طرز صحیح شستن گربه

طرز صحیح شستن گربه


وسایل مورد نیاز :

شامپو حیوانات

2 تا 3 عدد حوله

شانه یا برس

وان حمام یا سینک

نوازش کردن گربه

1 – کنترل و آرام کردن گربه در هنگام شستشو . با گربه خود به آرامی صحبت کنید بعضی وقتها گربه ها آنها در هنگام شستشو فرار میکنند و چیز طبیعی میباشد . گربه ها اصولا دوست دارند فقط 2 تا از پاهایشان در آب باشد ، شما باید اجازه این کار را به آنها بدهید . در تمام زمان شستشو گربه خود را نوازش کنید .

دعوای گربه

2 – از جنگیدن با گربه بپرهیزید . در هیچ حالتی با گربه خود جنگید 1 گربه 4.5 کیلویی میتواند صدمات زیادی را به 2 انسان در آن واحد بزند . اگر گربه خیلی مقاومت کرد نسبت به حمام فقط پاهای آن را خیس کنید و دیگر کاری نکنید . دفعه بعد در روز بعد حمام کامل را انجام دهید .

  • اگر شما در هنگام شستشو عصبی یا هیجان زده شوید گربه شما آن را میفهمد و با عصبانیت خود پاسخ میدهد .

گربه و آب

3 – از گردن به پایین گربه را خیس کنید . برای اینکار میتوانید از وان حمام یا سینک استفاده نمایید و قبل از گذاشتن گربه در آن آب داخل آن نریزید و بعد از گذاشتن گربه در آن از پا شروع به خیس کردن گربه نمایید ، سپس با شامپوی مخصوص حیوانات با مقدار کم گردن ، پاها ، شکم و دم گربه را شستشو دهید . از گردن شروع کنید و با توجه به خواب موهای گربه آنها را شستشو دهید . گربه را با ماساژ شستشو دهید در اینصورت احساس راحتی میکند و نمیترسد .

گربه پشمالو

4 – از نفوذ شامپو به چشمها ، دماغ ، دهان و گوشها جلوگیری کنید . برای جلوگیری از عفونت گوش مقداری پنبه را گوله کنید و در گوشهای گربه بگذارید .

شامپوی گربه

5 – آبکشی کردن گربه . 2 الی 3 بار عمل آبکشی را حداقل انجام دهید و در صورت داشتن کف و حباب تا از بین رفتن کامل آنها این عمل را تکرار نمایید حواستان باشد که اینکار مهم میباشد .

تمیز کردن صورت گربه

6 – شستن صورت گربه فقط با لیف و آب . احتیاجی به ریسک کردن برای نفوذ شامپو به داخل چشم گربه وجود ندارد شما میتوانید صورت گربه را فقط با لیف و آب تمیز نمایید ، لیف را خیس کرده و در جهت خواب موهای بکشید تا تمیز شوند .

  • اینکار را میتوانید بعد از حمام نیز انجام دهید ( برای کوتاه کردن زمان حمام )
  • هیچگاه با زور کله گربه را زیر آب نکنید زیرا اینکار 100% باعث ترسیدن گربه خواهد شد .

خشک کردن گربه

خشک کردن گربه

1 – گرفتن آب گربه با حوله . حوله را دور گربه بپیچید و به آرامی گربه را شروع به خشک کردن بکنید و در صورتی حوله خیلی خیس شد با یک حوله خشک کار را ادامه دهید .

سشوار کشیدن گربه

2 – خشک کردن کامل گربه . میتوانید از سشوار برای کامل کردن پروسه خشک کردن گربه استفاده نمایید اما حواستان باشد که دمای آن را روی کم قرار داده و با فاصله آن را نگه دارید .

  • در صورتیکه گربه شما موهای بلندی دارد در هنگان سشوار از شانه استفاده کنید تا از پیچ خوردن و گره خوردن موهای گربه جلوگیری شود .

جایزه دادن به گربه

3 – جایزه دادن به گربه . دادن جایزه به گربه بعد از حمام باعث میشود که گربه در دفعه های بعد راحت تر به حمام برود و کمتر اذیت کند . سعی کنید غذا یا هر چیزی که خیلی دوست دارد را به او بدهید .

نکات

  • دفعه اول یا چند بار اول گربه به حمام کردن عادت ندارد و با آن میجنگد اما در دفعات بعدی زیاد این مشکل را نخواهید داشت .
  • در هنگام حمام همیشه گربه خود را نوازش کنید .
  • همیشه از آب گرم برای حمام استفاده نمایید .

هشدارها

  • 2 هفته ای 1 بار گربه خود را حمام کنید ، چونکه بیشتر از این حمام کردن باعث آسیب به موهای گربه خواهد شد .
  • تا 12 ساعت بعد از حمام گربه را در داخل خانه نگه دارید و بیرون نبرید .
  • گربه های خیلی کوچک ، لاغر و پیر به سرما حساسیت زیادی دارند لذا آنها را کاملا خشک کنید و بعد از حمام در گرما نگه دارید .

آموزش تصویری شستن گربه در سینک : 

آموزش تصویری شستن گربه در حمام :

5/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.