خوش شانسی

خوش‌شانسی خیلی فراتر از استفاده از نمادها ، نشانه‌ها ، علامت‌ها و غیره است ، اما استفاده از آن‌ها نیز آسیبی به شانس شما نمی‌رساند . یادگیری دیدن و پذیرفتن فرصت‌ها و خلق شانس می‌تواند تحولی شگرف در موفقیت و زندگی شاد برای شما ایجاد کند ، بنابراین به جای منتظر بودن برای اینکه شانس به شما رو کند به دنبال بدست آوردن و ساختن شانس برای خود باشید .

انتظار کشیدن کافی است !!! شانس و موفقیت خود را بسازید . شما می‌توانید با تعیین هدف و چسبیدن به آن شانس را برای خود بوجود بی آورید . با ما همراه باشید تا خوش‌شانس شوید !!!

ساختن شانس !!

خوش شانس شدن

خوش‌شانسی را برای خودتان تعریف ( مشخص ) کنید . ما معمولاً شانس را چیزی میدانیم که در کنترل ما نیست و از کسانی یا چیزهای دیگری انتظار داریم که از آسمان فرود بی‌آیند و زندگی ما را متحول کرده و آن را بهتر کنند !!! 🙂 . اما ثروت و شهرت دستخوش عامل خارجی نیست .

نشستن و منتظر شانس بودن ، می‌تواند باعث ایجاد حس منفی و ناخوشایندی در شما شود و با دیدن موفقیت و ثروت دیگر افراد ، فقط از آن به‌عنوان خوش‌شانسی یاد کنید .

به شانس به‌عنوان یک حس فکر کنید ، به‌جای اینکه آن را گواهی یا بلیتی برای موفقیت خود ببینید . همان‌طور که می‌توانید تصمیم بگیرید که خوشحال باشید ، می‌توانید تصمیم بگیرید که تغییراتی در خود بوجود بی آورید و فرصت‌هایی برای خود بسازید تا به موفقیت برسید و شانس به شما رو کند .

رموز خوش شانسی و ثروت

از فرصت‌ها استفاده کنید . اگر منتظر فرصتی ایده‌آل هستید ، باید زمان زیادی منتظر بمانید . یاد بگیرید که فرصت‌ها را وقتی‌که برای شما ایجاد می‌شوند تشخیص دهید . شما میتوانید شانس خود را با در آغوش گرفتن این فرصت‌ها بیشتر کنید .

اگر پروژه بزرگی در محل کار به شما بدهند و احساس کنید که ابزار کافی برای جلو بردن آن را ندارید ، می‌تواند باعث شود که احساس کنید بدشانس هستید ، به مسئول خود شکایت کنید ، برای خودتان تأسف بخورید و …. یا اینکه می‌توانید آن را به‌عنوان یک فرصت تلقی کرده و خودتان را نشان دهید . شما باید از فرصت‌ها برای رسیدن به موفقیت و خوش شانسی استفاده کنید .

رمز خوش شانسی

از تغییر کردن استقبال کنید . همان‌طور که شما بزرگ‌تر می‌شوید ، روی روش‌هایی ( کارهایی ) که دنبال می‌کنید بیشتر پافشاری خواهید کرد . انجام تکرار و عادات راحت هستند ، اما یادگرفتن برای قبول کردن تغییرات ، هرچند خیلی کوچک ، می‌تواند باعث شود که شما حاضر به قبول کردن فرصت‌ها و شانس‌های حال حاضر شوید .

موردنقد قرار گرفتن را یاد بگیرید و از آن به‌عنوان فرصتی برای پیشرفت استفاده کنید . اگر رئیس شما برای چیزی که شما روی آن سخت کارکرده‌اید ، از شما ایراد گرفت ، آن را به‌عنوان شانس تلقی کنید ، زیرا می‌توانید در دفعه بعد آن کار را بهتر انجام دهید .

اگر در مواردی مانند قرارهای ملاقات شکست خوردید ، نگران نباشید و فکر کنید که علت آن چه چیزی می‌تواند باشد ؟ و اینکه چگونه می‌توانید آن را درست کنید .

موفقیت و خوش شانسی

موفقیت‌های کوچک را در آغوش بگیرید . درزمانی که چیزی به‌صورت درست برای شما به جلو رفت ، آن را در آغوش بگیرید . خودتان را فروتن نشان دهید ، اما یاد بگیرید که از موفقیت‌های کوچک و برنده شدن‌های جزئی لذت ببرید ، زیرا می‌توانند شمارا مثبت ، باانگیزه و خوشحال نگه‌دارند .

برنده شدن و موفقیت حتماً نباید بزرگ بوده یا به دست آوردن آن خیلی سخت باشد . حتی درست کردن غذای خوشمزه برای شام می‌تواند به شما احساس افتخار کردن به خود را دهد ، یا مثلاً هنگامی‌که ورزش می‌کنید و از آن لذت می‌برید آن را جشن بگیرید !!!

موفقیت خودتان را با دیگران مقایسه نکنید . این کار باعث کاهش موفقیت شما و بد شدن روحیه شما خواهد شد . مثلاً رقیب یا دوست شما یک اپلیکیشن محبوب طراحی کرده و به موفقیت رسیده ، احتمالا شما می‌گویید من که دیگر به او نمی‌رسم و ….. ، اما این کار غلطی است . پس در کل ، خودتان را با هیچ‌کس مقایسه نکنید .

تغییر عادات و خوش شانسی

در چرخه رفتارهای تکراری گیر نکنید . باگذشت زمان شما یاد می‌گیرید که به‌صورت اتوماتیک تصمیم بگیرید و عکس‌العمل نشان دهید ، تا اینکه خودتان را در چرخه بازخورد گیری رفتاری قرار دهید . ما اغلب از تصمیماتی می‌گیریم آگاهی نداریم و برخی از قسمت‌های زندگی ما ممکن است تغییرناپذیر به نظر بی آیند ، اما با تشخیص الگوهای رفتاری می‌توانید به‌راحتی آن‌ها را درست کنید .

به‌عنوان‌مثال : همیشه وقتی اعصابتان خرد می‌شود سیگار می‌کشید ، به‌جای این کار به بیرون از خانه رفته و مقداری پیاده‌روی کنید . به‌جای وقت گذراندن در شبکه‌های اجتماعی به باشگاه بروید یا به ورزش‌هایی با هزینه کمتر مثل دویدن روی بیاورید .

رو کردن بخت به آدم

سخاوتمند و مثبت باشید . افراد خوش‌شانس افرادی هستند که دیگران دوست دارند در اطراف آن‌ها باشند ، زیرا دارایی به نفع همه ما است . به فردی تبدیل شوید که دیگر افراد دوست داشته باشند قسمتی از موفقیت شما شوند .

درزمانی که دیگران کار خود را به‌خوبی انجام می‌دهند به آن‌ها تبریک بگویید یا چیز خوبی را در سر راه آن‌ها قرار دهید . یادداشت بسیار کوچکی از تحسین آن‌ها می‌تواند خوب باشد .

برای کمک به دیگران داوطلب شوید . اگر کسی در اتاق شما نمی‌زند تا به شما کمک کند ، باید رفتار 1 سال گذشته خود را مرور کنید و سعی کنید از این به بعد آن‌گونه نباشید . این کار را بکنید و ببینید که شانس شما تغییر می‌کند یا خیر .

تعیین هدف و سخت کار کردن

علت خوش شانسی

برای خود ضرب‌الاجل تعیین کنید . ضرب‌الاجل یعنی تعیین زمان مشخص برای اتمام کارها ، فرقی نمی‌کند که هدف کار یا چیز دیگری باشد ، یاد بگیرید تا ضرب‌الاجل‌های سختی را برای خودتان بگذارید . این کار می‌تواند دنیای شمارا عوض کند .

حتی اگر کسی مراقب کارهای شما نیست ، یاد بگیرید تا کارهای خودتان را انجام دهید ، در پایان کار شما فردی خلاق و خوش‌شانس هستید . شما احساس می‌کنید که در بالای کارها هستید به‌جای اینکه تمام‌وقت دست‌وپا بزنید و کاری نکنید .

هدف خود ( می‌تواند کار نیز باشد ) را به قسمت‌های کوچک‌تر تقسیم کنید . اگر هدف شما کاهش وزن ، تمیز کردن خانه یا هر چیز دیگری است ، یکدفه‌ای نمی‌توان به آن‌ رسید و باید آن‌ را قسمت‌های کوچک‌تر تقسیم کرد . با اتمام کارهای کوچک مقداری خوشحالی کنید و سپس به ادامه کار بپردازید تا آن را به‌صورت کامل تمام کنید .

انتقاد و پیشرفت

به هدف خود اعتقاد داشته باشید . برای کامل کردن کارها ، شما نیاز دارید تا ارزش مهم بودن هدف را یاد بگیرید ، هدف شما مهم‌ترین چیزی در کره زمین است که باید به آن برسید !! .

هدف خود را در اولویت قرار دهید و سریعاً دست‌به‌کار شوید ، سریعاً یعنی همین‌الان !!!

روحیه نقدپذیری

کارهای خود را تا آخر دنبال کنید . انجام دادن کارها حتی به صورت خوب نمی‌تواند خوش‌شانسی و موفقیت شمارا تضمین کند . شما باید نتایج بالاتر و دورتر کارهای خود را نیز ببینید و آن را تا آخر کامل کنید .

در روزهای اول نگران نباشید که رئیس شما چه چیزی می‌گوید ، با او صحبت کنید و ارتباط بگیرید ، سپس مشکلات و احساسات خود را به او بگویید تا با یکدیگر مشکلات را حل کنید .

افزایش انتظارات و بهبود خوش شانسی

انتظارات خود را افزایش دهید . خودتان را بالا بکشید و بهترین خود باشید . چه میزان برای شما کافی است ؟ جواب شما باید بیشتر باشد .

خودتان را به سمت چیزهایی که می‌خواهید بکشید ، با این کار شما فرصت‌هایی را برای خود ایجاد می‌کنید که منجر به خوش‌شانسی می‌شود .

کار کردن بهینه و خوش شانسی

به‌جای بیشتر کار کردن ، هوشمندانه‌تر کارکنید . یاد بگیرید تا کارهای خود را بهینه‌تر انجام دهید ، زیرا این کار باعث ایجاد اشتیاق و پرانرژی بودن شما دررسیدن به هدف می‌شود . زمانی شما می‌توانید به کار کردن بیشتر فکر کنید که کار خود را به آسان‌ترین شکل ممکنش در حال انجام دادن باشید .

برای خود شریک بگیرید . یاد بگیرید تا کارها را به دیگران واگذار کنید برای اینکه به شما کمک می‌کند تا کارها را راحت‌تر انجام دهید .

خوش شانس شدن

فعال باشید . تلاش اولین چیزی است که برای اتفاق افتادن چیزها نیاز است . اگر گوشه‌ای بنشینید و به دنبال تماشای فیلم باشید و پیتزا بخورید ، هیچ اتفاق خوبی برای شما نمی‌افتد .

سریعاً شروع به انجام کارها کنید و تنبلی را کنار بگذارید !! یعنی دقیقاً بعد از تمام شدن خواندن این مقاله شروع به کار کردن کنید .

داشتن آرزو و خوش شانسی

اگر چیزی را می‌خواهید آن را دنبال کنید . اگر شما انتظارات خود را کاهش دهید و از فرصت‌های به‌دست‌آمده استفاده نکنید خودتان را از موفقیت و خوش‌شانسی دور کرده‌اید .

شروع به ایجاد تغییرات مثبت کنید و به دنبال کسی نباشید که آن را برای شما انجام دهد .

دعل برای خوش شانسی

مشتاق و علاقه‌مند باشید . شما در کره زمین زندگی می‌کنید ، پر از امکانات و کارهایی که می‌شود انجام داد ، فکرش را بکنید در سیاره‌ای خالی از سکنه و شناور در هوا بودید ، چقدر خسته‌کننده بود !!!

نسبت به محیط زندگی و اتفاقات زندگی مشتاق باشید . شروع به یادگیری و انجام کارهای جدید مانند : کوه‌نوردی ، طراحی سایت و هر چیزی که فکر می‌کنید دوست دارید و بدردتان می‌خورد بکنید .

چگونه خوش شانس شویم

اطراف خود را با افرادی که شمارا حمایت می‌کنند پرکنید . شما به افرادی که از شما حمایت عاطفی کنند نیاز دارید یا کسانیکه می‌توانند به شما انرژی عاطفی و مقاومت دهند .

یاد بگیرید تا با دوستان نزدیک خود یک گروه حمایتی تشکیل دهید تا از روابط اجتماعی استفاده کرده و شاد ، سلامت و خوش‌شانس باشید .

نمادها و طلسم‌ها

هیچ مدرک و شواهد علمی در این قسمت از مقاله وجود ندارد و تمامی آن‌ها حدس و گمان بوده که در فرهنگ‌های مختلف نیز می‌توانند معانی متفاوتی داشته باشند ، بنابراین توصیه می‌شود از مواردی که قبلاً گفته شد استفاده کنید و به دنبال ایجاد شانس برای خود باشید .

نمادهای خوش شانسی

به دنبال حشراتی که شانس می آروند باشید . در بسیار از فرهنگ‌ها ، حشرات نشانه خوش‌شانسی و آوردن خوش بختی هستند . بعضی از اوقات کشتن این حشرات می‌تواند به‌عنوان بدشانسی تلقی شود ، بنابراین ایده خوبی است که از آن‌ها آگاهی داشته باشید .

کفشدوزک عموماً به‌عنوان یک نشانه خوب در بخت شناخته می‌شود ، البته بعضی مواقع نیز به‌عنوان درمان بیماری شناخته می‌شود . استفاده از نشان‌های دارای کفشدوزک می‌تواند کانالی برای خوش‌شانسی شما ایجاد کند .

بعضی از افراد معتقدند حضور سنجاقک می‌تواند نشانه خوش‌شانسی باشد .

وقتی‌که جیرجیرک خواندن را قطع می‌کند ، ممکن است نشانه چیز بدی باشد .

چه چیزی خوش شانسی می آورد

به دنبال گیاهان و نشانه‌های شانس در طبیعت باشید . در فرهنگ‌های مختلف ، پیدا کردن بعضی از گیاهان به‌عنوان خوش‌شانسی در نظر گرفته می‌شود ، بنابراین به دنبال این گیاهان باشید .

شبدر 4 برگ به‌عنوان خوش‌شانسی تلقی می‌شود .

بعضی از فرهنگ‌ها بامبو را شانس آور تلقی می‌کنند .

پرورش ریحان نیز می‌تواند خوش‌شانسی برای شما بی‌آورد . همچنین دارای خواص آنتی باکتریال و حاوی دیگر مواد مغذی برای سلامتی نیز هست .

یاس ، مریم‌گلی ، اسطوخودوس ، رزماری به‌غیراز خواص و بوی خوبی که دارند ، برای شما خوش‌شانسی نیز می‌آورند .

علامت های خوش شانسی

توتم حیوانی ( animal’s totem ) با خود حمل کنید . حمل کردن اسباب‌بازی‌های کوچک یا وسایلی که بتوانند کانالی از انرژی و خوش‌شانسی را برای شما ایجاد کنند ، میتوانند برای شما خوش شانسی بی‌آورند . پای خرگوش ( rabbit’s foot ) شایع‌ترین طلسم خوش‌شانسی است .

قورباغه نیز به‌عنوان یک حیوانی که خوش‌شانسی می‌آورد در بسیاری از فرهنگ‌ها باعث ایجاد خوش‌شانسی می‌شود .

ببر ، موش قرمز و لاک‌پشت نیز از دیگر جانورانی هستند که خوش‌شانسی می‌آورند .

دعا و طلسم خوش شانسی

خانه خود را با نشانه‌های شانس آور تزئین کنید . با استفاده از لوازمی که به نظر افراد زیادی می‌توانند باعث خوش‌شانسی شوند ، خانه خود را تزئین کنید تا شانس خود را افزایش دهید .

کابوس گیر و کچینا به‌عنوان سمبل‌هایی از خوش‌شانسی در آمریکا شناخته می‌شوند .

مجسمه بودا در بسیاری از رستوران‌های چینی مورداستفاده قرار می‌گیرد و شما نیز می‌توانید شانس خود را با آن افزایش دهید .

فنگ شویی انجام دهید تا بخت به شما رو کند !!!

نعل اسب نیز می‌تواند باعث خوش‌شانسی در داخل و بدشانسی در خارج شود و عموماً در سر در خانه یا مغازه از آن استفاده می‌شود .

نکات مهم

1 – اگر توانایی انجام کاری دارید ، آن را انجام دهید .

2 – 1/3 زندگی خوش‌شانسی است ، 1/3 بدشانسی و 1/3 دیگر به نگرش شما نسبت به اتفاقات است . شما می‌توانید 2/3 خوش‌شانسی زندگی خود را داشته باشید .

3 – سخت کار کردن منجر به موفقیت می‌شود . سخت کار کردن متناسب با خوش‌شانسی است .

4 – از گردنبند و دستبندهایی که شانس می‌آورند استفاده کنید .

5 – چیزهایی که برای شانس آوردن استفاده می‌کنید بعضی‌اوقات کار می‌کنند و بعضی‌اوقات نه ، که این به شانس شما بستگی دارد .

6 – بسیاری از افراد نیز برای خوش‌شانسی از دعا استفاده می‌کنند .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.