راههای جرم گیری و تمیز کردن سینک ظرفشویی ( با عکس )

تمیز کردن و جرم گیری سینک ظرفشویی

تمیز کردن و جرم گیری سینک ظرفشویی


سینک ظرفشویی یکی از پرکاربردترین وسیله های خانه می باشد که به دلیل در تماس بودن با ظروف کثیف و غذای مانده و چربی باید به صورت روزانه تمیز شود که برای سلامتی شما و جرم نگرفتن سینک ضروری میباشد . شستشوی مداوم سینک باعث از بین رفتن بوی ناخوشایند و میکروب ها میشود . در این مقاله طریقه درست تمیز کردن ، جرم گیری و لکه بری سینک را به شما آموزش میدهیم . مراحل :

آب داغ روی سینک بریزید . اول از همه آب داغ روی سینک بریزید تا چربی ها و مواد دیگر مواد را از بین ببرد .

مواد لکه بر سینک

انتخاب مواد شوینده مناسب . ماده شوینده ای را انتخاب کنید که مخصوص جنس و شرایط سینک ظرفشویی شما میباشد زیرا در صورت انتخاب نادرست ماده شوینده آسیب های جبران ناپذیری به سینک زده میشود ( در صورتیکه میخواهید از مواد طبیعی استفاده نمایید در ادامه مقاله گفته شده است ) . ماده شوینده را به سینک زده و با یک اسکاچ شروع به شستن سینک بکنید و بگذارید چند دقیقه روی سینک باقی بماند .

جرم گیری سینک

با آب داغ سینک را آبکشی نمایید . سینک را کامل آبکشی نمایید تا اثری از ماده شوینده در آن باقی نماند سپس با یک حوله یا دستمال سینک را خشک کنید . خشک کردن با دستمال باعث براق شدن سینک میشود .

شستن سینک با مواد طبیعی

شستن و لکه بری سینک با مواد طبیعی . ۵ میلی لیتر جوش شیرین و ¼ لیوان آبلیمو را مخلوط کرده و به تمام سینک بزنید . بگذارید ۱۰ دقیقه روی سینک بماند سپس با آب داغ آبکشی نمایید . این مورد هم باعث تمیز شدن و هم باعث از بین رفتن لکه روی سینک میشود .

سرکه لکه بر جرم گیر

جرم گیری و لکه بری کامل سینک با سرکه . لکه های سفید که به دلیل مواد معدنی موجود در آب بوجود می آیند بسیار سر سخت هستند و با شستشوی معمولی از بین نمی روند . اما این گونه از لکه ها به سادگی با مقداری سرکه از بین میروند . یک عدد دستمال توالت یا کاغذی را به سرکه آغشته کنید و به مدت ۱۰ دقیقه روی نقطه مورد نظر قرار دهید سپس آبکشی نمایید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *