چگونه نارگیل را پوست بکنیم ؟ ( با عکس )

طریقه پوست کندن نارگیل

نارگیل میوه ای خوشمزه و مفید برای بدن میباشد و بسیار مهم است که نارگیل تازه خورده شود . نارگیل طبیعت گرم دارد و برای مفصلها و درد معده مفید میباشد . برای پوست کندن نارگیل نیازی یه دریل و اره برقی ندارید . به راحتی و با وسایل داخل خانه میتوانید نارگیل را پوست بکنید . پوست نارگیل در مقابل گرما نرم میشود . با ۲ روش پوست کندن نارگیل با ما همراه باشید . اول از همه مو یا الیاف روی نارگیل را با دست یا چاقو بکنید .

خالی کردن آب نارگیل

خالی کردن آب نارگیل . در نوک نارگیل ۳ نشانه شبیه چشم وجود دارد که نقاط ضعیف پوست نارگیل هستند . به وسیله چاقو یا پیچ گوشتی آنها را سوراخ کنید ( ۱٫۵ سانتی متر ) و نارگیل را بر عکس داخل یک ظرف گذاشته تا آب آن خالی شود . نارگیل حدود نصف لیوان آب دارد ( ۱۰۸ تا ۱۷۷ میلی لیتر ) .

 روش اول : استفاده از فر یا مایکروویو برای پوست کندن نارگیل

کندن پوست نارگیل با مایکروویو

نارگیل را داخل مایکروویو به مدت ۳ دقیقه روی دمای معمولی تا زیاد قرار دهید تا ترک بخورد یا فر را روشن کنید و دمای آن را روی ۱۹۰ درجه بگذارید . وقتیکه کاملا گرم شد نارگیل را به مدت ۱۰ دقیقه داخل فر بگذارید بماند . پوست نارگیل شروع به ترک خوردن میکند اگر ترک نخورد مدت بیشتری بگذارید داخل فر یا مایکروویو بماند . در صورتیکه از این روش استفاده میکنید حتما آب نارگیل را قبل از گذاشتن نارگیل داخل فر یا مایکروویو خالی کنید .

به مدت ۳ دقیقه بگذارید تا نارگیل خنک شود سپس دور آن را با حوله بپیچید و روی زمین یا هر جسم سختی بکوبید تا به راحتی پوست آن بشکند .

یک چاقو ( بهتر است که کند باشد ) را بین پوست و گوشت نارگیل گذاشته و آن را به راحتی جدا کنید .

روش دوم : پوست کندن نارگیل با چکش

کندن الیاف نارگیل

دور نارگیل یک حوله بپیچید و با چکش به آن ضربه بزنید تا از وسط نصف شود . سپس به پشت پوست نارگیل با چکش چند ضربه بزنید تا شل شود . به تمام سطح خارجی پوست نارگیل ضربه بزنید تا تمامی آن شل شود . یک چاقو ( بهتر است که کند باشد ) را بین پوست و گوشت نارگیل گذاشته و آن را به راحتی جدا کنید .

کندن پوست نهایی ( پوست نازک روی گوشت نارگیل ) 

پوست کندن نارگیل

شما باید پوست روی نارگیل را نیز قبل از خرد کردن مخصوصا اگر میخواهید نارگیل را پودر کنید ، بکنید . بوسیله یک پوست کن مانند عکس پوست آن را بکنید . در صورت کنده نشدن پوست آن یا سفت بودن میتوانید با چاقو اینکار را انجام دهید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *