براق کردن استیل

براق کردن استیل


بعد از مدتی استفاده از استیل ، استیل دیگر آن شفافیت و براق بودن خود را ندارد و کدر و سیاه خواهد شد . اما با انجام کارهای زیر میتوانید کدر بودن استیل را درست کنید و از شفافیت آن لذت ببرید . این مقاله و عکس های آن مربوط به سینک ظرفشویی میباشد اما برای تمامی اجناس استیل میتواند مورد استفاده قرار بگیرد .

استفاده از براق کننده سطوح معمولی . از براق کننده های قوی استفاده نکنید زیرا به استیل آسیب میزنند در ضمن از آنها کم استفاده کنید زیرا باعث خط افتادن روی استیل میشوند . به جای آنها از پولیش استیل ، سفید کننده ، پودر تالک یا جوش شیرین استفاده نمایید . یکی از مواد را انتخاب کرده ( ترجیحا جوش شیرین ) سپس مقداری از آن را به اسکاچ بزنید .

جرم گیری استیل

اسکاچ را در جهت خطوط سینک بکشید . خیلی از سینک ها دارای خطوط طبیعی در یک جهت هستند برای جلوگیری از دیده شدن خش های جدید اسکاچ را در همان جهت بکشید . از یک مسواک برای نواحی دارای جرم و اطراف آب چکان استفاده نمایید .

تمیز کردن سینک ظرفشویی

سینک را کاملا آبکشی و خشک نمایید . تمام سینک را کاملا با آب شستشو دهید سپس با یک حوله کاملا خشک کنید سپس مراحل زیر را رفع کدری استیل انجام دهید .

واکس استیل

بردن لکه های سر سخت آب با سرکه . اگر لکه های سفید درون سینک مشاهده میکنید ، یک دستمال کاغذی یا دستمال معمولی را به سرکه آغشته کرده و روی لکه مورد نظر به مدت 10 دقیقه قرار دهید . این روش برای لکه های زنگ زده نیز میتواند مورد استفاده قرار بگیرد .

رسوب گیری سینک

استفاده از آرد . آرد یک لایه بردار ملایم است . سینک را کاملا خشک کنید ( حتی مرطوب هم نباید باشد ) . ¼ لیوان آرد را درون سینک بپاشید سپس با یک پارچه نرم با حرکات چرخشی آرد را به سینک بمالید . نقاطی که دارای لک هستند را بیشتر مالش دهید . آرد موجود در سینک را با یک خاک انداز یا چیزهای دیگر خارج کنید زیرا آرد زیاد موجب گرفتن لوله خواهد شد .

براق کردن با روغن زیتون

استفاده از روغن زیتون . روغن زیتون باعث براقیت بیشتر و از بین رفتن خطوط روی سینک میشود . اما از این روش زیاد استفاده نکنید زیرا باعث چسبندگی و کدر شدن سینک خواهد شد . 2 الی 3 قطره از روغن زیتون را روی یک پارچه بریزید سپس کل سینک را دستمال بکشید بعد از چند دقیقه سینک براق میشود .

تمیز کردن اصولی سینک

24 ساعت از سینک استفاده نکنید . یکی از مهمترین قسمت های تمیز کردن و براق مانده سینک استیل صبر کردن بعد از لکه گیری میباشد که بیشتر افراد آن را نادیده میگیرند و بعد از یکبار شستشو سینک یا استیل آنها کدر میشود . شما باید به سینک فرصت دهید تا لایه محافظ ضد زنگ خود را ترمیم کند .

4.7/5 - (3 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.