چربی سوزی شکم

چربی شکمی یا چربی احشایی ، یکی از انواع مضر چربی است که در اطراف ارگان‌های بدن تشکیل می‌شود . 2 هفته اول که شما اقدام به سوزاندن چربی شکم می‌کنید خیلی مهم است ، زیرا تغییر رژیم غذایی و اضافه کردن ورزش می‌تواند کاهش وزن زیادی را در مدت کوتاه برای شما به ارمغان بیاورد .

البته تغییرات در زندگی روزانه سخت است ، بنابراین سعی کنید بعد از انجام 2 هفته‌ای این تغییرات آن را ادامه دهید تا هم سالم تر بماند و هم اینکه چربی شکمی خود را به طور کامل از بین ببرید .

از بین بردن شایعات

ورزش مناسب چربی سوزی شکم

روی عضلات شکم تمرکز نکنید . چربی شکمی ، مانند چربی دیگر نقاط بدن ، نمی‌تواند به‌صورت نقطه‌ای کاهش یابد ، یعنی شما با حرکات ورزشی مختص شکم نمی‌توانید چربی‌های شکم را آب کنید .

چربی موجود در بدن که در تمامی نقاط بدن ذخیره‌شده است ، باید با ترکیبی از رژیم غذایی مناسب و ورزش سوزانده شود .

روش درست آب کردن شکم

به خود گشنگی ندهید . مصرف بسیار کم‌غذا به بدن می‌گوید که باید به حالت نگهداری چربی برود ، بنابراین صبحانه بخورید ، میان وعده‌های سالم و غذای تازه نیز مصرف کنید .

خانم‌ها نباید کمتر از 1500 کالری در روز و آقایان نباید کمتر از 1700 کالری در روز مصرف کنند .

اشتباهات لاغری شکم

خواب مناسب داشته و استرس خود را کاهش دهید . درست است که مهم‌ترین قسمت سوزاندن چربی شکمی رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن است ، اما خواب و استرس نیز نقش حیاطی در سوزاندن چربی شکمی ایفا می‌کنند .

کم‌خوابی و داشتن استرس زیاد ، به بدن می‌گوید که هورمون کورتیزول ترشح کند که این هورمون به بدن می‌گوید چربی را در قسمت میانی بدن ذخیره کند .

مواد غذایی برای چربی سوزی شکم

سم‌زدایی یا رژیم غذایی مایع را کنار بگذارید . سم‌زدایی بدن معمولاً فقط در کاهش وزن و زمانی که با رژیم غذایی سالم همراه باشد مؤثر است ، همچنین رژیم غذایی مایع مواد مغذی موردنیاز را برای شما فراهم نمی‌کند .

در رژیم غذایی خود از مواد غذایی تازه ، پروتئین کم‌چرب و غلات کامل استفاده کنید .

معجره در آب کردن شکم

از نتایج سریع شگفت‌زده نشوید !! شما در 2 هفته اول مقدار زیادی سایز شکم خود را کم می‌کنید و با ادامه برنامه منظم سوزاندن چربی شکمی مقدار کاهش اندازه کمر شما کمتر خواهد بود .

بنابراین حواستان باشد که در 2 هفته اول مقدار قابل‌توجهی از سایز شکم شما کم می‌شود و ادامه این سوزاندن چربی شکمی نیاز به تلاش بیشتری خواهد داشت .

علت شکم آوردن

تمام چربی‌های بدن یکسان نیستند . چربی شکمی در اطراف ارگان‌های بدن جمع می‌شوند که آن را چربی احشایی (visceral fat ) می‌نامند و می‌تواند باعث افزایش ریسک ابتلا به دیابت ، بیماری‌های قلبی و سرطان شود .

دانشمندان معتقدند اگر چربی در ران ، باسن و دستان شما ذخیره شود ، ممکن است سالم‌تر از چربی شکمی باشد .

مواد غذایی سوزاننده چربی شکمی

موادغذایی چربی سوز شکمی

پروتئین بیشتر بخورید . ایده‌آل است که پروتئین مصرفی شما کم‌چرب باشد ، مثلاً سفیده تخم‌مرغ ، ماهی ، مرغ یا تکه‌ای گوشت قرمز کم‌چرب می‌تواند گزینه‌های خوبی باشند .

پروتئین نیاز به انرژی زیادی برای هضم شدن دارد که از میزان انرژی که به بدن می‌دهد بیشتر است ، همچنین می‌تواند باعث عضله سازی نیز بشود .

ساخت ماهیچه باعث کمک به شما جهت سوزاندن چربی می‌شود . ماهیچه باعث افزایش متابولیسم بدن ، سوزاندن چربی و قوی‌تر شدن بدن می‌شود . حتماً حواستان به مقدار پروتئین مصرفی درزمانی که اقدام به برنامه‌ریزی برای رژیم غذایی می‌کنید ، باشد .

میوه و سبزی برای چربی سوزی

مواد غذایی مناسب را انتخاب و مصرف کنید . میوه و سبزی را جایگزین پاستا ، نان سفید ، گوشت چرب و شکر کنید . با استفاده از مواد غذایی گفته‌شده بشقاب شما پرتر از قبل می‌شود ، چون‌که 1/2 تا 2/3 وعده غذایی شمارا سبزیجات تشکیل می‌دهد .

چربی سوز سریع شکم

اول هر هفته اقدام به خرید کنید . در این زمان میوه و سبزی‌ها تازه هستند و شما باید اقدام به خرید میوه و سبزی از انواع و رنگ‌های مختلف کنید . مثلاً برای 2 هفته آینده فقط غلات کامل ، میوه ، سبزی و پروتئین کم‌چرب خریداری کنید .

مواد غذایی مناسب برای لاغری

لبنیات کم‌چرب را به رژیم غذایی خود اضافه کنید . ماست یونانی که سرشار از پروتئین است ، شیر کم‌چرب و حتی پنیر کم‌چرب می‌تواند باعث احساس سیری در شما شده و باعث کاهش کلسیتریول می‌شود . کلسیتریول هورمونی است که باعث افزایش نگهداری چربی در بدن می‌شود .

حداقل روزی 170 گرم ماست بخورید . ماست ساده و بدون شیرین‌کننده خریداری و استفاده کنید .

غذایی مناسب برای آب کردن شکم

غلات فرآوری شده را با غلات کامل ( سبوس‌دار ) جایگزین کنید . به‌جای مصرف نان معمولی از بلغور جودوسر ، سیب ، موز ، دانه‌های کتان و برنج وحشی استفاده کنید .

این منابع غنی از فیبر ، باعث می‌شوند که اولاً به سیستم گوارش کمک کنند و دوما باعث سم‌زدایی بدن شده و به کاهش چربی نیز کمک می‌کنند .

آب کننده شکم

چربی مصرفی خود را درست انتخاب کنید . سعی کنید برای چند هفته ، تمامی چربی مصرفی خود را با چربی تک‌سیر نشده جایگزین کنید . این نوع چربی در آجیل ، زیتون و روغن‌زیتون ، دانه‌های کتان و آووکادو یافت می‌شود .

سعی کنید از میان وعده‌هایی استفاده کنید که حاوی غلات کامل ، پروتئین و چربی تک‌سیر نشده باشد . به‌عنوان‌مثال ، اسموتی پروتئین با ماست یونانی ، کره بادام‌زمینی و بلغور جودوسر یا یک‌تکه نان پوشیده شده از دانه ( مثل کنجد ) به همراه کره بادام‌زمینی ، می‌تواند شمارا برای مدت زیادی سیر نگه دارد و مواد مغذی موردنیاز بدن شمارا فراهم کند .

ورزش‌های چربی سوز

ئرزش مناسب برای آب کردن شکم

ورزش‌هایی با شدت بالا انجام دهید . درزمانی که می‌خواهید چربی بسوزانید تمامی ورزش‌ها یکسان نیستند . برای 2 هفته آینده ورزش‌هایی با شدت زیاد مانند : دویدن ، شنا کردن ، دوچرخه‌سواری و قایقرانی را به‌صورت آسان تا متوسط انجام دهید .

آب کردن شکم با ورزش

ورزش‌های قدرتی انجام دهید . برای 2 هفته آینده ، 6 جلسه ورزش‌های قدرتی انجام دهید . این تمرینات را به‌صورت یک روز در میان تنظیم کنید .

درصورتی‌که نمی‌دانید وزنه مناسب شما چیست ، از میله خالی یا دستگاه بدون وزنه استفاده کنید .

حداقل 30 دقیقه وزنه بزنید و از حرکات ساده شروع کنید .

به‌صورت 3 ست 8 تا 10 تایی وزنه بزنید . شما باید به‌اندازه‌ای وزنه بزنید که ماهیچه‌های شما خسته شده و همچنین به طوری که بتواند 3 ست را انجام دهد .

ورزش مخصوص شکم

تمرینات اینتروال با شدت بالا ( HIIT ) انجام دهید . تمرینات HIIT به تمریناتی گفته می‌شود که باعث افزایش سرعت سوزاندن چربی در بدن می‌شوند .

چگونگی انجام تمرینات HIIT :

5 دقیقه بدن را گرم‌کنید . شما باید به مدت 30 ثانیه تا 1 دقیقه بدوید ، سپس 2 تا 4 دقیقه استراحت کنید ، سپس دوباره دویدن را به مدت 30 ثانیه تا 1 دقیقه انجام دهید و به همین ترتیب باید متناوبا ادامه دهید .

حتی با راه رفتن نیز می‌توانید HIIT را انجام دهید . اقدام به 3بار راه رفتن در هفته به صورت سریع اما کوتاه‌تر نسبت به همیشه و 2 بار راه رفتن با سرعت معمولی کنید . این کار باعث 3 تا 5 برابر شدن سوزاندن چربی شکمی می‌شود .

بعد از 2 هفته سوزاندن چربی شکمی به این روش ، می‌توانید زمان تمرین را به 20 دقیقه کاهش دهید و شدت دویدن را بیشتر کنید تا به نتایج مشابه برسید .

ورزش برای شکم

حداقل 30 دقیقه ورزش هوازی انجام دهید . معمولاً بدن تا 20 دقیقه کربوهیدرات می‌سوزاند ، سپس شروع به سوزاندن چربی‌های ذخیره‌شده می‌کند . بنابراین برای بیشتر کردن کاهش وزن و سوزاندن چربی شکمی ، ورزش‌های خود را به مدت 45 دقیقه و 5 بار در هفته به مدت 2 هفته متوالی انجام دهید .

شنا برای آب کردن شکم

روی عضلات میان تنه خود کارکنید . پیلاتس ، باروسل و بعضی از کلاس‌های یوگا ، روی ماهیچه‌های پشت و شکم کار می‌کنند . ساختن این ماهیچه‌ها با ورزش‌های مخصوص می‌تواند به سوزاندن چربی بیشتر ، به شما کمک کند .

نکات مهم

1 – اگر بیماری مزمن یا مشکل مفصلی دارید ، قبل از تغییر رژیم غذایی و برنامه ورزشی ، با پزشک خود مشورت کنید .

2 – حواستان باشد که آب زیاد بنوشید .

3 – روزی 60 تا 70 دقیقه ورزش کنید .

4 – بعد از غذا خوردن ورزش کنید ، حتی مقداری پیاده‌روی نیز می‌تواند به شما کمک کند . این کار باعث کاهش مقدار کربوهیدرات مصرف‌شده در غذا می‌شود .

5 – سعی کنید بین غذاهای اصلی خود میان وعده نخورید . اگر تصمیم به استفاده از میان وعده‌ها دارید ، سعی کنید نوع سالم آن مانند : سیب ، کره بادام‌زمینی ، ماست و موارد مشابه را انتخاب و مصرف کنید .

6 – طناب زدن به مدت 1 دقیقه 10 کالری می‌سوزاند ، بنابراین با نیم ساعت طناب زدن می‌توانید حدود 200 تا 500 کالری بسوزانید . با برنامه‌ریزی می‌توانید با 1 ساعت طناب زدن در روز 1000 کالری بسوزانید که رقم قابل‌توجهی است .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.