ماسک سفیده تخم مرغ و لیمو

برای سلامتی لازم نیست حتما از محصولات گران قیمت و ماسک های شیمیایی استفاده کنید . با ماسک تخم مرغ به همراه لیمو ، عسل ، روغن زیتون یا موز میتوانید یک ماسک خانگی بسیار عالی و مقوی برای پوست خود درست کنید . این ماسک باعث تغذیه پوست ، کاهش آکنه ، مرطوب کردن پوست و کاهش جوش های سر سیاه میشود .

روش اول : تهیه و استفاده از ماسک سفیده تخم مرغ ، عسل و آبلیمو

ماسک سفیده تخم مرغ و عسل

سفیده تخم مرغ را از زرده آن جدا کنید . برای ماسک تخم مرغ فقط به سفیده آن نیاز دارید و زردی آن را میتوانید در غذا مصرف کنید .

ماسک زرده تخم مرغ برای پوست

مقداری آبلیمو به سفیده تخم مرغ اضافه کنید . 2 قاشق غذاخوری آبلیمو کافی میباشد . آبلیمو باعث کمک به کاهش آکنه و جوش های سر سیاه میشود . آبلیمو و سفیده تخم مرغ را مخلوط کنید . با یک چنگال سریع آنها را هم زده تا حالت خمیری بگیرد و کف کند .

ماسک سفیده تخمه مرغ برای جوش

مقداری عسل به مخلوط اضافه کنید . نصف قاشق غذاخوری عسل شل و نیمه شفاف کافی میباشد . بعد از اضافه کردن عسل دوباره آن را هم بزنید . عسل خاصیت مرطوب کنندگی ، ضد باکتری و ضد عفونی دارد .

ماسک سفید کننده پوست صورت

صورت خود را با آب گرم شستشو دهید . قبل از ماسک زدن صورت خود را با آب گرم کاملا تمیز کنید . اینکار باعث باز شدن منافذ پوست و جذب بهتر ماسک میشود .

ماسک سفیده تخمه مرغ و شکر

ماسک را روی صورت خود بمالید . از یک فرچه نرم یا دست استفاده کنید . اگر از دست استفاده میکنید قبل از زدن ماسک آن را بشورید . زیاد به نواحی دورچشم و لب نزدیک نشوید اما گردن را فراموش نکنید .

ماسک زرده تخمه مرغ برای جوش

10 الی 15 دقیقه بگذارید ماسک روی صورت بماند . این ماسک مقداری شل میباشد و امکان دارد که چکه کند سعی کنید دراز بکشید یا روی صندلی نشسته و سر خود را رو به عقب نگه دارید . در حمام نیز میتوانید از این ماسک استفاده کنید .

آبکشی ماسک تخم مرغ

صورت خود را با ملایمت آبکشی نموده و خشک کنید . آب ولرم روی صورت خود بپاشید و به آرامی ماسک را پاک کنید و با حوله نرم خشک نمایید .

ماسک سفیده تخم مرغ و ماست

بعد از ماسک پوست را مرطوب کنید . این ماسک ممکن است که موجب خشکی پوست شود بنابراین بعد از استفاده از آن حتما از مرطوب کننده پوست استفاده نمایید .

روش دوم : تهیه و استفاده از ماسک تخم مرغ و موز

ماسک سفیده تخم مرغ و عسل

سفیده تخم مرغ را از زرده آن جدا کنید . برای ماسک تخم مرغ فقط به سفیده آن نیاز دارید و زردی آن را میتوانید در غذا مصرف کنید .

ماسک زرده تخم مرغ برای مو

یک عدد موز را له کنید و به سفیده تخم مرغ اضافه کنید . یک عدد موز را پوست کنده و به قطعات کوچک خرد کنید سپس با یک چنگال آن را له کنید . موز صورت را تغذیه میکند .

ماسک تخم مرغ

روغن زیتون یا نارگیل را به آن اضافه کنید . 2 قاشق روغن زیتون کافی میباشد . روغن زیتون پوست را مرطوب ، نرم و صاف میکند . اگر روغن زیتون ندارید از روغن نارگیل استفاده کنید که مرطوب کننده ای قوی میباشد .

ماسک سفید کننده پوست صورت

صورت خود را با آب گرم شستشو دهید . قبل از ماسک زدن صورت خود را با آب گرم کاملا تمیز کنید . اینکار باعث باز شدن منافذ پوست و جذب بهتر ماسک میشود .

ماسک تخم مرغ و موز

ماسک را روی صورت خود بمالید . از یک فرچه نرم یا دست استفاده کنید . اگر از دست استفاده میکنید قبل از زدن ماسک آن را بشورید . زیاد به نواحی دورچشم و لب نزدیک نشوید اما گردن را فراموش نکنید .

ماسک تقویت کننده پوست

15 دقیقه بگذارید ماسک روی صورت بماند . این ماسک مقداری شل میباشد و امکان دارد که چکه کند سعی کنید دراز بکشید یا روی صندلی نشسته و سر خود را رو به عقب نگه دارید . در حمام نیز میتوانید از این ماسک استفاده کنید .

آبکشی ماسک تخم مرغ

صورت خود را با ملایمت آبکشی نموده و خشک کنید . آب ولرم روی صورت خود بپاشید و به آرامی ماسک را پاک کنید و با حوله نرم خشک نمایید .

نکات مهم 

این ماسک را صبح و شب و هفته ای یکبار استفاده کنید . بیشتر از هفته ای یکبار مصرف نشود .

برای شروع هفته ای 2 بار سپس هفته ای یکبار استفاده کنید .

بعد از ماسک هایی که حاوی لیمو هستند همیشه از مرطوب کننده استفاده کنید زیرا ممکن است باعث خشکی پوست بشوند .

5/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.