خشک کردن گل طبیعی

خشک کردن گل از قدیم الایام رواج داشته است که قدمت آن به 4000 سال میرسد . در حال حاضر نیز بسیاری از مردم به خشک کردن گل علاقه دارند مانند خشک کردن : دسته گل خواستگاری ، گل نرگس ، سبد گل ، گل رز و گل محمدی . در این مقاله 3 روش خشک کردن گل را برای شما جمع آوری کرده ایم .

خشک کردن در هوای آزاد

اسپری خشک کننده گل طبیعی

آماده سازی گل ها . به فاصله 15 سانتی متری از گل ساقه آن را قطع کنید . تمام گل ها را به یکدیگر با کش یا طناب ببندید . گل ها را در یک مکان گرم و تاریک آویزان کنید . به مدت 2 تا 4 هفته صبر کنید .

اسپری خشک کننده گل

زدن اسپری مو به گل ها . به تمامی گل ها تک تک اسپری مو بزنید تا از شکستن یا ریختن گلبرگ های آنها جلوگیری کنید .

خشک کردن با فشار

سبد گل خشک

گل را داخل یک دستمال کاغذی بگذارید . میتوانید برای تاثیر بیشتر گل را داخل دستمال کاغذی سپس داخل روزنامه بگذارید . تا رطوبت آن سریعتر جذب شود .

چگونه گل محمدی را خشک کنیم

فشرده کرده گل . گل را داخل یک کتاب قطور مانند دیکشنری بگذارید و در جای گرم و خشک قرار دهید . بعد از 1 تا 3 هفته بسته به نوع گل ، گل خشک شده و آماده میشود .

خشک کردن در فرهای انتقال گرمایی ( گرمای غیر مستقیم )

خشک کردن گل با فر

روش انجام : گل را روی توری قرار دهید . گل را روی توری یا هر چیز دیگری که گل ها روی آن ثابت بمانند قرار دهید . سپس دمای فر را روی 38 درجه سانتی گراد قرار دهید . گل تا چند ساعت بعدی به صورت آرام آرام خشک خواهد شد . بعد از در آوردن گل به آن اسپری مو بزنید .

خشک کردن گل با شن یا سیلیکا ژل

تزیین گل خشک

انتخاب ظرف مناسب . در صورتیکه از شن استفاده میکنید از کارتن مقوایی استفاده نمایید . در صورتیکه از سیلیکاژل استفاده میکنید یک شیشه خالی مانند شکل استفاده کنید . در صورتیکه از شن استفاده میکنید بدانید مدت زمان بیشتری نسبت به سیلیکاژل برای خشک کردن گل نیاز دارد .

خشک کردن گل نرگس

گذاشتن گل داخل ظرف . به ازای هر لیتر سیلیکا ژل یا شن 3 قاشق غذاخوری نمک به آن اضافه کنید . سپس گل را داخل ظرف گذاشته و آن را با ماده مورد نظر بپوشانید . در صورت استفاده از شن کاملا گل را داخل شن نگذارید .

خشک کردن دسته گل خواستگاری

تا زمان خشک شدن صبر کنید . ظرف را در جای خشک و گرم بگذارید . در صورت استفاده از شن درب کارتن را کاملا نبندید و مقداری محفظه برای ورود و خروج هوا بگذارید . خشک کردن با سیلیکا ژل معمولا 2 تا 4 روز طول میکشد . خشک کردن با شن 14 تا 21 روز طول میکشد .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.