دکلره کردن آب

کلرزدایی آب


کلر چیست ؟ ماده ای است که برای تصفیه آب ، مواد گندزدا در سفید کننده ، گاز خردل ، محصولات کاغذی و خیلی از موارد دیگر کاربرد دارد . کلر در حالت گاز موجب تحریک دستگاه تنفسی میشود و در حالت مایع باعث سوختن پوست خواهد شد . 3.5 PPM آن بوی متمایز کننده ای میدهد و مقدار 1000 PPM کلر یک گاز سمی میباشد که کشنده است . کلر برای از بین بردن باکتری های موجود در آب برای تصفیه آب بکار برده میشود . به هر حال کلر میتواند برای انسان خطرناک باشد و مشکلاتی را بوجود آورد .اگر نگران کلر موجود در آب آشامیدنی ، آکواریوم یا تنگ ماهی و استخر هستید میتوانید از این مقاله برای از بین بردن کلر استفاده نمایید .

مضرات آب حاوی کلر زیاد . با توجه به تست های آزمایشگاهی انجام شده روی کلر آب تاکید بالایی روی دکلره کردن آب آشامیدنی کرده اند . ضررهای کلر آب عبارتند از :

  • بالا رفتن ریسک ابتلا به سرطان مثانه
  • بالا بردن کلسترول خون
  • بالا بردن HDL خون
  • امکان گرفتن آسم

کلر زدایی استخر و آکواریوم

قرار دادن آب حاوی کلر زیر نور آفتاب . کلر در زیر نور آفتاب تبدیل به گاز شده و از آب خارج میشود . این روش برای از بین بردن آب استخر و آواریوم ( تنگ ) مناسب میباشد .

دکلره جوشاندن آب

دکلره کردن آب با جوشاندن . برای از بین بردن کلر آب ، آب را به مدت 20 دقیقه بجوشانید .

دکلره کردن آب

استفاده از قرص ویتامین ث . ویتامین ث با توجه به دز آن میتواند تا 378 لیتر آب را دکلره کند . این روش برای وان حمام بسیار کاربردی و مناسب میباشد .

فیلتر ضد کلر

استفاده از فیلتر آب کربنی . اینگونه فیلترها کاملا کلر موجود در آب را میگیرند و باید هر 6 ماه یکبار تعویض گردد .

گرفتن کلر آب

دکلره کردن طبیعی آب . آب را در ظرفی ریخته و به مدت 12 الی 24 ساعت بگذارید تا بماند . اینکار باعث بخار شدن طبیعی کلر موجود در آب خواهد شد .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.