تشخیص جنسیت همستر

تشخیص جنسیت همستر


تعیین جنسیت در همسترهای بالغ

تشخیص جنسیت نسبت به سایز . همسترهای نر عموما بزرگ تر از ماده هستند . اگر شما فقط یک عدد همستر دارید این روش به کار شما نخواهد آمد .

همستر نر

به زیر همستر قسمت زیر دم همستر دقت نمایید . آلت تناسلی همسترها بعد از 35 روزگی قابل تشخیص میباشد . همسترهای نر دارای بیضه می باشند که شبیه بادام و برجسته هستند .

همستر ماده

به زیر همستر دقت کنید و به دنبال سینه های همستر باشید . اگر بیضه ها را مشاهده کردید که همستر نر میباشد ، در غیر اینصورت باید بتوانید سینه های برجسته همستر را ببینید . همسترهای ماده 6 عدد سینه دارند .

تعیین جنسیت در همسترهای نابالغ

بچه همستر

پیدا کردن مقعد . سوراخی به رنگ صورتی زیر دم و بین 2 پای عقب همستر میباشد .

همستر نر و ماده

دقت به فاصله مقعد تا آلت تناسلی . تشخیص جنسیت در همسترهای نابالغ و بچه کار سختی میباشد . در همسترهای ماده فاصله مقعد تا آلت تناسلی بسیار کم میباشد ، بطوریکه نمیتوان سوا بودن آنها از یکدیگر را تشخیص داد . در همسترهای نر این فاصله زیاد بوده و به صورت واضح معلوم است که آنها سوا هستند .

تعیین جنسیت همستر با عکس

چک کردن دوباره . در صورتی در تشخیص جنسیت همستر شک دارید یا نمی توانید به سادگی با روشهای گفته شده جنسیت را پیدا کنید و تشخیص دهید حتما در زمان دیگری که بزرگ تر شدند این کار را انجام دهید ، زیرا تشخیص جنسیت در همسترهای نابالغ و بچه کار راحتی نمیباشد .

  • محبوب ترین و معمولی ترین همستر ، همستر سوریه ای یا همستر طلائی میباشد . اینگونه همسترها نیاز به نگه داری در قفس های جدا دارند و جنسیت آنها مهم نیست . اگر چند همستر بچه دارید ، حتما جنسیت آنها را چند بار چک کنید و در قفس های جداگانه قرار دهید تا از نر و مادگی آنها مطمئن شوید و از بارداری تصادفی جلوگیری کنید .

نکات و هشدارها

  • اگر همستر شما به طور ناگهانی وزن اضافه کرد احتمالا حامله می باشد .
  • همسترهای نر و ماده را حتما از یکدیگر جدا کنید ، در غیر اینصورت آنها شروع به تولید مثل میکنند .
  • همسترها از به پشت خوابیدن بدشان می آید ، بنابراین حواستان باشد در هنگام تشخیص جنسیت شما را گاز نگیرند .
5/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.