از بین بردن موهای زائد

خیلی از روش ها برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد اما 2 روش از آنها فقط دائمی میباشند ( لیزر و الکترولیز ) . رشد موهای زائد در ناحیه تناسلی مردان و زنان بیشترین عامل استفاده از موبرها میباشد . روش هایی نیز برای کاهش رشد موهای زائد و جلوگیری از رشد مجدد موی زائد با استفاده از گیاهان و دمنوش ها نیز وجود دارد که در ادامه توضیح داده شده است . در این مقاله تمام روش های از بین بردن موهای زائد را جمع آوری کرده ایم که از روش های خانگی شروع میکنیم .

رفع موی زائد صورت

با استفاده از ژلاتین . با استفاده از ماسک ژلاتین به راحتی میتوانید موهای زائد را از بین ببرید . ماسک را نزدیک چشم و ابرو نمالید .

طرز تهیه و استفاده : 1 قاشق غذاخوری ژلاتین ، 2 تا 3 قاشق غذاخوری شیر ، 3 تا 4 قطره آبلیمو یا عصاره ( روغن ) اسطوخودوس را با یکدیگر مخلوط کنید . سپس به مدت 15 ثانیه در مایکروویو قرار داده و روی پوست خود بمالید . بعد از گذشت چند دقیقه ماسک را بکنید .

از بین بدن موی زائد صورت

ساختن موبر با لیمو و پرتغال یا زرآلو و عسل . موبرهای گیاهی به سادگی موهای زائد را بدون درد و مشکلات موبرهای شیمیایی از بین میبرند .

طرز تهیه موبر لیمو و پرتغل : 1 قاشق چایخوری از ترکیبات : پودر پوست پرتغال ، پودر پوست لیمو ، بلغور ( آرد ) جو دوسر و پودر بادام را با هم مخلوط کنید . 2 قاشق چایخوری روغن زیتون و یک قاشق چایخوری گلاب به مخلوط اضافه کنید . مخلوط را با کمی حرکات مالشی روی پوست بمالید . مخلوط را روی پوست خود به مدت 5 الی 8 دقیقه بگذارید بماند . 2 الی 3 بار در هفته اینکار را انجام دهید تا به نتیجه مطلوب برسید .

طرز تهیه موبر زردآلو و عسل :نصف لیوان زردآلو خشک را آسیاب کنید سپس یک قاشق چایخوری عسل به آن اضافه کنید . به آرامی با حرکات چرخشی روی صورت بمالید و به مدت 5 الی 10 دقیقه صبر کنید سپس با آب ولرم آبکشی نمایید . 2 الی 3 بار در هفته اینکار را تکرار نمایید تا نتیجه آن را ببینید .

رفع موهای زائد با زردچوبه

ساختن موبر با زردچوبه . زردچوبه از زمان های خیلی قدیمی در هند استفاده می شده است و شما نیز میتوانید در خانه آن را درست کنید . این ترکیب بیشتر موهای زائد را از بین میبرد اما اگر موهای زائد با تراکم بالا دارید مقدار بلغور ( آرد ) جو دوسر نیز به ترکیب اضافه نمایید .

طرز تهیه و استفاده : 1 تا 2 قاشق چایخوری زردچوبه و شیر ( یا آب ) را را با یکدیگر مخلوط کنید تا خمیری شکل شوند سپس روی صورت خود بمالید . به مدت 15 الی 20 دقیقه صبر کنید سپس آبکشی نمایید .

رفع موهای زائد صورت زنان

ماسک تخم مرغ را امتحان کنید . یکی دیگر از مواد طبیعی موبر را میتوانید با تخم مرغ درست کنید .

طرز تهیه و استفاده : 1 عدد سفیده تخم مرغ ، یک قاشق غذاخوری شکر و نصف قاشق غذاخوری آرد ذرت را با یکدیگر مخلوط کنید سپس آنقدر هم بزنید تا حالت خمیری به خود بگیرد . مخلوط را روی صورت خود بمالید و بگذارید خشک شود . همانند ماسک سفت در می آید . ماسک را محکم بکنید . شما میتوانید موهای زائد درآمده را روی ماسک مشاهده کنید .

جلوگیری از رشد موی زائد

دمنوش نعنا دشتی بنوشید . نوشیدن نعنادشتی باعث تغییر در مقدار هورمون مردانه در بدن و کاهش موهای زائد بدن میشود . طبق گزارش های منتشر شده بر اساس تحقیقات انجام شده زنانی که نعنادشتی مصرف کرده اند باعث کاهش هورمون تستوسترون در آنها و کاهش رشد موهای زائد در بدن آنها شده است . حداقل روزی 2بار 5 روز در هفته باید مصرف شود .

از بین بردن موهای زائد دور سینه

از مهار کننده رشد مو استفاده نمایید . اینگونه مواد تغییراتی را در ساختار ریشه مو ایجاد می کننده که باعث میشود موهای زائد نازک و نرم رشد کنند یا اصلا رشد نکنند . برای مشاهده تغییرات باید 4 الی 6 ماه مصرف شوند . طبق دستورات روی کرم آنها را مصرف کنید .

رفع موهای زائد بدن با گیاهان

توت مار مصرف کنید . نوشیدن دمنوش توت مار یا استفاده از قرص آن باعث کاهش رشد موهای زائد میشود . اگر مشکل کبد دارید از این گیاه مصرف نکنید .

طرز تهیه و مصرف : 20 گرم از ریشه خشک شده توت مار را در 4 لیوان آب ریخته و یک قاشق چایخوری عسل نیز به آن اضافه نمایید . به مدت 30 دقیقه بگذارید تا بجوشد سپس میتوانید میل کنید . روزی 3 بار از این جوشانده استفاده نمایید .

سرم متوقف کننده رشد مو

رنگ کردن موهای زائد . رنگ کردن موهای زائد باعث از بین بردن مو نمی شود ، بلکه مو را غیر قابل مشاهد میکند . حواستان باشد رنگ مورد نظر باید دقیقا مشابه رنگ پوست شما باشد . استفاده از این روش امکان بروز حساسیت پوستی را دارد .

استفاده از واجبی

استفاده از موبر ( واجبی ، حنازرد یا نوره ) . اینگونه مواد باعث حل کردن موهای زائد در خود میشوند . موهای زائد بعد از چند روز دوباره رشد میکنند . موبرهای شیمیایی و واجبی بوی بسیار تندی دارند .

رفع موهای زائد ناحیه تناسلی

مومک ( چسب خاص ) انداختن پوست . موم انداختن یکی از روش های رایج برای حذف کردن موهای زائد میباشد که به مدت چند هفته اثر آن باقی می ماند . این روش اصولا روش ارزانی به حساب می آید . در صورتیکه نمیخواهید مومک را بخرید یا امکان دسترسی به آن را ندارید از روش زیر استفاده نمایید . اگر پوست حساسی دارید از روش زیر که دقیقا مشابه مومک است استفاده نمایید .

طرز تهیه  و استفاده از مومک خانگی ( روش شوگری ) : 2 لیوان شکر ، ¼ لیوان آبلیمو را با ¼ لیوان آب مخلوط کنید و بگذارید به جوش بیاید سپس به مدت 25 دقیقه بجوشانید تا به رنگ قهوه ای در بیاید و بگذارید تا سرد شود . پودر بچه روی قسمتی از پوست که میخواهید موهایش را بکنید بپاشید سپس مخلوط را مخالف جهت رشد مو روی پوست بمالید . یک پارچه روی آن بگذارید و بکشید . به سادگی مانند مومک میتوانید موهای زائد خود را حذف کنید .

رفع دائمی موهای زائد

الکترولیز را امتحان کنید . این روش تنها روش حذف دائمی موهای زاید تایید شده توسط FDA ( سازمان غذا و دارو آمریکا ) میباشد . در این روش جریان الکتریکی ضعیفی با استفاده از یک سوزن فلزی به ریشه مو وارد میشود که باعث از بین بردن همیشگی آن میشود .

لیزر کردن موهای زائد

لیزر را امتحان کنید . این روش نیز مانند روش قبلی دائمی میباشد اما توسط FDA تایید نشده است . این روش به زمانی حدود 9 ماه احتیاج دارد تا نتیجه مطلوب حاصل گردد . در ابتدا استفاده از این روش گران میباشد اما در ادامه چون دائمی میباشد باعث کاهش هزینه ها خواهد شد .

هورمون و رشد موهای زائد

شاید دارای مشکل هورمونی یا بیماری دیگری باشید . در صورت رشد غیر عادی موهای زائد به دکتر مراجعه کنید .  بیشترین عامل رشد موهای زائد داشتن مشکل هورمونی میباشد که فقط توسط دکتر قابل درمان است . حاملگی نیز یکی دیگر از علت های رشد موهای زائد میباشد . نشانه های داشتن مشکل هورمونی شامل : عادت های ماهانه غیر طبیعی ، افزایش وزن ، جوش و ریزش مو میشود .

دیگر روش های از بین بردن موهای زائد

از موچین استفاده کنید .

از اپیلاتور استفاده کنید .

موها زائد خود را با تیغ اصلاح کنید .

موهای زائد را با قیچی کوتاه نگه دارید .

یکی از روش های برداشتن موهای زائد بند انداختن میباشد که نتایج آن به مدت چند هفته دوام می آورد . این روش مقداری دردناک می باشد .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.