خانه سلامت ۱۱ روش پیشگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا ( با عکس )

۱۱ روش پیشگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا ( با عکس )

دیدگاه‌ها برای ۱۱ روش پیشگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا ( با عکس ) بسته هستند
پیشگیری از سرماخوردگی

ویروس سرماخوردگی و آنفولانزا به سادگی پخش شده و افراد را دچار این بیماری میکند . داشتن بهداشت فردی و جلوگیری از تماس با افراد مریض و مکان های شلوغ بهترین راههای جلوگیری از این بیماری میباشد . با تغییر در سبک زندگی و رژیم غذایی و بالا بردن سیستم ایمنی بدن نیز میتوانید از این بیماری جلوگیری کنید .

جلوگیری از سرماخوردگی با رعایت بهداشت فردی

جلوگیری از سرماخوردگی

دستان خود را زیاد بشورید . یکی از راحت ترن و موثرترین راهها برای جلوگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا شستن دستها میباشد زیرا باکتری ها و ویروس های سرماخوردگی را از بین میبرد .

طرز شستن درست دست : دستان خود را خیس کردن سپس مایع دستشویی به آن بزنید و به مدت ۲۰ ثانیه دست خود را بشورید . زیر ناخن ها و بین انگشتان را فراموش نکنید .

پیشگیری از آنفولانزا

بینی و دهان را بپوشانید . در صورت عطسه یا سرفه کردن فرد مریض به او بگویید با یک دستمال جلوی بینی و دهان خود را بپوشانید تا از پراکنده شدن میکروب و ویروس جلوگیری شود . همچنین بعد از اینکار دستان خود را نیز بشورد .

پیشگیری از آنفولانزای کودکان

از شلوغی دور باشید . سرماخوردگی و آنفولانزا بسیار مسری میباشد و اصولا در مکان های شلوغ و پر جمعیت به دیگر افراد انتقال پیدا میکند . نکات زیر را مد نظر داشته باشید :

بعد از دست زدن به وسایل عمومی مثل دستگیره مترو یا دستشویی حتما دست خود را بشورید .

به صورت ، بینی و دهان خود دست نزنید .

جلوگیری از سرماخوردگی

وسایل عمومی را ضد عفونی کنید . سرماخوردگی و آنفولانزا میتواند به سادگی از سطوح و وسایل خانه مخصوصا دستشویی و آشپزخانه منتقل شوند .

روی مناطقی مثل : سینک ، دستشویی ، سینک آشپزخانه و دستگیره های در تمرکز کنید .

پیشگیری از سرماخوردگی کودکان

مناطقی که زیاد استفاده میکنید را تمیز کنید . محل های مثل : اتاق خواب ، آشپزخانه ، حال و حمام ، همچنین وسایل پر مصرف مثل کنترل ها و گوشی تلفن را نیز مرتبا تمیز کنید .

مسواک سرماخوردگی

بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید . نداشتن بهداشت درست دهان و دندان باعث ورود راحت تر میکروب به بدن میشود .

جلوگیری از آنفولانزا و سرماخوردگی

واکسن آنفولانزا

واکسن بزنید . واکسن آنفولانزا میتواند مقاومت بدن را درمقابل سرماخوردگی و آنفولانزا افزایش دهد . واکسن باید هر سال تزریق شود . حتما قبل از تزریق واکسن با پزشک خود مشورت کنید .

فرق سرماخوردگی و آنفولانزا چیست

واکسن ضد سرماخوردگی وجود ندارد . بر خلاف آنفولانزا واکسنی برای سرماخوردگی وجود ندارد و فقط باید از آن جلوگیری کرد . داشتن بهداشت فردی مناسب ، ورزش ، رژیم غذایی مناسب و شستن مرتب دست ها باعث جلوگیری از سرماخوردن میشود .

قرص ضد سرماخوردگی

با افراد مریض در تماس نباشید . تا جایی که امکان دارد با افراد مریض در ارتباط نباشید و از آنها دوری کنید زیرا به سادگی ویروس به شما منتقل میشود . تا زمان خوب شدن آنها تماسی با یکدیگر نداشته باشید . اگر در خانه نیز کسی مریض شد تا جاییکه امکان دارد از او دور شوید .

جلوگیری از انتقال سرماخوردگی

فقط از وسایل خود استفاده کنید . حواستان باشد هیچ وسیله ای را با شخص بیمار مشترک مصرف نکنید . اینکار باعث کاهش ریسک ورود باکتری و میکروب به بدن شما میشود .

ظروف غذاخوری ، قاشق ، چنگال و لیوان جدا مصرف کنید . همه ظروف را با آب داغ یا ماشین ظرفشویی شستشو دهید .

قرص پیشگیری از آنفولانزا

از مکمل های تقویتی استفاده کنید . مصرف اینگونه مکمل ها به صورت علمی ثابت نشده اند اما بسیاری از افراد تاثیرات مثبتی را بعد از مصرف اینگونه مواد برای جلوگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا دیده اند .

ویتامین C

زینک

اکیناشیا ( سرخارگل )

بارگذاری بیشتر در سلامت
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

۲۰ روش درمان التهاب !!! ( با عکس )

واکنش‌های التهابی می‌توانند تأثیرات مختلفی بر روی بدن داشته باشند. التهاب می‌تواند موجب در…