خانه خانه خانه داری ۱۰ روش ضد بخار کردن آینه + از بین بردن بخار ( با عکس )

۱۰ روش ضد بخار کردن آینه + از بین بردن بخار ( با عکس )

0
بخار کردن شیشه

یکی از چیزهایی که در هنگام حمام ما را اذیت می‌کند ، بخار کردن آینه است . ایجاد بخار یک‌چیز کاملاً طبیعی است ، اما به‌راحتی و با روش‌های ساده می‌توان جلوی آن را گرفت که در ادامه تمامی آن‌ها را بررسی خواهیم کرد .

جلوگیری از بخار آینه با وسایل ساده

ضد بخار کردن شیشه حمام

روی آینه صابون بمالید . قبل از حمام کردن ، به‌آرامی روی آینه را صابون بکشید ، حتماً مطمئن شوید که سطح آن را کامل بپوشاند . حواستان باشد خیلی محکم صابون را روی آینه نمالید ، زیرا باقی‌مانده صابون آینه را کاملاً کدر می‌کند . این کار را با صابون مایع یا وازلین هم می‌توانید انجام دهید .

اگر با ماندن صابون روی آینه مشکل‌دارید ، با استفاده از شیشه‌پاک‌کن صابون را پاک‌کنید . این کار باعث شفاف شدن آینه حتی بعد از ایجاد بخار در محیط می‌شود .

اگر بخار کردن کل آینه برای شما مهم نیست ، متوانید فقط قسمتی که می‌خواهید استفاده کنید را صابون بزنید .

از بین بردن بخار شیشه

روی آینه شامپو بزنید . مقدار کمی از هرگونه شامپویی که دارید را روی دستمال توالت بزنید . دستمال را روی قسمت‌هایی از آینه که می‌خواهید بخار نکند بمالید ، سپس دستمال توالت تمیز دیگری برداشته و آینه را خشک‌کنید . ۲ برابر شامپویی که برای شستشن مو استفاده می‌کنید را برای آینه استفاده کنید .

حواستان باشد که آینه را کاملاً خشک‌کنید ، در غیر این صورت آینه کدر خواهد شد . به‌جای شامپو می‌توانید از خمیر اصلاح ، خمیردندان و مایع لباسشویی نیز استفاده کنید .

تمیز کردن بخار شیشه

از سرکه کمک بگیرید . یک پیمانه سرکه و یک پیمانه آب را مخلوط‌کنید . مخلوط را داخل بطری اسپری بریزید و مستقیماً روی آینه اسپری کنید . با استفاده از دستمال توالت ، آینه را پاک‌کنید .  برای بالا بردن قدرت ضد بخاری آن ، چند قطره مایع ظرفشویی داخل مخلوط بریزید .

این روش چند روز دوام می‌آورد ، بنابراین بعد از مدتی در صورت نیاز بازهم اسپری کنید .

از بین بردن سریع بخار

از بین بردن بخار آینه حمام

آب سرد را بازکنید . آینه به دلیل بخارآب گرم که روی سطح سردی مانند آینه چگالش می‌شود بخار می‌کند . برای جلوگیری از بخار کردن آینه ، به مدت ۳۰ ثانیه قبل از اینکه آب گرم را بازکنید دوش را با آب سرد باز کنید ، در این صورت درزمانی که آب گرم را بازکنید ، بخار به‌سرعت تشکیل نمی‌شود .

به یاد داشته باشید که بخار روی شیشه درنهایت ایجاد می‌شود ، بنابراین اگر می‌خواهید دوش طولانی‌مدت بگیرید ممکن است در هنگام بیرون رفتن از حمام متوجه ایجاد بخار روی آینه بشوید .

موفقیت در این روش خیلی به‌اندازه حمام بستگی دارد ، حمام‌های بزرگ دیرتر و حمام‌های کوچک زودتر بخار می‌کنند . اگر حمام کوچکی دارید ، آب سرد را برای مدت بیشتری باز بگذارید .

آینه ضد بخار حمام

آینه را بپوشانید . اگر به دنبال روش خیلی سریع و خیلی ساده هستید ، با حوله روی آینه را بپوشانید . شما می‌توانید با بند کردن حوله روی دیوار و آینه ، آن را بپوشانید .

از بین بردن سریع بخار آینه

در و پنجره را بازکنید . اگر آینه بخار کرد ، راحت‌ترین راه خنک کردن اتاق یا حمام است . به‌منظور این کار هرگونه پنجره و در را بازکنید تا هوا عوض شود . این کار از ایجاد بخار روی آینه جلوگیری می‌کند .

این روش در زمستان زیاد مناسب نیست ، زیرا سرما می‌تواند شمارا مریض کند .

گرفتن بخار آینه

از سشوار استفاده کنید . سشوار را نزدیک آینه بگیرید تا جاییکه بخار روی آینه از بین برود . شما می‌توانید از باد سرد یا گرم استفاده کنید ، هردوی آن‌ها کار می‌کنند .

استفاده از محصولات مخصوص

اسپری ضد بخار آینه

اسپری ضد بخار استفاده کنید . این محصولات را می‌توانید به‌صورت آنلاین نیز تهیه کنید که برای جلوگیری از بخار کردن آینه طراحی‌شده‌اند . شما باید آن‌ها را روی آینه اسپری کنید ، سپس آن را با دستمال خشک‌کنید .

این روش مؤثرترین روش بوده و می‌تواند تا ۲۷ روز از بخار کردن آینه شما جلوگیری کند .

ماهی یک‌بار ازاین‌گونه اسپری‌ها استفاده کنید .

از بین بردن بخار آینه و شیشه

در هنگام تمیز کردن آینه مقداری گلیسیرین به آن بزنید . مقداری گلیسیرین در آب بریزید و مخلوط‌کنید . دستمالی را در آن گذاشته و با آن آینه را تمیز کنید . گلیسیرین باعث می‌شود تا دفعه بعد خبری از بخارآب روی آینه نباشد !!

گلیسیرین سمی نیست و مشکلی ندارد اگر روی دستتان بماند .

گرم کن آینه

از پد ضد بخار آینه استفاده کنید . این پدهای الکترونیکی را پشت آینه می‌چسبانند و بخار نکردن آینه را حتی زیر بخاری‌ترین حالت حمام تضمین می‌کنند . این روش گران بوده و زمان‌بر است ، بنابراین اگر مالک خانه نیستید این روش پیشنهاد نمی‌شود .

برای نصب این‌گونه پدها نیازمند یک متخصص برای نصبش هستید .

نکته : برای کمک به تراز نگه‌داشتن بخار ، همیشه فن حمام را در حین حمام کردن روشن بگذارید .

بارگذاری بیشتر در خانه داری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

تمیز کردن انواع دیوارها + لکه گیری ( با عکس )

اگر قصد تمیز کردن خانه را دارید ، حتماً باید دیوارهای آن را نیز تمیز کنید . دیوارها به دلی…