خانه خانه خانه داری ۵ روش تمیز کردن و برق انداختن برنج !! ( با عکس )

۵ روش تمیز کردن و برق انداختن برنج !! ( با عکس )

0
تمیز کردن برنج

تمیز کردن برنج خالص راه‌های ساده خانگی دارد و به‌راحتی می‌توان آن را در خانه تمیز کرد . تمیز کردن برنج راحت است زیرا برنج فلز سختی است .

آب و مایع ظرفشویی در بیشتر مواقع می‌تواند برنج را تمیز کند ، اما می‌توانید با دیگر وسایل آشپزخانه نیز آن را تمیز کنید و برق بی اندازید .

هشدار : حواستان باشد که برنج می‌تواند خط بی افتد ، بنابراین از لایه‌بردارها و لوازم خیلی خشن مانند سیم ظرفشویی و اسفنج‌های اسکاج دار و موارد مشابه نباید برای تمیز کردن برنج استفاده شود .

با استفاده از لیمو و نمک

تشخیص فلز برنج

جسم برنجی را ارزیابی کنید . شما باید در ابتدای کار برنج را چک کنید و ببینید که جسم موردنظر برنج است یا روکش برنج ؟ اگر جسم موردنظر روکش برنج باشد ، شما باید ملایم‌تر با آن برخورد کنید و بهتر است که آن را لایه‌برداری نکنید .

روش تست کردن :

آهن‌ربا به برنج خالص نمی‌چسبد ، اما به روکش برنج می‌چسبد . بنابراین اگر آهن‌ربا به برنج نچسبید ، جسم موردنظر برنج خالص است .

تمیز کردن خانگی برنج

لیمو و نمک را آماده کنید . لیمو را نصف کرده و به یکی از نصفه‌ها نمک بزنید . هرچقدر که تمایل دارید می‌توانید از نمک استفاده کنید .

لکه بری برنج

برنج را بسابید . نصف لیمویی را که نمک‌زده‌اید را برداشته و برنج را بسابید . نمک به‌عنوان یک‌لایه بردار ضعیف عمل کرده و لیمو می‌تواند به از بردن جرم‌ها کمک کند . تمامی برنج را با لیمو و نمک بسابید .

درصورتی‌که جسم برنجی شما بزرگ است ، می‌توانید به نصف لیموی دیگر هم نمک بزنید و از آن نیز استفاده کنید .

برنج کدر شده

در پایان روی برنج را دستمال خشک بکشید . با استفاده از یک دستمال نرم تمامی نمک و آب‌لیمو را از روی برنج پاک‌کنید . البته می‌توانید برنج را آبکشی نمایید ، اما حتماً بعد از آبکشی آن را کاملاً خشک‌کنید .

با استفاده از جوش‌شیرین و لیمو

برق انداختن برنج

خمیر پاک‌کننده درست کنید . شما می‌توانید با استفاده از خمیر پاک‌کننده برنج ، هرگونه لک و جرمی را از روی آن بردارید .

خمیر ۱ : با استفاده از جوش‌شیرین و مقدار کمی آبلیمو خمیری درست کنید ، حواستان باشد فقط مقدار کمی آبلیمو به جوش‌شیرین بزنید تا حالت خمیری بگیرد .

خمیر ۲ : مقدار مساوی سرکه سفید ، آرد و نمک را مخلوط‌کنید . این مخلوط را روی برنج زده و بگذارید ۱ ساعت بماند .

برنج کدر شده

برنج را بسابید . با استفاده از دستمال نرمی خمیر را روی برنج بسابید . حواستان باشد با فشار زیادی این کار را نکنید ، زیرا ممکن است باعث خط افتادن روی آن شوید . با ملایمت این کار را انجام دهید تا از جسم برنجی خود محافظت کرده باشید .

بگذارید ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت خمیر روی برنج بماند ، مخصوصاً اگر خیلی کثیف است .

از بین بردن لک روی برنج

برنج را آبکشی و خشک نمایید . بعد از زدن خمیر و گذشتن زمان گفته‌شده ، به‌خوبی برنج را آبکشی نمایید . خشک‌کردن نیز باعث می‌شود که برنج شما لک نشود .

دیگر روش‌های تمیز کردن

تمیز کردن جواهرات برنجی

از آب و صابون کمک بگیرید . برنج را می‌توان به‌راحتی با استفاده از آب داغ و صابون تمیز کرد . در آب داغ مقداری مایع ظرفشویی بریزید . می‌توانید از سینک و سطل استفاده کنید .

بگذارید برنج داخل محلول آب و صابون به مدت چند دقیقه خیس بخورد ، سپس با استفاده از دستمال مایکروفایبر مقداری آن را بسابید ، سپس آبکشی نمایید .

اگر جسم موردنظر خیلی بزرگ است و در سینک جا نمی‌شود ، در وان حمام یا از سطل آب بزرگ داخل حمام استفاده کنید . همچنین می‌توانید از اسپری کردن آب و صابون نیز استفاده کنید و بگذارید چند دقیقه روی برنج بماند .

زنک زدن برنج

از گوجه استفاده کنید . محصولات تولیدشده از گوجه ( سس و رب ) به‌اندازه کافی اسید داخل خود دارند تا بتوانند جرم و لک‌های روی برنج را از بین ببرند .

مقداری از محصولات گوجه را روی برنج بمالید و بگذارید ۱ ساعت بماند ، سپس آبکشی و خشک نمایید .

همچنین می‌توانید از آب‌لیمو نیز استفاده کنید .

لکه گیری برنج

از روغن برای جلوگیری از لک شدن استفاده کنید . در صورت تمایل می‌توانید مقداری روغن معدنی یا روغن کتان را با استفاده از دستمال نرمی روی برنج بکشید تا از ایجاد لک روی برنج جلوگیری کرده باشید .

فقط روغن را همیشه بعد از تمیز کردن برنج روی آن بزنید .

بارگذاری بیشتر در خانه داری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

۵ روش تمیز کردن زیورآلات نقره‌ای + جلوگیری از سیاه شدن

نقره استرلینگ چیست ؟ نقره خالص بسیار نرم است و جهت ساختن زیورآلات و ظروف مناسب نیست . به ه…