پف چشم بعد از گریه

علت های زیادی باعث ایجاد پف و ورم در چشم میشود مانند : آلرژی ، ژنتیک ، خواب کم و دیر وقت بیرون بودن . البته اگر زیاد دچار پف چشم میشوید باید به پزشک مراجعه کنید . اول از همه به درمان های سریع پف چشم سپس به پیشگیری از آنها در آینده می پردازیم .

درمان های سریع پف چشم :

درمان پف زیر ابرو

استفاده از خیار : خیار از درمان های قدیمی برای پف چشم میباشد . خیار حاوی آنتی اکسیدان است که باعث کاهش تحریک و کاهش پف چشم خواهد شد .

طریقه مصرف : 2 برش از خیار خنک را به مدت 15 دقیقه روی چشمان بسته خود قرار دهید . مطمئن شوید روی قسمت پف کرده حتما خیار قرار بگیرد . بعد از زمان گفته شده با یک دستمال مرطوب چشمان خود را پاک کنید .

باد کردن پلک چشم

استفاده از قاشق سرد : قاشق سرد یکی از بهترین روش ها برای درمان پف چشم مخصوصا پف زیر چشم میباشد . این روش موقتی بوده و باید چندبار تکرار شود ولی اثر آن فوری است .

طریقه مصرف :ی ک لیوان را پر از یخ کنید و داخل آن آب بریزید سپس 2 قاشق را به مدت 5 دقیقه داخل آن قرار دهید . همچنین میتوانید 1 ساعت قاشق ها را داخل فریزر قرار دهید سپس پشت قاشق ها را با فشار کمی روی چشم به مدت 5 دقیقه قرار دهید . در صورت نیاز دوباره تکرار شود .

درمان پف زیر چشم در طب سنتی

استفاده از چای کیسه ای : 2 عدد چای کیسه ای را به مدت 5 دقیقه در آب داغ گذاشته سپس آنها را داخل فریزر یا یخچال گذاشته تا خوب خنک شوند . بعد از خنک شدن آنها را روی چشمان خود به مدت 15 دقیقه قرار دهید .

درمان گیاهی پف بالای چشم

استفاده از کمپرس سرد : یخ برای کاهش تورم و درد شناخته شده است اما باعث کاهش پف اطراف و زیر چشم نیز خواهد شد . از یخ مستقیما روی پوست استفاده نکنید .

طریقه مصرف : مقداری یخ داخل نایلون ریخته و دور آن حوله یا دستمال بپیچید سپس چشمان خود را بسته و به مدت 10 الی 15 دقیقه روی چشمان خود قرار دهید .

درمان قطعی پف زیر چشم

از کرم و رول های ضد پف استفاده نمایید . بسیاری از این نوع محصولات هستند که دارای فرمول منحصر به فرد برای درمان پف چشم هستند . مقدار کمی از این محصولات را با حرکات بسیار آرام به اطراف چشم بزنید .

جراحی پف زیر چشم

زیر چشم خود را هر روز صبح ماساژ دهید . بوسیله انگشت وسط خود و با فشار بسیار کم زیر و اطراف چشم خود را با حرکات چرخشی ماساژ دهید .

پیشگیری از پف چشم :

علت ورن ناگهانی زیر چشم

مصرف نمک را کاهش دهید . نمک زیاد باعث نگه داشتن آب اضافی در بدن میشود که میتواند باعث پف کردن چشم شود . غذاهای آماده مصرف نکنید و نمک اضافی به غذا نزنید .

فیلم جراحی پف زیر چشم

به جای نوشیدنی های کافئین دار از آب استفاده کنید . وقتی که بدن پر آب باشد پوست در کل سالم تر خواهد بود . کافئین آب بدن را دفع میکند ، بنابراین بدن دچار کم آبی خواهد شد .

جراحی پف زیر چشم قیمت

سیگار نکشید . سیگار هم باعث پف کردن و هم باعث سیاه شدن زیر چشم خواهد شد . ترک کردن سیگار تاثیر چشمگیری در بالا رفتن سلامت شما ایجاد خواهد کرد .

درمان پف زیر چشم

حالت خواب خود را عوض کنید . خوابیدن روی شکم ممکن است باعث ایجاد پف در چشم شود . در این حالت سینوس های شما پر شده و باعث پف کردن چشم شما میشود . بالاتر نگه داشتن سر در هنگام خواب باعث جمع نشدن آب در اطراف چشم میشود .

از بین بردن پف پیلک بعد از گریه

8 ساعت خواب شبانه داشته باشید . نداشتن خواب کافی یکی از عمده ترین دلایل پف کردن چشم است بنابراین حتما خواب کافی داشته باشید .

نکات مهم :

صبح ها صورت خود را با آب خنک بشورید .

چشمان خود را نمالید . مالیدن چشم ممکن است باعث تحریک چشم شود .

اگر زیاد دچار پف کردن چشم میشوید به دکتر مراجعه کنید ، شاید به آلرژی یا دیگر بیماری ها دچار شده باشید .

3/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.