انتخاب ماهی قرمز خوب

اگر تصمیم به خرید ماهی قرمز دارید میتوانید با خواندن این مقاله بهترین ماهی قرمز را خریداری نمایید و از آن مراقبت کنید .

1 – انتخاب تنگ ( آکواریوم ) . بر خلاف عقیده اکثر مردم ماهی قرمز نباید در یک تنگ کوچک نگه داری شود ، بهترین سایز تنگ 20 لیتر آب به ازای هر ماهی میباشد ، این بدین معناست که شما برای نگه داری 2 عدد ماهی ( بیشتر اوقات 2 عدد خریداری میشود ) شما حداقل به یک تنگ 40 لیتری نیاز دارید . این را بدانید که در صورت نگه داری درست و اصولی آنها ماهی های قرمز میتوانند 13 تا 25 سانتی متر و حتی بیشتر رشد کنند حتی اگر در موقع خرید کمتر از 3 سانتی متر باشند ، همچنین آنها 20 سال عمر میکنند و حتی بیشتر . بزرگترین تنگی میتوانید را خریداری نمایید ، اگر در همان اول اینکار را انجام ندهید مجبور میشوید که در آینده دوباره یک تنگ بزرگتر بخرید . تنگ باید دارای : شن ، فیلتر ، گیاهان پلاستیکی یا طبیعی باشند .

ماهی قرمز خوب

2 – دانستن نوع ماهی قرمز . وقتی صحبت از ماهی قرمز به میان می آید تمام مردم فکر میکنند که یک ماهی به رنگ نارنجی میشود ماهی قرمز اما آنها انواع مختلفی دارند مانند : Comets, Fantails, Black Moors, Pearlscales, Orandas و … که شما در موقع خرید باید نوع مورد نظر خود را انتخاب کنید سپس اقدام به خرید نمایید .

ماهی قرمز خرید

4 – خرید از پرورش دهنده ، آکواریم دار یا دست فروش ؟ سعی کنید از دست فروش و مغازه حیوانات خرید خود را انجام ندهید ، آکواریم دارها یا مغازه ماهی فروشی که تخصصی این کار را انجام میدهند اصولا ماهی های آنها از سلامت بهتری برخوردار میباشند و همچنین اطلاعات آنها در باره مراقبت از ماهی بسیار بالاتر است . ماهی های با قیمت پایین از جاهای نامناسب اصولا ماهی هایی ضعیف ، مریض و فاقد سلامت میباشند و صرفا صنعتی هستند .

تنگ ماهی قرمز

5 – حواستان کاملا به محل نگهداری ماهی ها باشد ( در هنگام خرید ) .

  • آیا آب تمیز و کاملا شفاف است؟
  • آیا دمای آب بین 15 تا 24 درجه است ؟
  • آیا ماهی مریضی در داخل تنگ یا آکواریوم هست ؟

محل زندگی ماهی ها تاثیر بسیار زیادی در سلامتی آنها دارد لذا از آکواریوم خوب و تمیز آن را انتخاب کنید .

ماهی قرمز عالی

6 – انتخاب ماهی .

  • آیا بدن ماهی دارای زخم است ؟
  • آیا چشمان ماهی متورم است ؟
  • آیا سر و ته شناور است یا به دور خود شنا میکند یا به پلو شنا میکند ؟

اگر جواب هر کدام از سوالات بالا بله بود ، آن ماهی را نخرید و به دنبال ماهی با پولکهای براق با باله های تمیز باشید ، ماهی باید به صورت عمودی شنا کند .

5/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.