جذابیت

جذابیت چیست ؟

جذاب بودن فقط شامل ظاهر انسان‌ها نمی‌شود ، به همین دلیل شما برای جذاب بودن نیاز دارید تا تمامی فاکتورهای جذابیت را رعایت کنید . شما باید جذابیت ظاهری ، جذابیت رفتاری و جذابیت درونی را داشته باشید تا بتوانید یک فرد بسیار جذاب باشید . با سایت کوروک همراه باشید تا جذاب بودن را تجربه کنید !!

ساختن یا خَلق جذابیت

جذابیت درونی

افکار منفی را از خود دور کنید . کلید جذاب بودن درواقع در ذهن شماست . افرادی که به‌طور باورنکردنی در مورد خود ( ظاهر ، شخصیت و غیره ) دید منفی دارند ، این حس منفی را به دیگران نیز منتقل می‌کنند  . شما باید بفهمید که چگونه آن‌ها را قبول کنید و افکار منفی خود را دور بریزید .

به الگوی فکری خود دقت کنید . از افکار و برچسب‌هایی که به خود می‌زنید آگاه باشید . آیا شما ، درزمانی که کاری را به‌درستی انجام نمی‌دهید ، فکر می‌کنید که بی‌ارزش هستید ؟ آیا به خودتان میگویید ، من احمقم یا چاقم یا بی‌خود هستم ؟ باید بدانید که این موارد درصورتی‌که شما آن‌ها را درست کنید ، درست می‌شوند ( باید قبول کنید که چاق هستید ، اما مجبور نیستید که جذاب نباشید ، مگر آنکه خودتان آن را بسازید ) .

درزمانی که متوجه شدید که دارای افکار منفی هستید ، آن را با افکار مثبت یا خنثی جایگزین کنید . برای شروع ممکن است افکار خنثی برای شما راحت‌تر باشند . به‌عنوان‌مثال : میگویید خدایا من چقدر زشتم ، این را دیگر نگویید و به‌جای آن بگویید : من فکر می‌کنم که زشت هستم ، اما این حقیقت ندارد . بدن من به‌طور شگفت‌انگیزی به من خدمت می‌کند ، سلامتی مرا حفظ می‌کند و به من اجازه می‌دهد که کارهای شگفت‌انگیزی انجام دهم .

تا می‌توانید از افراد منفی در زندگی خود دوری‌کنید . کسانیکه به شما میگویند شما متفاوت هستید ، زیاد چاقید و دیگر موارد مشابه ، باید از زندگی شما خارج شوند .

جذب کردن جنس مخالف

اعتمادبه‌نفس خود را بسازید . مردم مجذوب اعتمادبه‌نفس می‌شوند ، زیرا خصوصیت جذاب و شگفت‌انگیزی است . این نشان‌دهنده این است که شما باور دارید که مهم هستید و سزاوار ، بودن در این جهان رادارید . اگر به این باور داشته باشید که این قضیه درست است ، دیگران نیز آن را قبول می‌کند .

تا جایی که می‌توانید خودتان را قضاوت نکنید . این به معنای آزادی برای اذیت و بی‌ادبی نسبت به مردم نیست ، اما به معنای متوقف کردن گیر دادن روی هر حرکت کوچکی است که از شما سر می‌زند . به‌عنوان‌مثال : به‌جای گفتن اینکه ” من چقدر احمقم ” چیزی شبیه به این به خود بگویید ” من در مدیریت کردن خود مقداری مشکل‌دارم ” .

دیگر افراد را قضاوت نکنید . آنچه شما در مورد دیگران فکر می‌کنید ، به‌نحوی‌که در مورد خودتان فکر می‌کنید ، مرتبط است . روی فکر کردن مثبت یا خنثی در مورد دیگر افراد کارکنید .

خودتان را با کسی مقایسه نکنید . این‌یکی از بی‌فایده‌ترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید ، زیرا همیشه کسی هست که جذابیت بیشتر ، اعتمادبه‌نفس بالاتر و بسیاری از چیزهای بهتر دیگر نسبت به شما دارد .

جذب کردن دیگران

خصوصیات خود را به بهترین وجه نشان دهید . خصوصیات خوب به‌اندازه ظاهر فیزیکی خوب ، می‌توانند جذاب باشند . درست است که افراد اول متوجه جذابیت‌های فیزیکی می‌شوند ، اما آن‌ها تمایل به بالا بردن بیشتر جذابیت افراد با توجه به ویژگی‌های جذابی مانند : مهربانی ، مهارت گوش دادن واقعی به افراد و غیره دارند .

تمرین مهربان بودن را انجام دهید . به افراد دیگر بدون داشتن انتظار جبران از آن‌ها کمک کنید ، مثلاً به مادر خود در کارهای خانه کمک کنید یا دوست خود را با ماشین به مقصد برسانید .

به دیگران احترام بگذارید . این به معنای این نیست که مطیع دیگران شوید . این فقط به معنای این است که به‌صورت منصفانه گوش دهید و از چند دیدگاه مختلف به قضیه نگاه کنید و در مورد مردم سریعاً نتیجه‌گیری نکنید .

واقعاً به حرف‌های دیگران گوش دهید . مردم به کسانیکه به آن‌ها علاقه نشان دهند جذب می‌شوند . درزمانیکه در حال مکالمه با کسی هستید ، تمام توجه خود را صرف او کنید . ارتباط چشمی بگیرید ، موبایل خود را چک نکنید و سؤالات مرتبط بپرسید .

چگونه جذاب شویم

سبک زندگی سالمی داشته باشید . سالم بودن یا تا جایی که امکان دارد سالم بودن یک قسمت مهم در جذابیت است . حتی اگر بیمار باشید ، هنوز هم می‌توانید عادات سالمی داشته باشید .

رژیم غذایی سالمی داشته باشید . به دنبال مصرف مقدار زیادی از میوه‌جات و سبزیجات خوب مانند : فلفل قرمز ، کلم‌برگ و بلوبری ، مقدار زیادی کربوهیدرات خوب مانند : برنج قهوه‌ای ، کینوآ و جوانه غلات و پروتئین مانند : ماهی آزاد و تخم‌مرغ باشید .

زیاد بخوابید . داشتن خواب کافی هم برای ظاهر فیزیکی مانند : پوست ، وزن و غیره مفید است و هم برای سلامتی کلی بدن مهم است . حداقل هر شب 8 ساعت بخوابید ، تا می‌توانید زودتر از نیمه‌شب بخوابید . نیم ساعت قبل از خواب از هیچ‌گونه وسایل الکترونیکی استفاده نکنید .

حداقل روزی 30 دقیقه ورزش کنید . ورزشی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید ، شما مجبور نیستید حتماً به باشگاه بروید . روزی 30 دقیقه پیاده‌روی ، یوگا ، شنا و بسیاری دیگر از فعالیت‌های فیزیکی را می‌توانید انجام دهید .

بهبود جذابیت فیزیکی

جذابیت دختران

با توجه به نوع پوست خود به آن رسیدگی کنید . نوع پوست معمولاً در 5 دسته‌بندی : نرمال ، چرب ، خشک ، حساس یا ترکیبی از موارد گفته‌شده دسته‌بندی می‌شود .

پوست چرب : این نوع پوست معمولاً چند ساعت بعد از شستشو چرب می‌شود . این نوع پوست را روزی 2 بار ، یک‌بار در صبح و یک‌بار در شب بشورید . حواستان باشد که خالی کردن کامل پوست از چربی فقط باعث می‌شود که بدن چربی بیشتری تولید کند .

پوست خشک : این نوع پوست مستعد پوسته‌پوسته شدن است . پوست خشک را با آب گرم ( نه داغ ) شستشو داده و تا زمانی که هنوز مقداری مرطوب است به آن مرطوب‌کننده بزنید . متخصصان پوست بر این باورند که این کار به نگه‌داشتن رطوبت در پوست کمک می‌کند .

پوست حساس : پوست حساس عموماً سفت بوده یا خارش دارد و تمایل زیادی به واکنش نسبت به مواد شیمیایی خاص از خود نشان می‌دهد . اگر پوست حساسی دارید ، از محصولات بدون الکل و عطر استفاده کنید ، در زمانی که بیرون از خانه هستید همیشه کرم ضد آفتاب 30 یا بالاتر بزنید و صورت خود را با ملایمت با استفاده از دست خود بشورید ( از لیف و چیزهای دیگر استفاده نکنید ) .

پوست نرمال : بهترین نوع پوست بوده و تعادل درستی از رطوبت ، چربی و دوام را دارد .

بالا بردن جذابیت ظاهری

صورت خود را با برنامه مشخص شستشو دهید . صورت شما اولین چیزی است که دیگران با آن مواجه می‌شوند ، بنابراین شما باید اطمینان داشته باشید که از پوست صورت به‌درستی مراقبت می‌کنید . از مراقبت‌های پوستی‌ای استفاده کنید که ساده باشد ، اگر بیش‌ازحد به پوست خود برسید ، ممکن است آن را خراب‌تر کنید .

به‌طورمعمول شما باید صورت خود را 2 بار در روز برای از بین بردن چربی اضافی و کثیفی بشورید ، یک‌بار در صبح و یک‌بار در شب . اگر پوست حساس یا خشکی دارید ، شما ممکن است بخواهید روزی 1 بار صورت خود را بشورید و حتماً از مرطوب‌کننده و تمیزکننده‌ای استفاده کنید که برای نوع پوست شما مناسب باشد .

بهتر است همیشه از تمیزکننده‌ای استفاده کنید که مناسب پوست شما باشد .

بدن جذاب دخترانه

با ورزش منظم وضعیت پوست خود را بهتر کنید . ورزش فقط به‌سلامتی ذهنی و فیزیکی کمک نمی‌کند ، بلکه باعث بهتر کردن پوست نیز می‌شود .

همچنین استرس را نیز کاهش داده که می‌تواند تأثیرات منفی روی پوست را کم کند . افزایش جریان خون نیز از دیگر مزیت‌های ورزش است که باعث درخشیدن پوست خواهد شد .

حتماً در زمانیکه بیرون از خانه ورزش می‌کنید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید .

راز جذابیت

وضعیت پوست خود را با رعایت رژیم غذایی متعادل بهتر کنید . مصرف 5 وعده یا بیشتر از میوه‌جات و سبزیجات در روز می‌تواند باعث کمک به بهتر کردن پوست شود . هر چیزی که شما می‌خورید روی پوست ، سلامت و ظاهر پرجنب‌وجوش آن تأثیر می‌گذارد . مصرف بیشتر میوه و سبزی ، مخصوصاً میوه‌هایی مانند : بلوبری و سبزیجات برگدار سبزرنگ ، می‌تواند به بهتر کردن ظاهر پوست شما کمک کند .

پروبیوتیک نیز باعث کمک به بهتر کردن وضعیت پوست شما می‌شود ، بنابراین مقدار زیادی ماست ( مخصوصاً نوع پروبیوتیک آن را ) بخورید . ماست با داشتن میلیون‌ها باکتری مفید باعث کمک به تنظیم سیستم گوارش می‌شود . عملکرد بهتر سیستم گوارش به معنای مشکلات کمتر در کل بدن خواهد بود .

راز جذابیت

از دندان‌های خود بهتر مراقبت کنید . افرادیکه دارای دندان‌های سالم‌تر و سفیدتر هستند بیشتر از افرادیکه دندان‌های زرد و ناسالم دارند ، جلب‌توجه می‌کنند . این می‌تواند به دلیل این باشد که ، دندان‌های سفید نشان‌دهنده رعایت بهداشت شخصی که یکی از مشخصه‌های مهم در پیدا کردن دوست است ، باشد .

حداقل روزی 2 بار مسواک بزنید . همچنین روزی 1 بار نیز از نخ دندان استفاده کنید . بیشتر افراد در استفاده از نخ دندان تنبلی به خرج می‌دهند ، اما باید بدانید که قسمت مهمی از سلامت دندان همین نخ دندان کشیدن است .

شما می‌توانید با اطمینان و به‌صورت ایمن وموثر دندان‌های خود را با استفاده از محصولات بدون نیاز به نسخه پزشک سفید کنید یا اینکه به افراد متخصص این کار مراجعه کنید . این کار به‌سلامت دندان کمک نمی‌کند ، اما باعث بهتر شدن ظاهر آن می‌شود .

سالی 1 بار به دندان‌پزشک مراجعه کنید تا دندان‌های شمارا بررسی کند تا از سلامت آن‌ها اطمینان حاصل کنید . اگر دندان‌های حساسی دارید یا التهاب لثه دارید ، تا زمانی که آن‌ها بهبود نیافته‌اند از سفید کردن دندان خودداری کنید .

راز جذابیت دختران

به موهای خود رسیدگی کنید . اینکه شما دختر یا پسر هستید یا چه نوع موی دارید مهم نیست ، داشتن موی سالم جذاب‌ترین موی ممکن است . شما از همه بهتر موی خود را می‌شناسید ، بنابراین میدانید که موهای شما چه میزان شستشو نیاز دارد تا خشک یا چرب نشود . توجه کنید که فقط پوست سر را بشورید ، شستشو ساقه انتهایی مو باعث خشک شدن آن می‌شود .

موهای خوب نیاز به شستشو به‌صورت روزی 1 بار تا هر 3 روز یک‌بار دارند . شما با تست کردن می‌توانید بهترین آن را پیدا کنید . هرروز شستن مو می‌تواند باعث خشک شدن سریع‌تر موها و شروع تولید چربی شود ، بنابراین یا شامپوی خود را عوض کنید یا ببینید که موهای شما تا چند روز بدون شستشو دوام می‌آورد .

موهای چرب نیاز به شستشوی روزانه دارند . به‌علاوه عوض کردن شامپو می‌تواند کمک‌کننده باشد ، زیرا می‌تواند علت چرب شدن موهای شما باشد ، حتی اگر روی آن نوشته‌شده باشد ” مخصوص موهای چرب ” .

موهای فر و زبر نیاز به شستشوی کمتر نسبت به دیگر انواع مو دارند . حداکثر شما می‌توانید هفته‌ای 3 بار موهای خشک و فر را شستشو دهید . بیشتر از این مقدار باعث خشکی مو و پوست سر خواهد شد که منجر به فر خوردن بیشتر می‌شود .

جذب کردن جنس مخالف

بهترین مدل مو برای شما کدام است ؟

در این قسمت دخترها گزینه‌های بیشتری نسبت به پسرها دارند ، اما این همچنین به معنی تمایل آقایان برای نداشتن مدل موی مشابه با دیگران است . به‌هرحال برای هر 2 جنسیت مدل‌های مختلف مو و انواع مختلف اصلاح وجود دارد که می‌توانند به بهترین نوع برای تمامی افراد موثر واقع شوند .

انتخاب مدل مو با توجه به مشخصه‌های فردی متفاوت است و شما باید با امتحان کردن مدل‌های مختلف مو ، به مدل جذاب و مورد نظر خود برسید .

لباس‌های جذاب

لباس جذاب

لوازم جلب‌توجه کننده را کم کنید . جواهرات ، لباس و کفش همگی قسمت‌های مهمی هستند ، اما در زمانی که می‌خواهید قسمتی را برجسته کنید باید بقیه لباس‌ها و لوازم را خنثی بپوشید . به‌عنوان‌مثال : شما می‌خواهید جواهرات خود را به نمایش بگذارید بنابراین باید بقیه لباس‌های خود را خنثی بپوشید .

کیف یک جلب‌توجه کننده خوب است ، شما به‌سادگی می‌توانید آن را عوض کنید و نسبت به لباس‌های خود آن را ست کنید . کیف می‌تواند ظریف ، هیجان‌انگیز و همچنین پرکاربرد باشد .

خریدن لباس های جذاب

از مکان‌های غیرمعمول برای خرید لباس استفاده کنید . قسمتی از جذابیت برجسته بودن یا همان دیده شدن است . شما می‌خواهید که از بقیه افراد متمایز باشید . برای این کار شما باید به دنبال لباس‌هایی منحصربه‌فرد باشید که دیگر افراد آن‌ها را ندارند .

بسیاری از لباس‌فروشی‌ها و لباس‌فروشی‌های آنلاین هستند که لباس‌های متفاوتی عرضه می‌کنند و شما به‌سادگی می‌توانید خرید خود را از آن‌ها انجام دهید .

لباس جذاب

لباس‌های مختلف را امتحان کنید . شما می‌خواهید لباسی بپوشید که راحت و جذاب باشد و اعتمادبه‌نفس شمارا بالا ببرد . این یعنی شما باید لباس‌های مختلفی را تجربه کنید تا بفهمید کدام مناسب شما است .

لباس‌هایی بارنگ خنثی مثل : مشکی ، خاکستری ، قهوه‌ای می‌توانند جذاب باشند . این لباس‌ها می‌توانند تعادل را نگه‌دارند و لباس‌های رنگی شمارا بیشتر نشان دهند .

از قرمز استفاده کنید . برای هر 2 نوع جنسیت قرمز جذاب است . لباس قرمز ، رژ لب قرمز یا روسری قرمز و حتی تی‌شرت قرمز می‌تواند شمارا جذاب کند .

لباس های جذاب زنانه

حتماً مطمئن شوید که لباستان اندازه شما باشد . یکی از کلیدهای خوش‌تیپی داشتن لباس‌هایی است که کاملاً اندازه شما باشد . لباس خیلی تنگ شمارا ناراحت نشان می‌دهد ، لباس‌های خیلی گشاد شمارا چاق نشان خواهد داد .

حتی اگر شلوار جین شما اندازه مناسبی داشته باشد ، نباید شلوار بیش‌ازحد تنگ یا پایین‌تر از کمرتان باشد . اگر شلوارتان بلند است نیز آن را کوتاه کنید .

کفش جذاب

کفش مناسب و درستی بپوشید . افراد از هر 2 جنسیت متوجه کفش می‌شوند ، حتی اگر خودشان متوجه نشوند . پوشیدن کفش مناسب می‌تواند به‌طور چشمگیری افراد را به سمت شما جذب کند ، مخصوصاً اگر کفش شما مکمل لباستان باشد .

برای خانم‌ها کفش‌های صاف همه‌کاره هستند و می‌توانند با لباس‌های مختلف استفاده شوند . همچنین کفش‌های پاشنه‌بلند نیز اگر بدون مشکل درد در پا هستند می‌توانند مناسب باشند .

بوت نیز برای پاییز و زمستان عالی است . کفش‌های پاشنه‌بلند جذاب هستند ، اما باید راه رفتن با آن‌ها را تمرین کنید . هیچ جذابیتی در تلوتلو خوردن در خیابان وجود ندارد .

آقایان نیز باید کفشی هماهنگ با لباس خود بپوشند ، یعنی لباس مشکی را با کفش قهوه‌ای نپوشند .

جذاب شدن با آرایش

جذابیت با آرایش

از آرایش برای بهبود کلی ظاهر خود استفاده کنید . آرایش می‌تواند بسیار جذاب باشد و صورت شمارا بهبود بخشد . استفاده درست از آرایش مزیت‌های زیادی برای جذاب شدن شما دارد . همچنین می‌توانید از کانتور کردن نیز استفاده کنید .

چشم‌های خود را بهبود ببخشید . جذاب کردن چشم‌ها یک‌راه عالی برای جذب کردن افراد دیگر است .

در آرایش کردن خلاقیت داشته باشید . آرایش بسیار جذاب است ، اگر در آن کمی خلاقیت داشته باشید . آرایش مناسب و جذاب ، آرایشی است که بسیار کم و حتی غیرقابل تشخیص ازنظر دیگران باشد .

نکات مهم

1 – یکی دیگر از ایده‌های عالی ، دوختن لباس توسط خودتان است . درست است که نیاز به زمان و تمرین دارد ، اما می‌تواند دیگران را به سمت شما جذب کند .

2 – اعتمادبه‌نفس داشته باشید !! مردم زمانی که اعتمادبه‌نفس دارید بیشتر جذب شما می‌شوند ، زیرا شما احساس خوبی نسبت به خودتان دارید و دیگران نیز احساس خوبی نسبت به شما خواهند داشت .

3 – هرروز مقدار زیادی آب بنوشید !!

4 – به خودتان اعتماد داشته باشید . حتی اگر بیشتر افراد میگویند که شما جذاب نیستید ، از پوسته خود خارج شوید و سپس مردم می‌فهمند که شما واقعاً چه کسی هستید .

5 – با آرایش خودتان را مخفی نکنید . ظاهر خودتان را قضاوت نکنید و شروع به آرایش سنگین برای بهتر کردن احساس خود نکنید . مقدار کمی آرایش می‌تواند کافی باشد .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.