک پشت کمر خود بگذارید .

شانه خود را به  صندلی بچسبانید . اینکار از قوز کردن در پشت صندلی جلوگیری خواهد کرد .

اگر زیاد با کامپیوتر کار میکنید : مانیتور را مقداری بالاتر از حالت معمولی قرار دهید تا در هنگام دیدن آن نیازی به خم کردن گردن نباشد و همیشه سر شما رو به بالا باشد .

آیا قوز پشت درمان دارد

در هنگام نشستن طولانی مقداری تحرک داشته باشید . اگر در بهترین حالت و روی بهترین صندلی دنیا هم بنشینید باید مقداری حرکات کششی یا کمی راه رفتن را هم در بین آن انجام دهید . حتی دقایقی ایستادن هم میتواند به شما کمک کند . بدن شما برای نشستن زیاد طراحی نشده است . طبق تحقیقات انجام شده در دانشگاه سیدنی نشستن طولانی مدت باعث افزایش ریسک مرگ و میر در تمامی علت های مرگ میشود .

ورزش برای صاف کردن پشت

با حالت درست راه بروید . سر خود را بالا بگیرید ، شانه ها را به عقب بدهید ، سینه را جلو بدهید و مستقیم نگاه کنید .

قوس گردن

با وضعیت درست بخوابید . درست است که در خواب نمیتوانید وضعیت خود را کنترل کنید اما نکات زیر را قبل از خواب رعایت کنید :

روی سطح نسبتا سفت بخوابید .

به پشت و بدون بالشت بخوابید .

اگر به پهلو میخوابید یک بالشت کوچک بین پاهای خود قرار دهید .

اگر از بالشت در زیر سر خود استفاده میکنید حتما از بالشت کوچک استفاده کنید .

درمان قوز کمر با بدنسازی

پشت فرمان درست بنشینید . در هنام نشستن پشت فرمان به نکات زیر دقت کنید :

فاصله پشت سر تا صندلی نباید بیشتر از 10 سانتی متر باشد .

صندلی را طوری تنظیم کنید که به راحتی پاهایتان به پدال ها برسد .

پشت خود را به صندلی بچسبانید و به سر خود استراحت دهید .

عکس قوز کمر

درست ایستادن را تمرین کنید . پشت خود را به دیوار یا در تکیه دهید طوریکه باسن شما به دیوار بخورد . مقداری به این صورت باستید تا بدن شما بداند چگونه باید باشد .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.