از بین بردن چین و چروک

چین‌وچروک زیر چشم باعث خسته و پیرتر نشان دادن افراد می‌شود . انجام مراقبت‌های پوستی و آرایش درست ؛ می‌تواند چین‌وچروک‌های شمارا کاهش داده و شمارا جوان‌تر نشان دهد . شما باید به‌صورت روزانه با تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی به همراه آرایش مناسب چین‌وچروک چشم را کاهش دهید . همچنین استفاده از کرم های مراقبتی پوست و ضد چروک ها نیز میتوانند مفید باشند که تمامی آنها را بررسی میکنیم .

پنهان کردن چروک با آرایش

پنهان کردن چروک دور چشم با آرایش

از پرایمر پایه سیلیکونی استفاده کنید . پرایکر سیلیکونی برای پر کردن چروک و درست کردن سطحی صاف برای آرایش عالی است . به‌وسیله دست یا قلم‌موی کوچک مقدار کمی پرایمر زیر هر دو چشم بزنید و تمرکز خود را روی مناطقی که چروک دارد بگذارید .

به‌اندازه 1 نخود پرایمر برای هر دو چشم کافی است . استفاده زیاد می‌تواند باعث برجسته شده زیرسازی شود .

قبل از آرایش کردن چند دقیقه صبر کنید تا پرایمر خشک شود .

پوشاندن خطوط دور چشم

از کرم کانسیلر برای پنهان کردن چروک استفاده کنید . کانسیلرهای منعکس‌کننده به‌صورت قلم و کرم را می‌توانید مستقیماً زیر چشم استفاده کنید تا کیسه زیر چشم و چروک‌های آن را به‌خوبی پوشش دهد . کانسیلری تهیه کنید که بارنگ پوستتان هماهنگ بوده و فقط به‌اندازه 1 نخود مستقیماً زیر پلک‌های خود استفاده کنید .

از مالیدن کرم در زیر چشم خودداری کنید تا از تحریک پوست جلوگیری شود . به‌جای آن به‌آرامی با ابر آرایش با ضربه‌های آرام کرم را به دور چشم بزنید .

مخفی کردن خطوط درو چشم

پنکیک سبک بزنید . به نظر می‌رسد استفاده بیشتر از پنکیک باعث کاهش معلوم شدن چین‌وچروک میشود اما استفاده زیاد از پنکیک می‌تواند باعث واضح‌تر شدن چین‌وچروک بشود . مقدار کمی پنکیک متناسب بارنگ پوست را به وسط پیشانی ، زیر چشم ، نوک بینی و چانه‌بزنید و آن را پخش‌کنید .

استفاده از ابر نمدار می‌تواند بهتر از قلم‌موی آرایشی باشد زیرا قلم‌موها تمایل دارند تا پنکیک را ضخیم‌تر کنند .

ضد چروک دورچشم

از وسایل آرایشی پودری استفاده نکنید . لوازم‌آرایش پودری باعث نشان دادن بیشتر چین‌وچروک می‌شوند . از لوازم‌آرایش پودری در زیر چشم و مناطقی که چین‌وچروک دارد استفاده نکنید . استفاده از لوازم‌آرایش کرمی و ژله‌ای برای پنهان کردن چروک و صاف نشان دادن پوست مناسب‌تر است .

جلوگیری از چروک دور چشم

چشم خود را جذاب و برجسته کنید . استفاده از خط چشم ، سایه چشم و ریمل ابرو باعث جلب‌توجه به خود چشم می‌شود و از توجه به کیسه چشم و چروک آن کاسته خواهد شد . از سایه چشم و ریمل مشکی روی پلک بالایی استفاده کنید تا توجه به چروک زیر چشم را کاهش دهید .

با سایه چشم دودی مات توجه را به چشم خود جلب کنید تا چروک زیر چشم .

از خط چشم مایع یا سایه چشم براق استفاده نکنید زیرا چین‌وچروک را بیشتر نشان می‌دهند .

درمان چروک دور چشم

با دقت آرایش را پاک‌کنید تا چروک چشم را بدتر نکنید . درزمانی که می‌خواهید آرایش چشم را پاک‌کنید به‌آرامی و با استفاده از پاک‌کننده آرایش این کار را انجام دهید . از کشیدن پلک‌ها یا با زور پاک کردن آرایش خودداری کنید تا چروک چشم را به حداقل برسانید .

بهتر است از کرم‌های از بین بردن آرایش استفاده کنید . یک‌لایه ضخیم از این کرم را روی پوست بزنید و بعد از چند دقیقه به‌آرامی با دستمال مرطوب آن را پاک‌کنید .

از پاک‌کننده‌های دارای الکل دوری‌کنید زیرا باعث خشک و پیر شدن پوست می‌شوند .

استفاده از محصولات مراقبتی پوست

نرمش دور چشم برای چروک

از مرطوب‌کننده های حاوی اسید هیالورونیک استفاده کنید . مرطوب کردن پوست زیر چشم می‌تواند آن را از خشک شدن حفظ کند و چین‌وچروک را بهبود بخشد . قبل از آرایش مقداری مرطوب‌کننده زیر چشم زده و با حرکات چرخشی آن را بمالید . مرطوب‌کننده های حاوی اسید هیالورونیک عالی هستند زیرا بیشترین تأثیر را در آبرسانی به پوست و نگه‌داشتن آن دارد . روزی یک‌بار از این کرم استفاده کنید .

کرم ضد چروک دور چشم

از کرم‌های رتینوئید استفاده کنید . کرم‌های پایه رتینوئید باعث افزایش تولید کلاژن پوست می‌شوند که می‌تواند چین‌وچروک را کاهش دهد . به‌صورت روزانه بعد از مرطوب کردن صورت مقداری کرم رتینوئید را روی پلک‌های خود بزنید .

از کرم‌های بدون نیاز به نسخه پزشک برای چروک‌های مقاوم استفاده کنید .

از 1 الی 2 کرم چشم بیشتر استفاده نکنید . استفاده زیاد از کرم چشم می‌تواند باعث تحریک شدن پوست میشود که درنهایت پیری را بیشتر قابل‌مشاهده می‌کند .

لایه برداری برای از بین بردن چروک دور چشم

1 تا 2 بار در هفته پوست را لایه‌برداری کنید . لایه‌برداری پوست می‌تواند سلول‌های مرده پوست را از صورت حذف کند که باعث جوان نگه‌داشتن و درخشیدن آن خواهد شد . لایه‌بردار را به لیف بزنید و با حرکات چرخشی پوست را لایه‌برداری کنید سپس پوست را با آب گرم آبکشی نمایید و با حوله خشک‌کنید .

لایه‌برداری تهیه کنید که با نوع پوست شما هماهنگ باشد . برای پوست خشک لایه‌بردار ملایم و برای پوست‌های چرب لایه‌بردار قوی پیشنهاد می‌شود .

لایه‌برداری زیاد باعث خشک شدن پوست می‌شود بنابراین هفته‌ای 1 الی 2 بار بیشتر این کار را انجام ندهید .

از بین بردن چروک دورچشم در خانه

هرروز کرم ضد آفتاب بزنید . آفتاب می‌تواند باعث پیر شدن پوست و عمیق‌تر شدن چین‌وچروک زودرس بشود و همچنین کرم‌های حاوی رتینول می‌توانند پوست را در مقابل اشعه UV آفتاب حساس کند . حداقل 15 دقیقه قبل از آرایش کردن ؛ کرم ضد آفتاب به پوست خود بزنید البته اگر قصد بیرون رفتن دارید . هر 2 ساعت یک‌بار کرم ضد آفتاب را تجدید کنید .

کرم ضد آفتاب با حداقل فاکتور حفاظتی 30 ( SPF 30 ) استفاده کنید .

از بین بردن چروک با لیزر

درمان LED را امتحان کنید . وقتی‌که پوست در مقابل نور LED قرار می‌گیرد ممکن است تولید کلاژن در پوست افزایش پیدا کند که چین‌وچروک را کم میکند . پزشک نور LED را به‌صورت شما می‌تاباند تا آسیب‌های پوست را پوشش دهد که چروک چشم را نیز شامل می‌شود .

تعداد جلسات متفاوت است ، بعضی‌اوقات 1 جلسه موردنیاز است اما در بعضی از مواقع 3 الی 4 جلسه موردنیاز است .

کاهش چین‌وچروک به‌صورت طبیعی

خواب و چروک دور چشم

8 ساعت خواب شبانه داشته باشید . بی‌خوابی شبانه می‌تواند کیسه‌های چشم را سنگین‌تر و چروک آن را افزایش دهد . اگر مشکل در خوابیدن دارید قبل از خواب کافئین مصرف نکنید ، با موبایل ، کامپیوتر و وسایل مشابه کار نکنید یا دیگر درمان‌های بی‌خوابی را امتحان کنید .

حداقل 30 دقیقه قبل از خواب از مصرف کافئین و صفحه ( موبایل و کامپیوتر و غیره ) خودداری کنید .

ضد چروک طبیعی

روزی 8 لیوان آب بنوشید . وقتی‌که پوست خشک باشد پیرتر به نظر می‌رسد و چین‌وچروک‌ها ممکن است بیشتر جلوه کنند . در طول روز آب زیاد بنوشید تا پوست نرم و محکم نگه‌دارید . مقدار نوشیدن آب فاکتورهای زیادی دارد اما به‌صورت کلی روز 8 لیوان نوشیدن آب توصیه می‌شود .

موادمغذی برای چروک دور چشم

امگا 3 و ویتامین E را با به رژیم غذایی خود اضافه کنید . هردوی این مواد مغذی می‌توانند پوست را نرم و انعطاف‌پذیر نگه‌دارند و کیسه زیر چشم را کاهش دهند . می‌توانید از مواد غذایی طبیعی یا با مکمل‌های غذایی این موادمغذی را دریافت کنید ، اما حواستان باشد که حتماً قبل از مصرف مکمل با پزشک خود مشورت کنید . به‌طور متوسط مصرف 15 میلی‌گرم ویتامین E و 1.1 گرم امگا 3 در روز پیشنهاد می‌شود .

مواد غذایی حاوی ویتامین E :

 • بادام
 • زیتون
 • کلم بروکلی
 • فندق
 • تخم‌مرغ
 • اسفناج

مواد غذایی حاوی امگا3 :

 • دانه‌های کتان
 • گردو
 • ساردین
 • ماهی آزاد
 • گوشت گاو
 • سویا
 • میگو

سیگار و چروک دورچشم

سیگار نکشید . سیگار باعث کاهش سطح اکسیژن‌رسانی به سلول‌های پوست می‌شود که می‌تواند باعث عمقی‌تر شدن چین‌وچروک بشود . کاهش یا ترک مصرف سیگار می‌تواند به کاهش چروک زیر چشم و نرم شدن پوست کمک کند .

مصرف الکل باعث التهاب پوست می‌شود و تأثیراتی مخرب روی پوست دارد .

نکات مهم

بیش از 20 الی 30 دقیقه به صفحه کامپیوتر نگاه نکنید . خیره شدن به مدت طولانی به صفحه می‌تواند باعث برجسته شدن چروک بشود .

2 بار در روز صورت خود را با آب ولرم بشورید . قبل از خواب و در صبح زمان‌های خوبی هستند . شستشو با آب داغ و سرد می‌تواند باعث پیر کردن پوست بشود .

آرایش براق می‌تواند باعث بیشتر نشان دادن چروک‌های شما بشود بنابراین سعی کنید از رنگ‌های مات استفاده کنید .

برای چین‌وچروک‌های مقاوم با متخصص پوست مشورت کنید تا علت آن را کشف و درمان را شروع کند .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.