سفید کردن دندان با جوش شیرین

داشتن دندان‌های سفید می‌تواند یک عامل بزرگ در افزایش اعتمادبه‌نفس باشد . خوشبختانه برای این کار نیازی به هزینه کردن پول زیادی برای تهیه ابزارها یا محصولات تخصصی نیست . مسواک زدن یا آبکشی با جوش‌شیرین می‌تواند به سفید کردن دندان‌ها کمک کند ، اما باید بااحتیاط و به‌صورت درست مصرف شود .

برای جلوگیری از سایش دندان‌ها باید از جوش‌شیرین به‌صورت متعادل مصرف کنید و در هنگام مصرف ، زیاد فشار روی آن وارد نکنید .

هشدار : تغییر رنگ دندان می‌تواند نشانه مشکلات دندانی باشد ، بنابراین اگر چکاپ سالیانه نرفته‌اید ، زمان انجام این کار همین الان است .

مسواک زدن با خمیر جوش‌شیرین

سفید کردن دندان با جوش شیرین

آب و جوش‌شیرین را با یکدیگر مخلوط‌کنید . در کاسه‌ای کوچک نصف قاشق چایخوری جوش‌شیرین را با مقدار کافی آب مخلوط‌کنید تا خمیری شکل بگیرد . خمیری متشکل از 1 تا 2 قسمت جوش‌شیرین با 1 قسمت آب را راحت‌تر می‌توان استفاده کرد و مؤثرتر از جوش‌شیرین خالی نیز عمل می‌کند .

از درست کردن خمیر جوش‌شیرین با آب‌لیمو ، توت‌فرنگی و دیگر میوه‌ها خودداری کنید . آب‌میوه‌ها اسیدی هستند و می‌توانند مینای دندان را از بین ببرند ، مخصوصاً اگر با جوش‌شیرین یا دیگر مواد ساینده ترکیب شوند .

سفید کننده ارزان دندان

1 تا 2 دقیقه دندان‌ها را با خمیر جوش‌شیرین به‌صورت درست مسواک بزنید . مسواک نرمی را داخل خمیر بزنید و به‌آرامی با حرکات چرخشی دندان‌ها را مسواک بزنید . به‌جای اینکه روی 1 نقطه تمرکز کنید ، تمامی دندان‌ها به مدت 2 دقیقه مسواک بزنید . حواستان باشد که زیاد سفت مسواک نزنید ، زیرا ممکن است به دندان‌های خود آسیب وارد کنید .

همچنین می‌توانید با نوک انگشتان به‌آرامی و با حرکات چرخشی خمیر را روی دندان‌های خود بمالید ، فقط حواستان باشد که نیروی بسیاری زیادی وارد نکنید .

سفید کننده خانگی دندان

بعد از اتمام مسواک زدن ، دهان خود را آبکشی نمایید . بعد از 2 دقیقه مسواک زدن ، جوش‌شیرین را تف کرده و با آب یا دهان شویه دهان را آبکشی نمایید . همچنین مسواک را نیز به‌خوبی آبکشی نمایید .

سفید کننده قوی دندان

تا 2 هفته یک روز در میان اینکار را تکرار کنید . شما می‌توانید حداکثر به مدت 1 تا 2 هفته ، به‌صورت یک روز در میان از خمیر جوش‌شیرین استفاده کنید . سپس یک تا 2 بار در هفته‌ این کار را انجام دهید . ازآنجایی‌که جوش شیرین ساینده است ، استفاده مکرر از آن ممکن است به دندان‌های شما آسیب برساند .

حواستان باشد که مسواک زدن با جوش‌شیرین نباید جایگزین مسواک زدن با خمیردندان شود . شما باید روزی 2 بار دندان‌های خود را مسواک بزنید ، نخ دندان بکشید و به‌صورت منظم به دندان‌پزشک مراجعه کنید تا سلامت دندان‌های خود را حفظ کنید .

قبل از استفاده از جوش‌شیرین با پزشک خود مشورت کنید تا بدانید که دندان‌های شما به‌اندازه کافی سالم هستند که بتوان از این روش روی آن‌ها استفاده کرد یا خیر ؟ دندان‌های شما ممکن است که به سایش حساس باشند و جوش‌شیرین ممکن است باعث فرسایش غیرقابل‌بازگشت در آن‌ها شود .

دکتر کریستین : شما نباید هرروز و بیشتر از 2 هفته در هر دوره از جوش‌شیرین استفاده کنید . شما باید پس از استفاده 1 هفته‌ای ، به مدت 1 هفته از این کار دست بکشید و در صورت لزوم دوباره آن را تکرار کنید .

روش‌های جایگزین

جوش شیرین و سفید کردن دندان

جوش‌شیرین و آب‌اکسیژنه را با یکدیگر مخلوط‌کنید . 2 قسمت جوش‌شیرین را با 1 قسمت آب‌اکسیژنه 1% تا 3% مخلوط‌کنید . دندان‌های خود را 1 تا 2 دقیقه با این مخلوط مسواک زده ، سپس آبکشی نمایید .

احتیاط : حواستان باشد که حتماً از آب‌اکسیژنه 3% یا کمتر استفاده کنید و حداکثر هفته‌ای یک‌بار به همراه جوش‌شیرین دندان‌های خود را مسواک کنید .

درصورتی‌که احساس سوزش دردهان کردید ، مسواک زدن را متوقف کرده و دهان را آبکشی نمایید . اگر دچار افتادگی لثه شده‌اید یا لثه‌های حساسی دارید از این روش استفاده نکنید ، زیرا آب‌اکسیژنه می‌تواند باعث تحریک کردن و آسیب رساندن به ریشه‌ها شود .

نکته ایمنی : خیلی مهم است که بعد از استفاده از آب‌اکسیژنه دهان خود را به‌خوبی آبکشی نمایید . حتی اگر آب‌اکسیژنه را رقیق کرده باشید ، این ماده می‌تواند باعث استفراغ و ایجاد ناراحتی در شکم شود البته اگر خورده شود . به‌علاوه ، هرگونه باقی‌مانده آن روی دندان می‌تواند باعث لایه‌برداری شده و منجر به سفید شدن دندان‌ها به‌صورت نامتناسب شود .

سفید کردن راحت دندان

دندان خود را با جوش‌شیرین و خمیردندان فلوراید مسواک بزنید . خمیردندان را روی مسواک زده و مقداری جوش‌شیرین روی آن بریزید . همانند همیشه به مدت 2 دقیقه و با حرکات چرخشی مسواک بزنید ، سپس دهان را آبکشی نمایید .

اول 1 تا 2 هفته به صورت یک روز درمیان این کار را بکنید ، سپس حداکثر هفته‌ای 1 تا 2 بار با جوش‌شیرین مسواک کنید .

همچنین می‌توانید از خمیردندان‌هایی که دارای جوش‌شیرین هستند استفاده کنید .

اگر دارای دندان‌های حساس یا دارای فرسایش دندان هستید ، از خمیردندان‌های سفیدکننده یا حاوی جوش‌شیرین استفاده نکنید .

جوش شیرین و سفید کنندگی سریع دندان

جوش‌شیرین و آب قرقره کنید . 1 قاشق غذاخوری ( 6 گرم ) جوش‌شیرین را در 1 لیوان آب ( 240 میلی‌لیتر ) ریخته و آن‌قدر هم بزنید تا کاملاً حل شود . به مدت 30 ثانیه آب را دردهان بچرخانید ، سپس آن را تف کنید . این کار را تا تمام شدن لیوان ادامه دهید .

آبکشی با جوش‌شیرین باعث ساییده شده دندان شما نمی‌شود ، بنابراین می‌توانید هرروز این کار را انجام دهید .

چرخاندن محلول جوش‌شیرین در دهان به‌صورت غیرمستقیم باعث سفید کردن دندان‌های شما می‌شود . جوش‌شیرین با خنثی‌سازی اسید به جنگیدن با فرسایش دندان پرداخته و همچنین با باکتری‌هایی که باعث پوسیدگی دندان می‌شوند می‌جنگد . جوش‌شیرین باعث بهبود باکتری‌های خوب و ایجاد یک‌لایه محافظ روی دندان می‌شود .

نکات مهم

1 – لثه‌های خود را با جوش‌شیرین یا آب‌اکسیژنه مسواک نزنید .

2 – ناحیه خاصی از دهان را برای مدت خیلی زیادی مسواک نزنید . 1 تا 1.5 دقیقه دندان‌های بالایی و به همان مقدار دندان‌های پایینی را مسواک بزنید .

3 – به یاد داشته باشید که از ترکیب جوش‌شیرین با آب‌لیمو و دیگر مواد اسیدی خودداری کنید .

هشدارها

1 – اگر در مورد سفید کردن دندان خود نگران هستید ، با دندان‌پزشک خود مشورت کنید . لکه یا تغییر رنگ دندان ممکن است نشانه مشکلات دندانی بوده و به درمان نیاز داشته باشد .

2 – اگر دندان‌های حساسی دارید با جوش‌شیرین یا خمیردندان‌های ساینده مسواک نزنید . در این حالت استفاده از مواد ساینده وضعیت را بدتر می‌کند .

3 – اگر ارتودنسی یا نگه‌دارنده دائمی دندان دارید ، از جوش‌شیرین یا آب‌اکسیژنه استفاده نکنید .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.