زمان مصرف کراتین

کراتین یک آمینو اسید میباشد که به طور طبیعی در بدن تولید میشود و برای تولید انرژی ، ماهیچه سازی و قوی کردن ماهیچه کاربرد دارد . در مورد نحوه مصرف مکمل کراتین نظرهای زیادی وجود دارد که بعضی از آنها پایه علمی ندارند . در این مقاله میتوانید نحوه مصرف علمی کراتین برای داشتن بیشترین تاثیر کراتین را یاد بگیرید .

مصرف کراتین با شیر

کراتین را درست انتخاب کنید :

از کراتین مایع استفاده نکنید زیرا هنگامی کراتین برای با آب مخلوط بماند مقداری از خواص خود را از دست می دهد .

بعضی از کراتین ها حاوی قند هستند که میتوانند به عنوان انرژی زا نیز مصرف شوند .

همیشه بعد از مخلوط کردن کراتین با آب فورا آن را مصرف کنید زیرا زیاد ماندن کراتین با آب باعث کاهش تاثیر آن خواهد شد .

قیمت کراتین بدنسازی

بارگیری کراتین چیست ؟ بارگیری کراتین در ابتدای مصرف کراتین میباشد که با استفاده از دوزهای بالای کراتین سطح کراتین بدن را در یک وضعیت ثابت قرار میدهد .

کراتین روی انسولین خون تاثیر می گذارد بنابراین اگر مشکل قند خون دارید قبل از مصرف کراتین با پزشک خود مشورت کنید .

بارگیری کراتین باعث بزرگ و قوی شدن ماهیچه ها در عرض چند روز میشود .

بارگیری کراتین

کراتین را هر روز در زمان مشخصی میل کنید . در مورد زمان مصرف کراتین نظرات ضد و نقیض زیادی وجود دارد که هیچکدام نتوانستند ثابت کنند مصرف کراتین قبل یا بعد از تمرین نتیجه بهتری دارد یا خیر و فقط گفته شده که مصرف کراتین بعد از تمرین باعث تامین سریعتر کراتین از دست رفته بدن میشود . بنابراین اصلا مهم نیست که شما کراتین را چه زمانی مصرف کنید زیرا کراتین تاثیر خود را در بدن شما خواهد گذاشت ، بنابراین برای گرفتن نتیجه بهتر همیشه در ساعت معینی کراتین مصرف کنید .

بعضی از افراد قبل از ورزش کردن کراتین مصرف میکنند اما باید بدانید که هیچ سودی ندارد زیرا کراتین دارای اثر فوری نمی باشد .

مصرف کراتین در روزهای غیر تمرین

5 گرم کراتین را با 1 لیتر آب مخلوط کنید . 5 گرم کراتین را میتوانید با قاشق موجود در ظرف کراتین اندازه بگیرید . 5 گرم کراتین را با 1 لیوان آب مخلوط کنید و سریعا میل کنید . می توانید کراتین را با شربت و آبمیوه غیر اسیدی نیز مصرف کنید .

کراتین را با چی بخوریم

روزی 4 بار در 5 روز اول باید کراتین مصرف کنید . در هنگام بارگیری کراتین ، شما به 20 گرم کراتین در روز نیاز دارید . وعده های مصرف را به صورت : بعد از صبحانه ، نهار ، شام و قبل از خواب تنظیم کنید .

زمان مصرف کراتین در بدنسازی

2 الی 3 وعده در روز بعد از بارگیری مصرف کنید . بعد از 5 روز اول بارگیری شما میتوانید 2 الی 3 بار کراتین مصرف کنید که حدودا 10 الی 15 گرم میشود ، البته میتوانید 4 بار در روز هم مصرف کنید اما نتیجه آن با 2 الی 3 بار مصرف یکی می باشد .

مصرف کراتین نسبت به وزن بدن :

5 گرم کراتین چقدر میشود

طریقه محاسبه مقدار مصرف در هفته اول نسبت به وزن : برای هفته اول شما باید 0.35 گرم کراتین به ازای هر کیلو وزن بدن استفاده کنید . برای مثال اگر وزن شما 68 کیلو گرم باشد آن را ضربدر 0.35 کنید که نتیجه آن میشود 23.8 گرم و این یعنی شما باید روزانه کمتر از 6 گرم در هر وعده مصرف کنید ، یعنی 4 وعده 6 گرمی باید مصرف کنید .

مصرف مکمل در روزهای استراحت

طریقه محاسبه مقدار مصرف در هفته های بعد : برای هفته های بعد شما باید 0.15 گرم کراتین به ازای هر کیلو وزن بدن استفاده کنید . برای مثال اگر وزن شما 68 کیلو گرم باشد آن را ضربدر 0.15 کنید که نتیجه آن میشود 10.2 گرم و این یعنی شما باید روزانه کمتر از 3.4 گرم در هر وعده مصرف کنید ، یعنی 4 وعده 3.4 گرمی باید مصرف کنید .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.