آموزش پارس کردن به سگ

1 – انتخاب دستور  ” پارس کن ” به سگ . یک لغت جهت پارس کردن سگ انتخاب کنید حالا میتوانید هر لغتی که دوست دارید را انتخاب کنید ما در اینجا لغت ” پارس کن ” را انتخاب کردیم .

  • همیشه با یک تن صدا این لغت و دستور را به سگ بگویید .
  • همیشه برای پارس کردن سگ یک لغت را بکار ببرید .

پارس کردن سگ

2 – تمرین کردن دستور . بیشتر سگها معمولا پارس کردن را بلد هستند و احتیاجی به آموزش دادن آنها نیست ، اما در صورتیکه سگ شما این کار را بخوبی باد نیست باید به آن آموزش دهید . برای شروع به میز آشپزخانه یا به فنس درون حیاط ببندید سپس یک تکه غذا یا چیزیکه سگ دوست دارد را به او نشان داده سپس از کنار سگ دور شوید .

  • به زودی سگ از خود صدا در می آورد و پارس میکند ، بعد از پارس کردن سگ پیش او برگشته و به او جایزه بدهید و بگویید ” بسیار خوب ” یا ” خوب بود ” . بعد از چند بار تکرار این کار سگ شما رابطه بین جایزه و پارس کردن را فهمیده و به اینکار تشویق میشود .
  • بعد از اینکه سگ شما اینکار را به خوبی انجام داد ، شما باید اینکار را در محیطهای مختلف با سگ تمرین کنید سپس حتی در موقع بازی کردن با سگ نیز دستور ” پارس کردن ” را به او داده تا به صورت کامل یاد بگیرد .

عکس پارس کردن سگ

3 – یادگیری کامل دستور . برای تست یادگیری در حال راه رفتن باشید سپس ناگهان باستید و مستقیم در چشم های سگ نگاه کنید سپس بگویید ” پارس کن ” اگر دیدید که پارس نکرد و گیج شد ، تمرین را ادامه دهید و بدانید که تنها راه یادگیری پشت کار و تمرین بسیار میباشد .

  • در حالت ایده آل این است که بعد از دستور شما سگ فقط یک بار پارس کند ، همیشه بعد از اینکه سگ پارس کردن را تمام کرد شما دوباره دستور ” پارس کردن ” را بدهید در هنگام پارس کردن سگ اینکار را انجام ندهید .

تربیت سگ با عکس

4 – شبیه سازی موقعیت پارس کردن سگ . برای اینکه سگ بداند که در چه موقعیتی باید پارس کند اینکار را انجام میدهیم ، برای اینکار سگ را داخل خانه گذاشته و خودتان بیرون بروید سپس زنگ خانه را زده و سپس دستور ” پارس کن ” را به سگ بدهید در صورت انجام دادن اینکار به او جایزه بدهید . دفعه بعد در خانه را زده سپس دستور ” پارس کن ” را داده و در صورت پارس کردن سگ به او جایزه بدهید .

  • سعی کنید بعد از تاریکی هوا اینکار را انجام دهید چون در اینصورت سگ میداند که وقتی هوا تاریک است باید پارس کند .
  • از دادن تمرین زیاد به سگ خودداری نمایید ، بهتر است 3 تا 4 بار اینکار را انجام داده سپس به مدت 45 دقیقه به او استراحت بدهید .

عکس سگ نگهبان

5 – مرحله آخر . بعد شبیه سازی کردن و درست پارس کردن سگ از کس دیگری بخواهید تا اینکار را انجام دهد . خودتان با سگ درون خانه بمانید و کس دیگری در بیرون از خانه زنگ در را بزند سپس بعد از هربار زنگ زدن دستور ” پارس کن ” را به سگ بدهید و بعد از هر بار پارس کردن سگ به او جایزه بدهید اینکار باعث میشود که سگ شما روی افراد ناشناس و چیزهای غیر عادی پارس کند .

  • اینکار را هم با زنگ زدن و هم با در زدن تمرین کنید .
  • بعد از تمرین کافی بگذارید که سگ بدون دستور شما اینکار را انجام دهد ، بعد از انجام اینکار توسط خود سگ آموزش پارس کردن تمام میشود .

برای مطالعه مقاله : یاد دادن آرام باش بعد از پارس کردن سگ روی لینک زیر کلیک فرمایید .

یاد دادن آرام باش و آرام کردن سگ

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.