کندن چسب قطره ای

ماده اصلی همه چسب قطره ای ، 123 ، رازی و غیره ” سیانواکریلات ” میباشد که بدلیل خشک شدن سریع و مقاوم بودن آن امکان چسبیدن اشتباه و کنده نشدن آن وجود دارد . اما با دانستن حلال های اینگونه چسب ها به راحتی میتوانید آنها را از بکنید و پاک کنید . در این مقاله پاک کردن چسب از پوست ، شیشه ، پلاستیک و بعضی سطوح دیگر گفته شده است .

پاک کردن چسب قطره ای از روی ناخن

اول از همه با دست چسب قطره ای را بکنید . اگر چسب فقط روی یک انگشت چسبیده است بگذارید تا کاملا خشک شود سپس با ناخن آن را بکنید . اگر چسب پایدار بود و احساس درد کردید از روش های دیگر استفاده کنید .

شستن چسب قطره ای

خیساندن چسب . آب گرم به همراه صابون میتواند چسب را شل کند تا به سادگی کنده شود . آب گرم داخل یک ظرف بریزید سپس 1 قاشق غذاخوری صاون داخل آن حل کنید و قسمت چسبی را به مدت 30 الی 60 ثانیه داخل آن قرار دهید . برای تاثیر بیشتر میتوانید 50% آب را با 50% آبلیمو مخلوط کنید و سپس صابون بریزید . بعد از مدت گفته شده چسب را بکنید .

پاک کردن چسب قطره ای

استفاده از لاک پاک کن ( آستون ) . مقداری از لاک پاک کن حاوی آستون را روی چسب بریزید تا چسب شروع به نرم شدن کند سپس با آب و صابون شستشو دهید . با پنبه و دستمال آستون را روی چسب نزنید زیرا خطرناک است .  آستون باعث شل شدن  ” سیانواکریت ” که ماده اصلی در چسب قطره ای است میشود .

کندن ساده چسب قطره ای

استقاده از کره . مقداری کره روی چسب بزنید و مقداری آن را بمالید تا چسب شل شود . در صورت نداشتن کره از روغن زیتون هم میتوانید استفاده کنید . این روش برای پوست های حساس مناسب میباشد .

کندن راحت چسب

استفاده از مایع لباسشویی . ¼ لیوان مایع لباسشویی را با 1 لیوان آب داغ مخلوط کرده و چسب را در آن خیسانده و بمالید . تا از بین رفتن چسب اینکار را ادامه دهید .

پاک کردن چسب روی شیشه

استفاده از نمک . 2 قاشق غذاخوری نمک را روی چسب ریخته و مقدار کمی آب به آن اضافه کنید سپس به مدت 30 تا 60 ثانیه بمالید و آبکشی نمایید . خمیر حاصله از آب و نمک به دلیل خاصیت سایندگی میتواند چسب قطره ای را از بین ببرد .

از بین بردن چسب قطره ای

استفاده از ژل پترولیوم . محل چسب خورده با آب و صابون شسته سپس ژل پترولیوم روی آن زده سپس به مدت 1 دقیقه آن را بمالید . در صورت از بین نرفتن 1 دقیقه دیگر اینکار را ادامه دهید .

چسب قطره ای خمیر دندان

استفاده از خمیر دندان . مقداری خمیر دندان را روی انگشت زده سپس روی محل چسبی بمالید . به مدت چند دقیقه با اسفنج ، مسواک یا پارچه منطقه مورد نظر را بمالید سپس چسب را بکنید . خمیر دندان به دلیل داشتن مواد ساینده میتواند باعث از کندن چسب بشود .

پاک کردن چسب از سطوح مختلف

پاک کردن چسب یک دو سه

پاک کردن با مایع ظرفشویی و آب . مقداری مایع ظرفشویی را با آب گرم مخلوط کنید و یک دستمال را خیسانده سپس به مدت چند ساعت روی محل مورد نظر بگذارید بماند . برای ماندن رطوبت در دستمال میتوانید دور آن را نایلون بپیچید . بعد از چند ساعت چسب نرم شده است و میتوانید آن را بکنید .

پاک کردن چسب 123

پاک کردن چسب با لاک پاک کن . آستون های قوی موجود در بعضی از لاک پاک کن امکان ایجاد آسیب به بعضی از وسایل میشوند بنابراین از این روش با دقت استفاده نمایید . مقداری آستون را روی دستمال ریخته و روی سطح مورد نظر بمالید همچنین میتوانید از مسواک نیز برای راحتی کار استفاده کنید .

پاک کردن چسب رازی

بردن چسب با آبلیمو یا الکل . مقداری آبلیمو یا الکل روی دستمال یا سطح چسبی زده و بوسیله مسواک سطح مورد نظر را بمالید تا چسب آن از بین برود . برای سطوح حساس از این روش استفاده نمایید .

پاک کردن چسب رازی قطره ای

استفاده از روغن . این روش را روی سطوح بدون رنگ انجام دهید . مقداری روغن روی دستمال بزنید  روی چسب بمالید تا چسب آن کنده شود .

پاک کردن چسب قطره ای از لباس

بردن چسب قطره ای روی پارچه . اول از همه لباس مورد نظر را با آب گرم و پودر لباسشویی بشورید . سپس یک پنبه گوله و به لاک ناخن حای آستون آغشته کنید . پنبه را روی چسب بمالید سپس با دست یا چاقو چسب را بکنید . قبل از استفاده از آستون روی لباس رو قسمت کوچکی از آن تست کنید و ببینید مشکلی برای لباس پیش می آورد یا خیر ، در صورت ایجاد مشکل از این روش استفاده نکنید .

پاک کردن چسب قطره ای از شیشه و پلاستیک

حلال چسب 123

استفاده از چاقو . بهترین وسیله برای کندن چسب از شیشه و پلاستیک چاقو میباشد . نوک چاقو را زیر چسب فرو ببرید و کم کم چسب را بکنید . اگر موفق نشدید راههای بعدی را امتحان کنید .

اسپری تمیز کننده چسب 123

خیساندن چسب . مقداری آب گرم را با مقداری مایع ظرفشویی مخلوط کنید . یک پارچه یا حوله را در آن خیس کنید سپس روی محل چسبی بگذارید و به مدت چند ساعت بگذارید بماند . سپس چسب را بکنید .

حلال چسب قطره ای چیست

استفاده از الکل . حواستان به این نکته باشد که الکل به بعضی از سطوح پلاستیکی آسیب میزند . دستمال را به الکل آغشته کرده و روی چسب بمالید تا چسب نرم شود سپس آن را بکنید .

4/5 - (5 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.