آموزش دادن کبوتر

جلد کردن کبوتر


معنی جلد کردن چیست ؟ جلد کردن یعنی یاد دادن خانه و محل زندگی کبوتر به او ، همچنین مهیا کردن و تربیت کردن کبوتر برای اولین پرواز . کبوترها خیلی باهوش هستند بنابراین تربیت کردن و دستی کردن کبوترها کار سختی نیست .

مراحل جلد کردن کبوتر

خرید کفتر رام

1 – اول از همه اگر هنوز کبوتر نخریده اید ، در موقع خرید سعی کنید که با دست به کبوتر غذا دهید . اینکار رام بودن کبوتر را نشان میدهد ، هیچوقت دنبال زیباترین یا نترس ترین آنها نباشید .

قفس کفتر

3 – قرار دادن قفس کبوتر در خارج از خانه . ترجیحا قفس را در جایی قرار دهید تا کبوترها محیط اطراف را کاملا ببینند . همیشه به آنها دستی غذا دهید تا با شما خو بگیرند .

بستن بال کفتر

4 – بستن بال کبوتر بدون آسیب به آنها . شما باید پرنده را به آرامی گرفته و پرهای آن را یکی یکی قفل کنید تا نتواند پرواز کند . بعد از قفل کردن پرها ، کبوتر را به مدت نیم ساعت در یک اتاق سر بسته رها کنید و 2 وعده یکی صبح و یکی شب غذا دهید . با اینکار آنها شما و اطراف را میشناسند ، بعد از 7 الی 10 روز پرهای پرنده را باز کنید .

دستی کردن کبوتر

5 – بعد از 2 هفته درب قفس را باز کرده و توجه کبوتر را به غذای موجود در دست خود جلب کنید . اگر کبوتر روی دست شما بیاید که عالیست اما اگر روی دست شما هم نیامد مشکل خاصی ندارد مدتی طول میکشد تا عادت کند .

پر دادن کفتر

6 – حالا میتوانید کبوتر را آزادانه پرواز دهید ، در صورت برنگشتن کبوتر به احتمال زیاد بعد از گرسنه شدن به لانه بر خواهند گشت .

عکس کفتر

7 – از نشستن کبوتر روی دست خود لذت ببرید .

نکات

  • سعی کنید از کبوترهای جفت استفاده کنید ، در اینصورت آنها انگیزه بیشتری برای برگشت خواهند داشت .
  • کبوترها حیوانات حساسی هستند در صورت بدرفتاری با آنها اعتماد آنها را از دست خواهید داد .
4.5/5 - (4 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.