درست کردن خمیر دندان

خمیر دندان ها دارای مواد شیمیایی زیادی از جمله شیرین کننده ها ، امولسیفایر ، نگه دارنده و طعم دهنده های مصنوعی میباشند . بنابراین درست کردن خمیر دندان خانگی کار بسیار خوب و همچنین سرگرم کننده ای است  . در ضمن کسانیکه زیاد خشکی لب و ترک لب را تجربه میکنند استفاده از خیر دندان های خانگی پیشنهاد میشود زیرا یکی از علل ترک و خشکی لب خمیر دندان میباشد . 4 روش برای درست کردن خمیر دندان در این مقاله گفته شده است ، هر کدام از مواد گفته شده را در هنگام مسواک زدن به عنوان خمیر دندان استفاده کنید .

خمیر دندان با نمک و جوش شیرین

خمیر دندان طبیعی

جوش شیرین باعث تمیز کردن دندان ، حذف بوی بد دهان و قلیایی کردن محیط دهان میشود . نمک باعث از بین بردن جرم دندان میشود .

طرز تهیه : 3/2 لیوان جوش شیرین را با 1 قاشق غذا خوری نمک دریا مخلوط کنید . سپس کم کم آب را به آن اضافه کنید تا حالت خمیری مانند بگیرد . در صورت تمایل مقداری روغن خوشبو مثل روغن نعناع و اسطوخودوس به آن اضافه نمایید . در یک ظرف سر بسته نگهداری شود .

خمیر دندان با روغن نارگیل

خمیر دندان گیاهی

روغن نارگیل باعث جلوگیری از پوسیدگی دندان ، کرم خوردن دندان و ضد باکتری میباشد .

طرز تهیه : مقدار مساوی روغن نارگیل را با جوش شیرین مخلوط کرده ( مثلا 6 قاشق جوش شیرین و 6 قاشق روغن نارگیل ) سپس مخلوط را آنقدر هم بزنید تا کاملا مخلوط شود . در صورت تمایل میتوانید چند قطره روغن خوشبو نیز به آن اضافه نمایید . مخلوط را در یک ظرف سربسته نگهداری کنید .

پودر تمیز کننده دندان ( جایگزین خمیر دندان )

درست کردن خمیر دندان خانگی

طرز تهیه : 3 قسمت جوش شیرین را با یک قسمت نمک مخلوط کنید و در صورت تمایل چند قطره روغن خوشبو به آن بزنید . در یک ظرف سر بسته نگهداری کنید . هنگام مسواک زدن مقداری از پودر را روی مسواک ریخته و با آن دندان های خود را مسواک بزنید . برای بیشتر شدن اثر سفید کنندگی 6 قاشق غذاخوری جوش شیرین را با 2 قاشق غذاخوری نمک ترکیب کنید .

درست کردن خمیر دندان کامل طبیعی ( سفید کننده و تمیز کننده دندان )

قویترین خمیر دندان طبیعی

1 – آماده کردن ترکیبات . این خمیر دندان دارای ترکیبات زیادی است اما قدرت پاک کنندگی و جرم گیری آن در سطح بالایی قرار دارد . مواد زیر را آماده کنید :

نصف قاشق چایخوری گلیسیرین ( به عنوان شیرین کننده )

1/8 قاشق چایخوری پودر صابون طبیعی ( به عنوان تمیز کننده )

1 قاشق غذاخوری کربنات کلسیم ( به عنوان جرم گیر )

نصف قاشق چایخوری صمغ عربی ( به عنوان امولسیفایر )

1/8 لیوان آب

چند قطره روغن نعناع ( به عنوان طعم دهنده )

جایگزین خمیر دندان

2 – پختن مواد گفته شده . تمام مواد گفته شده را داخل ماهی تابه به مدت 5 دقیقه حرارت دهید تا ماده خمیری شکلی به وجود آید . سپس خمیر را داخل ظرف سر بسته قرار داده و مانند خمیر دندان استفاده کنید . بعد از مسواک زدن استفاده از دهان شویه پیشنهاد میشود .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.