درست کردن خط و خش عینک

خط افتادن عینک ( آفتابی یا طبی ) اتفاقی طبیعی میباشد که دید را مختل میکند . عوض کردن عینک آفتابی یا عوض کردن لنزهای عینک طبی قیمت بسیار بالایی دارند و بهتر است به جای عوض کردن آنها روش های ارزان و خانگی زیر را روی لنز عینک خود استفاده کنید تا تاثیر آن را مشاهده کنید . در صورت تاثیر گذار نبودن یک روش از چند روش مختلف استفاده نمایید .

خش گیری با استفاده از خمیر دندان

خش گیری شیشه عینک

خمیر دندان را روی لنز خش دار بزنید . خمیر دندان دارای مواد ساینده میکروسکوپی میباشد که باعث پولیش کردن لایه خارجی لنز میشود . حتما از پارچه بسیار نرم و بدون پرز برای اینکار استفاده کنید زیرا در غیر اینصورت باعث ایجاد خط و خش بیشتری در شیشه عینک خواهید شد . حتما از خمیر دندان غیر ژله ای استفاده نمایید .

خشگیری عینک

با حرکت عرضی خمیر دندان را روی شیشه عینک بمالید ، از حرکات چرخشی برای مالیدن خمیر دندان استفاده نکنید . مقداری خمیر دندان را روی شیشه مالش دهید سپس با آب گرم و دستمال آن را تمیز کنید .

خش گیری با استفاده از جوش شیرین

خط روی شیشه عینک دودی

مقداری جوش شیرین و کمی آب را با یکدیگر مخلوط کنید . آب را تا جایی به جوش شیرین اضافی کنید که حالت خمیری پیدا کند سپس به صورت یک لایه کلفت روی تمام سطح شیشه بمالید . مقداری صبر کنید سپس آبکشی نمایید .

با استفاده ازپولیش ، واکس ماشین یا واکس وسایل منزل

چکونه شیشه عینک را خش گیری کنیم ؟

نصف قاشق چایخوری واکس ماشین را روی پارچه بزنید . سپس با حرکات چرخشی تمام سطح شیشه عینک را با آن تمیز کنید تا زمانیکه دیگر هیچ خط و خشی را روی شیشه مشاهده نکنید . از پولیش و واکس وسایل منزل نیز میتوانید استفاده کنید .

خش گیری با استفاده از پولیش فلزات

خط روی عینک آفتابی

از واکس یا پولیش نقره و برنز نیز میتوانید استفاده کنید . مقداری از پولیش را روی دستمال عینک ریخته و شیشه عینک را با حرکات چرخشی تمیز کنید تا زمانیکه خط و خش ها از بین بروند . حواستان به فریم عینک باشد زیرا امکان آسیب دیدن به آن میباشد .

نکات مهم 

اگر عینک طبی شما دارای لایه رنگی با آنتی رفلکس میباشد از روش های گفته شده استفاده نکنید زیرا باعث اسیب زدن به لنز عینک خود خواهید شد .

حواستان باشد که تمامی روش های گفته شده یک لایه خارجی از لنز عینک را بر میدارند .

4/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.