درمان جوش روی بینی

جوش های سر سیاه کوچک هستند و در هنگامیکه ریشه مو داخل منافذ پوست گیر میکند بوجود می آیند . آنها سیاه هستند اما از کثیفی بوجود نمی آیند بلکه به دلیل اکسید شدن چربی و یا سلول های مرده پوست بوجود می آید .

عوامل دیگری مانند : ژنتیک ، سن و نور آفتاب همگی نقش زیادی در سایز منافذ پوست دارند و هیچ راه معجزه آسایی برای کوچک کردن آنها وجود ندارد .

شما باید با استفاده از روش های گفته شده جوش های سر سیاه را از بین ببرید سپس با رعایت نکاتی از بوجود آمدن جوش سر سیاه بینی جلوگیری کنید .

روش های درمان جوش سر سیاه بینی :

از بین بردن جوش روی بینی

بینی را با جوش شیرین لایه برداری کنید . لایه برداری نقش بسیار زیادی در درمان جوش های سر سیاه دارد زیرا سلول های مرده را بر می دارد . برداشتن سلول های مرده باعث جلوگیری از مسدود شدن منافذ پوست و ایجاد جوش سر سیاه میشود همچنین باعث احیاء کردن گردش خون در پوست و بالا بردن سلامت آن میشود .

طرز تهیه و استفاده : 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین را داخل یک کاسه بریزید و مقدار کمی آب معدنی روی آن بریزید تا خمیری مانند شود . خمیر را روی بینی زده و به آرامی ماساژ دهید سپس بگذارید تا خشک شود . بعد از خشک شدن با آب گرم آبکشی نمایید . هفته ای 2 الی 3 بار اینکار را انجام دهید .

همچنین میتوانید از سرکه سیب نیز داخل جوش شیرین استفاده کنید تا خواص آنتی باکتریال و آسترینجنت نیز به آن بی افزایید .

جوش چرکی بینی

صورت را  قبل از لایه برداری بخور دهید . بخور صورت باعث کمک به افزایش تاثیر لایه برداری و راحت تر برداشتن جوشهای سر سیاه میشود .

روش بخور دادن صورت : یک کاسه فلزی یا سرامیکی فقط پلاستیکی نباشد را پر از آب جوش کرده و حوله روی سر خود بکشید . به مدت 5 تا 10 دقیقه صورت خود را بخور دهید .

درمان جوش قرمز روی بینی

لایه بردار جو پرک استفاده کنید . مصرف ترکیب جو پرک ، آبلیمو و ماست باعث از بین رفتن جوش های سر سیاه روی بینی میشود . هفته ای یکبار از این لایه بردار استفاده کنید .

طرز تهیه و استفاده 1 : 2 قاشق غذاخوری جو پرک ، 3 قاشق غذاخوری ماست و آب نصف یک لیمو را با یکدیگر مخلوط کنید . خمیر را روی بینی خود زده و چند دقیقه صبر کنید سپس با آب گرم آبکشی نمایید .

طرز تهیه و استفاده 2 : یک قاشق غذاخوری عسل ، چند قاشق جو پرک و آب گوجه را مخلوط کنید . خمیر را به بینی زده و 10 دقیقه بگذارید بماند سپس با آب گرم آبکشی نمایید .

از بین بردن جوش سر سیاه بینی

لایه بردار شکر استفاده کنید . بیشتر از هفته ای 3 بار در هفته از این لایه بردار استفاده نکنید .

طرز تهیه و استفاده : 4 قاشق غذاخوری روغن زیتون یا بادام شیرین را در یک استکان شکر بریزید و مقداری هم بزنید . اگر شل بود شکر و اگر سفت بود مقداری روغن اضافه کنید . خمیر را روی صورت زده و با انگشتان خود مقداری پوست بینی را با حرکات چرخشی به مدت 1 تا 2 دقیقه ماساژ دهید سپس با آب گرم آبکشی نمایید . لایه بردار شکر را در یک ظرف در بسته ، در مکان خنک و تاریک تا 2 ماه ماندگاری دارد .

درمان قطعی جوش روی دماغ

از ماسک خاک رس استفاده کنید . این ماسک باعث تغذیه پوست با مواد معدنی و بیرون کشیدن جوش های روی بینی میشود . حداقل هفته ای یکبار از این ماسک استفاده کنید .

طرز تهیه و استفاده : 1 قاشق غذاخوری ماسک رس را با مقدار کمی آب یا سرکه سیب مخلوط کنید تا خمیر سفتی به دست آید . یک لایه کلفت از ماسک را روی بینی بمالید و 10 الی 20 دقیقه صبر کنید سپس بگذارید تا خشک شود . با آب گرم آبکشی نموده و کرم مرطوب کننده بزنید .

جوش بزرگ بینی

از سفیده تخم مرغ کمک بگیرید . سفیده تخم مرغ منبع غنی از مواد مغذی است و همچنین کمتر از دیگر محصولات پوست را دچار خشکی میکند .

طرز تهیه و استفاده : سفیده تخم مرغ را از زرده آن جدا کنید سپس صورت خود را بشورید و خشک کنید . سفیده تخم مرغ را روی بینی زده و بگذارید خشک شود سپس یک لایه از سفیده تخم مرغ دوباره روی قبلی زده و بگذارید تا خشک شود سپس یکبار دیگر تکرار کنید . بعد از زدن لایه سوم 15 دقیقه صبر کنید سپس با آب گرم صورت خود را بشورید .

کرم ضد جوش بینی

از باز کننده منافذ ( چسب جوش ) خانگی استفاده کنید . وقتیکه از چسب باز کننده منافذ استفاده میکنید باعث بیرون کشیدن سلول های مرده از داخل منافذ میشوید و در نهایت باعث بیرون کشیدن جوش های سرسیاه بینی میشود . این روش از جوش سر سیاه جلوگیری نکرده و فقط آنها را از بین میبرد .

طرز تهیه و استفاده : یک قاشق غذاخوری شیر و 1 قاشق غذاخوری عسل خام را با یکدیگر مخلوط کرده سپس داخل مایکروویو به مدت 10 ثانیه گرم کنید . یک تکه پارچه پنبه ای داخل آن خیس کرده و روی بینی به مدت 20 دقیقه قرار دهید . پارچه را بکنید و با آب سرد آبکشی نمایید .

ضد جوش بینی خانگی

تونر طبیعی درست کنید . تونر باعث برداشتن سلول های مرده پوست ، کاهش التهاب و قرمزی خواهد شد . با استفاده از نعناع در تونر خانگی میتوانید از حساسیت پوست نیز بکاهید .

طرز تهیه و استفاده  : 3 قاشق غذاخوری سرکه سیب و 3 قاشق غذاخوری نعناع تازه له شده را داخل یک بطری بریزید و به مدت 1 هفته در جایی خنک و تاریک بگذارید بماند . بعد از یک هفته خوب بطری را تکان دهید و 1 استکان آب به آن اضافه کنید و به مدت 6 روز در یخچال نگه دارید .

شب ها صورت خود را بشورید و سپس از این تونر به وسیله یک گوله پنبه روی بینی استفاده کنید و تا صبح بگذارید بماند . بعد از استفاده از تونر از کرم مرطوب کننده استفاده کنید .

روش های جلوگیری از جوش سر سیاه بینی :

لیمو ضد جوش سر سیاه بینی

شایعات اشتباه درباره جوش های سر سیاه را بدانید . جوش سر سیاه از کثیفی نمی آید .

علت تشکیل جوش سر سیاه چیست ؟ وقتیکه چربی یا پوست مرده داخل منافذ پوست گیر کرده و به آن اکسیژن نمیرسد تبدیل به جوش سر سیاه میشود .

نعناع و لیمو ظاهر منافذ پوست را کوچک میکنند اما آنها واقعا کوچک نشده اند .

کوچک کدن منافذ پوست غیر ممکن است . منافذ پوست نگه دارنده ریشه مو و غدد چربی پوست میباشند .

جوش های بزرگ روی بینی

چربی اضافی را از صورت خود پاک کنید . بیشتر از 2 بار صورت خود را نشورید و همچنین از پاک کننده های ملایم استفاده کنید . باقیماندن آرایش روی پوست باعث تولید چربی بیشتر در پوست میشود ، همیشه آرایش خود را پاک کنید .

جلوگیری از جوش بینی

روکش بالشت را هفته ای یکبار بشورید . شستن روکش بالشت باعث از بین رفتن سلول های پوست مرده و چربی ها میشود که میتواند به درمان جوش های سر سیاه کمک کند .

چربی مو جوش سر سیاه

مو را از صورت دور کنید . مو دارای میکروب و باکتری میباشد که میتواند آنها را به پوست صورت و بینی انتقال دهد . به صورت و بینی خود دست نزنید زیرا دست حاوی : میکروب ، کثیفی و باکتری است .

ترکاندن جوش سر سیاه بینی

به هیچ وجه جوش ها را نترکانید . ترکاندن جوش باعث التهاب ، آلوده شدن ، چرک کردن و حتی زخم شدن میشود . حتی در زمان لایه برداری نباید فشار زیادی روی جوش های سر سیاه بی آورید .

ضد جوش نیوا

از شوینده های حاوی اسید سالیسیلیک و گلیکولیک اسید استفاده کنید . بهترین راه برای در هم شکستن چربی گیر افتاده در منافذ پوست استفاده از محصولات حاوی بتا هیدروکسی اسید و اسید سالیسیلیک میباشد . مصرف مداوم محصولات حاوی اسید سالیسیلیک باعث کمک به جلوگیری از جوش های سر سیاه خواهد شد زیرا منافذ را از چربی پاک میکند .

چسب جوش سر سیاه بینی

از چسب های ضد جوش بینی استفاده کنید . اینگونه چسب ها باعث برداشتن چربی و جوش سر سیاه از روی بینی میشوند .

درمان خانگی جوش بینی

با دکتر خود درباره استفاده از رتینوئید صحبت کنید . رتینوئید حاوی ویتامین A است که منافذ پوست مسدود شده را تمیز می کند و از جوش های سر سیاه جلوگیری خواهد کرد . خود سرانه این قرص را مصرف نکنید .

درمان سریع جوش بینی

با دکتر خود درباره میکرودرم ابریژن صحبت کنید . این روش تخصصی با استفاده از کریستال های بسیار ریز لایه خارجی پوست را به آرامی از بین میبرد که جوش های سر سیاه نیز شامل آن میشود .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.