درمان خواب آلودگی روزانه

خواب آلودگی در طول روز در بسیاری از افراد وجود دارد که با درمان های کوتاه مدت و سریع به همراه درمان های بلند مدت و همیشگی قابل درمان میباشد . خواب آلودگی ، کسلی و بی حالی شما را از کار و فعالیت درست باز میدارند و نمی توانید آنها را با تمرکز کامل و درست انجام دهید .

درمان بلند مدت خواب آلودگی با تغیر سبک زندگی

خواب آلودگی

آب زیاد بنوشید . بعضی اوقات خستگی و خواب آلودگی فقط به علت کم آبی بدن میباشد . همیشه صبح بعد از بیدار شدن از خواب یک لیوان آب بنوشید تا متابولیسم بدن شروع به کار بکند و در ادامه روز نیز آب زیاد بنوشید .

علت چرت زدن زیاد

حتما صبحانه بخورید . خوردن صبحانه باعث پرانرژی بودن شما در تمام روز میشود . وقتی که صبحانه را جا می اندازید بدن با متابولیسم آرام روز را شروع کرده و تا پایان روز نیز به همین رویه ادامه خواهد داد . صبحانه کامل و مقوی بخورید .

رفع خواب آلودگی روزانه

مرتبا غذا بخورید . به جای خوردن 3 وعده غذای حجیم 4 تا 7 بار غذا با حجم کم بخورید . اینکار باعث ثابت نگه داشتن سطح قند خون و رساندن مواد غذایی لازم به بدن در زمان مورد نیاز میشود .

علت اصلی چرت زدن زیاد

ورزش کنید . ورزش باعث کاهش احساس خواب آلودگی و کسلی در روز میشود . سعی کنید حداقل روزی 10 دقیقه ورزش کنید و در هوای آزاد نفس عمیق بکشید . ورزش کردن یکی از نکات اساسی در درمان خواب آلودگی میباشد .

درمان قطعی خواب آلودگی روزانه

از نور آفتاب استفاده کنید . کمبود ویتامین D در بدن باعث تنبل شدن و کاهش انرژی در بدن میشود . به همین علت است که در زمستان کسل تر و خواب آلوده تر از تابستان هستید .

علت خواب زیاد

مقدار کافئین مصرفی خود را تنظیم کنید . همیشه اولین کار بعد از احساس خواب آلودگی خوردن چای یا قهوه میباشد اما باید بدانید بیشتر از 2 الی 3 فنجان از این نوشیدنی ها دیگر نمیتواند انرژی شما را افزایش دهد و حتی خواب شبانه شما را نیز تحت تاثیر قرار میدهد .

چرت زدن زیاد

سیکل خواب خود را تنظیم کنید . شما باید سر ساعت خاصی بخوابید و سر ساعت مشخصی نیز بیدار شوید و همیشه آن را رعایت کنید . با اینکار به بدن کمک میکنید مرز بین خواب و بیداری را بفهمد و در روز احساس خواب آلودگی کمتری کنید .

از بین بردن سریع خواب آلودگی روزانه

ضد خواب

موسیقی گوش کنید . موسیقی تاثیر بسیار زیادی در حالت و وضعیت مغز دارد همچنین میتواند انرژی بدن شما را بالا ببرد . تحقیقات ثابت کرده اند کسانیکه موسیقی گوش میدهند انرژی بیشتری نسبت به کسانیکه گوش نمیدهند دارند .

پراندن خواب

تمرین نفس عمیق انجام دهید . طریقه نفس کشیدن ما در مواقع مختلف احساسی و وضعیت های مغزی تغییر میکند . اگر شما استرس داشته باشید و خسته باشید شما نفس های کوتاه میکشید که نمی تواند نیاز مغز را تامین کند .

سعی کنید آرام نفس بکشید و شکم خود را نیز مانند بادکنک باد کنید و به آرامی هوا را خارج کنید . اینکار را برای 1 دقیقه یا بیشتر باعث باز شدن مغز و افزایش سطح هوشیاری میشود .

غذاهای ضد خواب

امگا 3 مصرف کنید . مصرف مواد غذایی مغذی برای بیداری مفید خواهد بود که یکی از آنها امگا 3 میباشد . سعی کنید از ماهی استفاده کنید و اگر ماهی نمی خورید از مکمل امگا 3 به صورت روزانه مصرف کنید .

از بین بردن خواب آلودگی

آب درمانی را امتحان کنید . سرما به همراه احساس آب باعث بهتر شدن جریان خون میشود . از دوش آب سرد یا شستن صورت با آب سرد میتوانید استفاده کنید .

غذای ضد خواب

مقداری فیبر مصرف کنید . فیبر بر عکس بسیاری از مواد غذایی که مصرف میکنیم به زمان بسیار زیادی برای هضم شدن نیاز دارند بنابراین با مصرف فیبر انرژی کم کم آزاد شده و بدن شما در تمام مدت دارای انرژی میباشد . سیب با پوست ، لوبیا سیاه و غلات صبحانه کامل از جمله مواد غذایی حاوی فیبر بالا هستند .

قرص ضد خواب

چرت بزنید . خوابیدن زیاد در روز باعث به هم زدن خواب شبانه میشود اما چرت کوتاه تا 20 دقیقه میتواند انرژی بسیار زیادی به شما بدهد .

قرص ضد خواب

مکمل منیزیم مصرف کنید . خواب آلودگی شما میتواند به دلیل کمبود ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن باشد که یکی از مهمترین آنها منیزیم میباشد که میتوانید با مکمل آن را به حد مطلوب برسانید .

درمان پرخوابی

استرس را از خود دور کنید . استرس زیاد میتواند باعث احساس خستگی در شما بشود که نتیجه آن خواب آلودگی و کسلی میباشد . سعی کنید به هر روشی که بد هستید استرس خود را کنترل کنید . اگر نمی توانید استرس را کنترل کنید حتما با پزشک مشورت کنید تا آن را درمان کند زیرا آسیب های زیادی به سلامتی میزند .

علت پرخوابی

محیط خود را عوض کنید . اگر در رخت خواب یا جای بسیار راحت درس میخوانید یا کار میکنید باعث خواب آلودگی و خسته شدن خود خواهید شد . سعی کنید در جای خیلی راحت فعالیت های روزانه خود را انجام ندهید و به جای آن مثلا روی نیمکت سفت کار خود را بکنید .

نکات مهم

فکر کردن به چیزهایی مثل : به هیجان آمدن ، خوشحال شدن و حتی ترسیدن باعث هوشیاری بیشتر شما میشوند .

زود بخوابید .

عوارض قرص های مصرفی خود را چک کنید .

سعی کنید خواب شبانه با کیفیت و کاملی داشته باشید .

2.5/5 - (2 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.