غذای مناسب عروس هلندی

1 – انتخاب رژیم غذایی متنوع برای عروس هلندی . عروس هلندی به انواع ویتامین ها و مواد غذایی مختلفی نیاز دارند . بهترین راه برای تغذیه کامل پرنده ترکیب کردن مواد غذایی مختلف است اما باید بدانید که چه موادی را باید به عروس هلندی بدهید و چه موادی برای آن مضر میباشد .

غذای مخصوص پرنده عروس هلندی کاکتیل

2 – انتخاب ارزن به عنوان غذای اصلی برای عروس هلندی . بهترین ماده غذایی که تقریبا دارای تمام مواد غذایی مورد نیاز عروس هلندی میباشد ارزن است اما کافی نیست .

  • عموما در هر وعده غذایی عروس هلندی 15 گرم غذا میخورد .

ندادن لبنیات به پرنده

3 – تهیه کردن کلسیم کافی عروس هلندی . عروس هلندی شما نیاز به کلسیم کافی جهت داشتن استخوان های سالم دارند . برای اینکار میتوانید از سبزیجاتی با رنگ سبز تیره استفاده نمایید ، اما حواستان به مواد غذایی ممنوعه برای عروس هلندی نیز باشد .

  • به عروس هلندی لبنیات ندهید زیرا آنها توانایی هضم لاکتوز موجود در آنها را ندارند .

غذای مناسب عروس هلندی

4 – دادن پروتئین کافی عروس هلندی . برای پروتئین میتوانید غذاهایی مانند : گوشت و تخم مرغ . همچنین مرغ ، بوقلمون ، گوشت گوساله ، ماهی و تخم مرغ آب پز برای عروس هلندی ایده آل میباشد . غذای تازه به پرنده خود بدهید و از دادن غذای دوباره گرم شده به عروس هلندی خودداری نمایید . غذای کم و تکه تکه شده به قطعات کوچک را به پرنده بدهید .

غذای خانگی عروس هلندی

5 – دادن کربوهیدرات کافی عروس هلندی . غذاهایی مانند :برنج پخته شده ، لوبیای پخته شده ، سیب زمینی پخته و ذرت تازه دارای کربوهیدرات کافی هستند . فقط حواستان باشد فقط 2 وعده در هفته از این مواد غذایی استفاده شود .

میوه دادن به عروس هلندی کاکتیل

6 – غذا دادن پرنده با میوه و سبزجات . خوردن میوه و سبزیجات برای تامین ویتامین مورد نیاز عروس هلندی ضروری میباشد . از دادن غذاهای تکراری بیشتر از 2 هفته به پرنده خودداری کنید .

پت شاپ عرئس هلندی

7 – استفاده از مکمل ویتامین . سعی کنید پودر آن را در آب حل کنید سپس به پرنده خود بدهید .

خوراک عروس هلندی

8 – استفاده جایزه مناسب . مغازه های پرنده فروشی معمولا اجناس مخصوص برای جایزه دادن به عروس هلندی و تمام پرندگان دیگر دارند و شما میتوانید از آنها استفاده کنید .

5/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.