از بین بردن سوسک

برای بعضی افراد سوسک ها از شیر نیز ترسناک تر میباشند بنابراین خیلی مهم است که از شر این حیوان مزاحم خلاص شوید . استفاده از سم های قوی شاید راهکار قطعی برای از بین بردن سوسک باشد اما این سم ها برای بدن خود انسان نیز مضر میباشند البته در این مقاله به آنها نیز می پردازیم . بهترین و اولین کاری که باید انجام دهید باید از ورود سوسک ها به خانه جلوگیری نمایید ، این مهمترین کاری است که باید برای از بین بردن سوسک ها انجام دهید .

جلوگیری از آمدن سوسک  

کشتن سوسک آشپزخانه

منابع آب را قطع کنید . سوسک ها نیاز به آب دارند نسبت به سایز و دمای هوا تا 1 ماه بدون غذا زنده میمانند اما بدون آب فقط یک هفته میتوانند زنده بمانند . تمام شیرها و لوله هایی که چکه میکنند را درست کنید . در این صورت آنها خیلی راحت تر به دام تله ها که در ادامه گفته میشود خواهند افتاد .

تمیز کردن خانه ضد سوسک

خانه خود را کاملا تمیز کنید . برای دور نگه داشتن سوسک ها ، خانه خود را تمیز نگه دارید . این مورد یکی از مهم ترین نکاتی است که باید رعایت کنید . اول از همه از آشپزخانه شروع کنید تمامی ظرف های کثیف را بعد از غذا خوردن بشورید . تمامی خرد غذاها و نان را از کف خانه جمع کنید . سوسک ها علاقه زیادی به چربی دارند . همیشه کف را تمیز و خشک نگه دارید . کف خانه را همیشه تمیز کنید و حواتان باشد که آن را کاملا خشک کنید . همیشه حواستان باشد سوسک ها به دنبال آب هستند .

جلوگیری از آمدن سوسک

روی غذا ، مواد غذایی و میوه را بپوشانید . روی موادغذایی را بپوشانید و به صورت سر باز قرار ندهید . ظروف کثیف را حتما قبل از خوابیدن شستشو دهید . مواد غذایی مانند : شکر ، نان ، شیرینی ، بیسکوییت و دیگر مواد غذایی مشابه را در ظروف کاملا سربسته قرار دهید .

آشغال و سوسک

آشغال ها را منظم بیرون ببرید . از سطل آشغال های در دار استفاده نمایید و آشغال ها را بیرون از خانه در فاصله نسبتا دوری بگذارید . حتما هر شب آشغال ها را بیرون بگذارید .

سوسک فاضلاب

سوراخ های دیوار را پر کنید . با چسب ، بتونه یا گچ تمام سوراخ های داخل آشپزخانه ،دستشویی و حمام را پر کنید . مهمترین جا لوله های زیر سینک ظرفشویی میباشند ، جاییکه لوله داخل دیوار میرود اصولا اطرافش خالی میباشد . حواستان به دور پنجره و درهای خانه نیز باشد زیرا بعد از مدتی در بیشتر آنها درزهای کوچکی بوجود می آیند ، آنها را نیز پر کنید . اطراف پریز برق و فن دستشویی و حمام را نیز چسب بزنید .

راههای کشتن و گیر انداختن سوسک ها

سوسک کش خانگی

سوسک کش خانگی بسازید . یک واحد بوریک اسید ( به اسم پودر سوسک کش نیز در داروخانه ها بفروش میرسد ) ، یک واحد آرد و یک واحد شکر را با یکدیگر مخلوط کنید . پودر را پشت دراور، کابینت ،زیر یخچال ، زیرگاز و دیگر مکان های خانه بپاشید . شکر و آرد سوسک ها را جذب و بوریک اسید آنها را می کشد . یکی دیگر از ترکیباتی که میتوانید از آنها استفاده کنید : 1 قسمت بوریک اسید ، 2 قسمت آرد و یک قسمت کاکائو میباشد .

تله سوسک گیری

از تله چسب و پیاز استفاده کنید . یک نوار چسب قوی و تازه به مقدار مناسب بریده و یک تکه پیاز روی آن قرار دهید . پیاز تله بسیار خوبی میباشد و به سادگی سوسک را جذب میکند . تله را در جایی که بیشترین سوسک را مشاهده کرده اید قرار دهید . به زودی سوسک ها به سراغ تله می آیند .

تله سوسک کش

از روغن استفاده کنید . مقداری روغن داخل یک بطری ریخته و آن را خوب تکان دهید سپس در محل تردد سوسکها قرار دهید . به راحتی سوسکها داخل این تله به دام می افتند . با ریختن آب جوش روی سوسکها میتوانید آنها را بکشید .

کشتن سوسک با آب و صابون

از تله ظرف آب استفاده کنید . ظرف یکبار مصرف نوشابه یا آب معدنی را مانند شکل برش داده و داخل آن آب و مقداری صابون بریزید و در محلی که سوسک را مشاهده کرده اید بگذارید . سوسک ها به سادگی داخل آن رفته و غرق میشوند .

سوسک کش قوی

خانه خود را سمپاشی کنید . سعی کنید بیشتر از روش های بالا ( جلوگیری و به دام انداختن ) برای از بین بردن سوسک استفاده نمایید زیرا سوسک کش ها حاوی مواد شیمیایی میباششند که برای بدن انسان ها مخصوصا بچه ها مضر میباشد .

از اسپری سوسک کش حاوی سیفلوترین در مناطقی که سوسک ها تردد میکنند استفاده نمایید .

از سوسک کش های حرفه ای که حاوی سیپرمترین استفاده نمایید .

در صورت نداشتن سوسک کش آب و صابون را با هم مخلوط کنید و با اسپری روی سوسک بپاشید .

در داخل شکاف در و پنچره از ژل سوسک کش استفاده نمایید .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.