شانه کردن سگ

حمام کردن سگ


1 – باز کردن تمام گره ها و موهای در هم پیچیده قبل از تماس سگ با آب . اینکار اگر سگ شما دارای موهای بلند باشد دارای اهمیت بیشتری میباشد ، میتوانید با یک شانه به آرامی تمام موهای سگ را شانه کنید تا گره ها باز شوند .

لوازم مورد نیاز :

حوله

پیراهن آستین بلند

برس یا شانه

شامپوی حیوانات

نرم کننده ( اختیاری )

شامپو وحوله سگ

2 – آماده کردن حوله و شامپوی حیوانات . از شامپوهای معمولی استفاده نکنید زیرا باعث آسیب به پوست سگ میشود .

جلوگیری از گاز گرفتن سگ

3 – پوشیدن لباس مناسب . یک پیراهن آستین بلند بپوشید و در صورت امکان از دستکش استفاده نمایید . اینکار برای جلوگیری از خراش لازم میباشد .

شستن در سینک سگ

4 – پر کردن سینک یا وان با آب ولرم . سگها احتیاج به آب با درجه حرارت اتاق دارند ، از گرم کردن بیش از حد آب خودداری نمایید زیرا سگ احساس راحتی نمیکند .

شستشوی سگ

5 – سگ را داخل سینک یا وان قرار دهید . بر عکس گربه ها که نسبت خیس شدن گوش و سر خود حساسند سگها مشکلی ندارند و میتوانید آنها را کاملا خیس کنید .

سگ کثیف

6 – شامپو را روی سگ بریزید و تمامی موهای سگ را به کف آن آغشته نمایید . حواستان باشد شامپو در چشم ، دهان ، گوش یا دماغ سگ نرود ، برای جلوگیری از اینکار بهترین کار این است که از گردن به پایین سگ را فقط شستشو دهید .

عکس سگ

7 – سگ را آبکشی نمایید تا زمانیکه هیچگونه اثری از شامپو باقی نماند . دست و شانه را در خلاف جهت خواب موهای سگ بکشید تا بهترین نتیجه را بگیرید چون آب روی پوست هم خارج میشود .

عکس سگ

8 – سگ را خشک کنید . خشک کردن سگ با حوله بهترین راه برای اینکار میباشد . حوله داغ شده بهتر میباشد . میتوانید برای جلوگیری از بوی بد ناشی از خشک کردن طبیعی موهای سگ آنها را سشوار خشک کنید اما حواستان باشد سشوار را روی کمترین دما و در فاصله مناسب قرار دهید .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.