سخت کوشی

سخت‌کوش بودن، به‌طور طبیعی به وجود نمی‌آید. ثبات و پشتکار، ازجمله خصوصیات و ویژگی‌های افرادی است که به‌خوبی کار می‌کنند. اگرچه برخی از افراد به‌طور ذاتی این استعداد را دارند، اما تنها با تلاش و فداکاری می‌توانید تبدیل به انسانی سخت‌کوش شده و از تمام ظرفیت‌های بالقوه خود بهره ببرید.

ایجاد عادات خوب

سخت کوش بودن

خوش‌بین بودن را در خود تمرین کنید. با تمرین خوش‌بینی، از دشواری‌های تلاش‌های زیادی که برای سخت‌کوش شدن نیاز دارید، کاسته می‌شود. افراد خوش‌بین، اتفاقات بد را کوتاه‌مدت تلقی کرده و بر روی آن‌ها تمرکز نمی‌کنند. سعی کنید مسائل را به شیوه‌ای خوش‌بینانه استدلال کنید و به اتفاقات خوب و بد از منظر خوش‌بینی نگاه کنید.

سعی کنید به اتفاقات بد مانند یک سخنرانی سخت، خوش‌بینانه فکر کنید. برای مثال، به‌جای اعتراض کردن در مورد مسئولیتی که دارید، از آن به‌عنوان فرصتی برای نشان دادن تلاش و اخلاق کاریتان به رئیس خود، استفاده کنید.

اتفاقات مثبت زندگی‌تان را دائمی و همه‌روزه بدانید. این دیدگاه، شما را در انجام کارهایتان تشویق خواهد کرد.

افراد خوش‌بین، رتبه‌های بالاتری در آزمون‌های سنجش خودشناسی کسب می‌کنند. هرچه آگاهی بیشتری از خود داشته باشید، آمادگی بیشتری در رویارویی با جنبه‌های منفی زندگی‌تان را خواهید داشت.

جلوگیری از ناامیدی

افکار غیرمنطقی را شناسایی کرده و در برابر آن‌ها مقاومت کنید. اگر فقط به نتایج بد فکر می‌کنید (فاجعه پنداری)، ویژگی‌ها و استعدادهای خوب خود را نادیده می‌گیرید یا طرز تفکر “همه‌یاهیچ” دارید، به آن توجه کنید. موفقیت‌های کوچک خود را نوعی پیروزی تلقی کنید و به کمالاتی که به دست آورده افتخار کنید.

چگونه سخت کار کنیم

از مشکلات خود درس بگیرید. داشتن دیدگاه مثبت، جنبه‌های مثبت زندگی‌تان را تقویت کرده و فشار ها را از دوش شما برمی‌دارد. این امر همچنین شمارا تشویق می‌کند تا با دید بازتری به‌سوی موقعیت‌های خود قدم بردارید. با داشتن ذهنیت باز، مسائل به‌راحتی حل خواهند شد و احساس تحت کنترل داشتن کارها موجب آسودگی خاطر شده و در درازمدت کار را برای شما آسان‌تر خواهد کرد.

عوارض سخت کوشی

مسئولیت‌های بیشمار بر عهده نگیرید. اخیراً تحقیقات نشان داده‌اند که اهمیتی ندارد که شما تا اندازه خود را سخت‌کوش می‌پندارید، انجام چندین مسئولیت در یک‌زمان به‌طورجدی مضراتی در برخواهد داشت.

انجام هم‌زمان چندین کار، عملکرد کلی شمارا مختل خواهد کرد، به‌طوری‌که حتی اگر احساس می‌کنید کارهای زیادی انجام داده‌اید، واقعاً ممکن است اطلاعات و نشانه‌های مهم را از دست بدهید.

اگر دائماً در حال انجام وظایف متعدد باشید، بخش حل مسئله و خلاقیت مغزتان قادر نخواهد بود به‌خوبی عمل کند.

چگونه سخت کوش باشیم

شکوه نکنید. اعتراض کردن یکی از رفتارهای طبیعی انسانی است و بعید است که بتوانید آن را به‌طور کامل از زندگی خود جدا کنید. به همین ترتیب، شکایت بدون هدف یا راه‌حل در ذهن، می‌تواند منجر به چرخه‌های منفی شود که موجب افسردگی، عقاید ضعیف در مورد خود و استرس خواهد شد. این خصوصیت، در زمان و تلاشی که برای تبدیل‌شدن به یک فرد بهتر و کاراتر می‌کنید، مشکل ایجاد کرده و دستیابی به آن را سخت‌تر می‌کند.

افزایش پشت کار

آگاهی‌های اجتماعی خود را بالا ببرید. با تلاش برای ارتباط برقرار کردن با افرادی که با آن‌ها همکاری می‌کنید، همدلی خود را بیشتر خواهید کرد. همدلی، راه‌حل کلیدی برای حل منازعات، همکاری، سازش، گوش دادن‌های مؤثر و تصمیم‌گیری‌هاست. بالابردن آگاهی‌های اجتماعی و ارتقاء همدلی، این امکان را به شما می‌دهد تا حتی با همکاران خود بیشتری همکاری کنید و برای اهداف خود مسئولیت‌پذیرتر باشید.

تحقیقات، نظر دانشمندان بر روی “همدلی اراده‌ای” یا تصور درد و رنج دیگران که پاسخ دردی مشابه آنچه همدلی به‌طور طبیعی در مغز شما فعال می‌کند را تأیید می‌کنند.

محدودیت ادراکات خود را بپذیرید و به دنبال ایجاد شرایطی برای احساس و تمرین همدلی باشید.

گسترش مسئولیت‌ها

چگونه پشت کار داشته باشیم

در زمان مناسب، وقت بیشتری صرف کنید. حتی اگر کاری وجود داشته باشد که ترجیح می‌دهید آن را انجام دهید، در صورت لزوم، در زمان‌هایی که سرتان شلوغ است تلاش بیشتری کنید تا تعهد کاریتان را به همکاران خود نشان دهید. با بررسی محل کار با یک مدیر و پرسیدن روند پیشرفت سایر پروژه‌ها، میزان اشتغال خود را در شغل خود ارزیابی کنید.

مراقب باشید در این کار زیاده‌روی نکنید. بیش‌ازحد کار کردن می‌تواند عوارض جانبی جدی برای سلامتی داشته باشد.

نبایدها در سخت کوشی

مسئولیت‌های فرهنگی. اگر تمایلی به روبرو شدن با آن‌ها را ندارید، غیرممکن است که بتوانید به آن‌ها بپردازید. پذیرش مسئولیت عملکرد کار دشواری است، اما اگر صادقانه با ریشه مشکلات خود برخورد نکنید قادر نخواهید بود کاملاً و به‌موقع منازعات خود را حل کنید.

از توجیه کردن و توضیحات غیرضروری بپرهیزید. به‌قول‌معروف، این‌ها فقط وقت تلف کردن هستند، زیرا همیشه عوامل دیگری وجود دارد که می‌توانید برای توضیح کارهای خود لیست کنید.

سخت کوشی

ظرفیت خود را بالا برده و نقاط ضعف خود را برطرف کنید. موفقیت‌های خود را نادیده نگیرید، مهم نیست که چقدر کوچک باشند، زمینه‌هایی که دوست دارید در آن‌ها پیشرفت کنید را شناسایی کنید.

توانایی‌های خود را با شرکت در سمینارها، کلاس‌ها یا قبول مسئولیت‌های اجتماعی بر اساس توانایی‌هایتان، ارتقاء بخشید. شما می‌توانید نقاط ضعف خود را با مختل کردن افکار منفی از طریق انجام دادن کارهای دیگر مانند پیاده‌روی، انجام کارهای بشردوستانه و عدم کمال‌گرایی و یافتن یک مربی راهنما و حمایت‌کننده، برطرف کنید.

برای مسئولیت‌پذیر بودن، تغییراتی در خود ایجاد کنید. درصورتی‌که خجالت می‌کشید، به‌صورت خصوصی با رئیس خود در مورد نحوه عملکردتان در مسائل، صحبت کنید.

موفقیت

ابتکار عمل داشته باشید. به چنگ آوردن فرصت‌ها، اعتمادبه‌نفس می‌خواهد و شما می‌توانید با شروع اهداف کوچک و قبول مسئولیت‌های بزرگ‌تر، آن را در خود تقویت کنید.

زمانی که می خواهید پیشنهادی بدهید، کمی صبر کرده و فکر کنید که آیا این ایده به‌طور مؤثری قابل اجرا هست یا خیر؟ دفاع کردن از ایده شخصی آسان است، اما هر چه پیشنهاد های نامعقول کمتری بدهید، کمتر خجالت زده خواهید شد.

چگونه بیشتر کار کنیم

یک سیستم پشتیبانی سالم بسازید. انسان موجودی اجتماعی است. مهم نیست که چقدر شما خود را تنها می‌دانید، داشتن یک سیستم پشتیبانی سالم موجب افزایش بازده کاری، رفع مشکلات و کاهش فشار کاری می‌شود.

هنگامی‌که برای یک موقعیت جدید یا دریافت ترفیع شغلی تلاش می‌کنید، از توصیه‌های سیستم پشتیبانی خود استفاده کنید.

با همکاران خود همکاری کنید. شما نمی‌دانید که چه زمانی احتمال دارد به کمک آن‌ها نیاز داشته باشید.

سعی کنید رقابت نکنید. این مسئله می‌تواند مشکل‌ساز باشد، خصوصاً به دلیل اینکه بسیاری از مدیران از رقابت برای تشویق عملکرد کارمندان استفاده می‌کنند، اما اگر دائماً خود را با سایر همکاران مقایسه کنید درنهایت احساس نارضایتی و ناکافی بودن به شما دست خواهد داد.

حفظ پشتکار

بهترین روش سخت کوش شدن

گفتگوهای درونی مثبت را تمرین کنید. خود را با عبارات متناسب با خود راهنمایی کنید. گفتگوهای درونی باید به‌طور مثبتی، دستاوردها و موفقیت‌های شمارا تائید کند.

هنگام گفتگو با خود، از جملات زمان حال استفاده کنید تا نگرانی‌های آینده خود را با گفتگوهای مثبت برطرف سازید.

در مورد ترس هایتان با خود صحبت کنید و از خود سؤال کنید که منشأ آن‌ها چیست و چگونه می‌خواهید آن‌ها را اصلاح کنید.

چگونه موفق شویم

اراده خود را اعمال کنید. هر چه با تمرین کردن اراده خود را تقویت کنید، قدرتمندتر خواهد شد. با ذهنیتی مطمئن به موضوع اراده فکر کنید؛ اعتقاد به اینکه اراده شما ضعیف است باعث می‌شود اغلب احساس کمبود اراده داشته باشید.

یکی از راه‌های تقویت اراده و تقویت سلامت عمومی، ورزش کردن است. ورزش کردن موجب می‌شود ذهن فعال‌تری داشته باشید.

چگونه پول بیشتری درباوریم

روند عملکرد خود را تصور کنید. به این فکر کنید که زمانی که برای هدف خود کار می‌کنید و آن را به نتیجه می‌رسانید، چه احساسی خواهید داشت. تصور کنید که مشغول به کار خود شده‌اید و احساس هارمونی، رضایت و افتخار می‌کنید که یکی از ویژگی‌های رایج مجریان کلاس جهانی است.

کلاس جهاني از يک ديدگاه، يک سطح از عملکرد شرکت‌های پيشرو در جهان است که نسبت به رقباي خود داراي مزيت رقابتي پايدار هستند.

کاهش استرس

زمانی را برای مراقبه اختصاص دهید. بسیاری از محققانی که درزمینهٔ اراده و پشتکار تحقیق می‌کنند، در مورد تأثیرات مثبت مراقبه بر روی استقامت و پایداری، تمرکز و یادگیری صحبت کرده‌اند. ده دقیقه از زمان خود صرف آرام کردن ذهن، تنفس عمیق و تمرکز کردن بر زمان حال کنید تا به تمرکز شما کمک کرده و بتوانید خود را به‌خوبی رها کنید.

رشد کاری

پیشرفت‌های خود را مرور کنید. با نمودار کشیدن موفقیت‌هایی که درگذشته به دست آورده‌اید می‌توانید به میزان پیشرفت‌های کاری خود دسترسی پیدا کنید. همچنین خود بازنگری، موجب به وجود آمدن بحث‌های پرباری راجع به عملکرد، اولویت‌ها و چالش‌ها می‌شود.

افزایش بهره وری

اگر شکست خوردید، مجدداً تلاش کنید. شکست خوردن برای افراد موفق نیز دردناک است، بنابراین اگر قصد بازگشت به کاری که در آن شکست‌خورده‌اید دارید، خجالت نکشید. برای کاهش احساسات منفی‌تان با خود صحبت کنید و راه جدیدی برای رسیدن به هدفتان پیدا کنید.

نکات:

1 – در یک‌زمان، بر روی انجام یک کار متمرکز باشید.

2 – اجازه ندهید دیگران بر شما اثر منفی بگذارند. به خاطر داشته باشید که ممکن است دیگران از روی حسادت یا رقابت تلاش کنند شمارا دلسرد کنند.

3 – از اشتباهات خود درس بگیرید و دیگر آن‌ها را تکرار نکنید.

4 – اگر مهارتی دارید که فکر می‌کنید دیگران از آن بی‌بهره‌اند، کارفرمایان بالقوه را در جریان قرار دهید. همیشه بهترین چیزی را که می‌توانید ارائه دهید، نشان دهید، اما فروتن باشید و تشخیص دهید که استعداد ذاتی نتیجه شانس است.

5 – هنگامی‌که در حال مصاحبه شغلی هستید، مثال‌هایی در مورد سخت‌کوشی‌های گذشته خود بزنید. این یکی از اصلی‌ترین خصوصیاتی است که کارفرمایان در یک کارمند جستجو می‌کنند.

6 – به دیگران سخت‌کوشی را یاد بدهید. با قدردانی و حمایت از دیگران، محیط اطرافتان بهتر خواهد شد.

7 – زمانی که نیاز به کمک دارید، درخواست کنید. بسیاری از افراد خوشحال می‌شوند که در چنین مهارت‌هایی کمک کنند.

8 – تمام تلاش خود را بکنید تا در بهترین سطح خود باشید. سپس به‌تدریج، کار و اهداف خود بیشتر به‌اضافه کنید. به یاد داشته باشید که چگونه با انجام کار بیشتر در یک‌زمان، پیشرفت کردید. برای سخت‌کوش شدن از قدم‌های کوچک شروع کنید و قبل از اینکه متوجه آن بشوید، بخشی از وجود شما خواهد شد.

هشدارها:

1 – تنها به استعدادهای خود اکتفا نکنید. به یاد داشته باشید که درنهایت سخت‌کوشی بر استعداد پیروز خواهد شد. اکتفا کردن به استعداد، شمارا به سمت غفلت و از دست دادن مهارت‌های خود سوق خواهد داد.

2 – مغرور نباشید. به‌محض اینکه به فرد سخت‌کوشی تبدیل شدید، تلاش‌های زیادی را که در این راه کردید به خاطر آورید و اجازه ندهید نگرش شما مانع پیشرفتتان شود.

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.