خانه سلامت رژیم غذایی سوزاندن چربی شکمی فقط در ۲ هفته !! ( با عکس )

سوزاندن چربی شکمی فقط در ۲ هفته !! ( با عکس )

1
چربی سوزی شکم

چربی شکمی یا چربی احشایی ، یکی از انواع مضر چربی است که در اطراف ارگان‌های بدن تشکیل می‌شود . ۲ هفته اول که شما اقدام به سوزاندن چربی شکم می‌کنید خیلی مهم است ، زیرا تغییر رژیم غذایی و اضافه کردن ورزش می‌تواند کاهش وزن زیادی را در مدت کوتاه برای شما به ارمغان بیاورد .

البته تغییرات در زندگی روزانه سخت است ، بنابراین سعی کنید بعد از انجام ۲ هفته‌ای این تغییرات آن را ادامه دهید تا هم سالم تر بماند و هم اینکه چربی شکمی خود را به طور کامل از بین ببرید .

از بین بردن شایعات

ورزش مناسب چربی سوزی شکم

روی عضلات شکم تمرکز نکنید . چربی شکمی ، مانند چربی دیگر نقاط بدن ، نمی‌تواند به‌صورت نقطه‌ای کاهش یابد ، یعنی شما با حرکات ورزشی مختص شکم نمی‌توانید چربی‌های شکم را آب کنید .

چربی موجود در بدن که در تمامی نقاط بدن ذخیره‌شده است ، باید با ترکیبی از رژیم غذایی مناسب و ورزش سوزانده شود .

روش درست آب کردن شکم

به خود گشنگی ندهید . مصرف بسیار کم‌غذا به بدن می‌گوید که باید به حالت نگهداری چربی برود ، بنابراین صبحانه بخورید ، میان وعده‌های سالم و غذای تازه نیز مصرف کنید .

خانم‌ها نباید کمتر از ۱۵۰۰ کالری در روز و آقایان نباید کمتر از ۱۷۰۰ کالری در روز مصرف کنند .

اشتباهات لاغری شکم

خواب مناسب داشته و استرس خود را کاهش دهید . درست است که مهم‌ترین قسمت سوزاندن چربی شکمی رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن است ، اما خواب و استرس نیز نقش حیاطی در سوزاندن چربی شکمی ایفا می‌کنند .

کم‌خوابی و داشتن استرس زیاد ، به بدن می‌گوید که هورمون کورتیزول ترشح کند که این هورمون به بدن می‌گوید چربی را در قسمت میانی بدن ذخیره کند .

مواد غذایی برای چربی سوزی شکم

سم‌زدایی یا رژیم غذایی مایع را کنار بگذارید . سم‌زدایی بدن معمولاً فقط در کاهش وزن و زمانی که با رژیم غذایی سالم همراه باشد مؤثر است ، همچنین رژیم غذایی مایع مواد مغذی موردنیاز را برای شما فراهم نمی‌کند .

در رژیم غذایی خود از مواد غذایی تازه ، پروتئین کم‌چرب و غلات کامل استفاده کنید .

معجره در آب کردن شکم

از نتایج سریع شگفت‌زده نشوید !! شما در ۲ هفته اول مقدار زیادی سایز شکم خود را کم می‌کنید و با ادامه برنامه منظم سوزاندن چربی شکمی مقدار کاهش اندازه کمر شما کمتر خواهد بود .

بنابراین حواستان باشد که در ۲ هفته اول مقدار قابل‌توجهی از سایز شکم شما کم می‌شود و ادامه این سوزاندن چربی شکمی نیاز به تلاش بیشتری خواهد داشت .

علت شکم آوردن

تمام چربی‌های بدن یکسان نیستند . چربی شکمی در اطراف ارگان‌های بدن جمع می‌شوند که آن را چربی احشایی (visceral fat ) می‌نامند و می‌تواند باعث افزایش ریسک ابتلا به دیابت ، بیماری‌های قلبی و سرطان شود .

دانشمندان معتقدند اگر چربی در ران ، باسن و دستان شما ذخیره شود ، ممکن است سالم‌تر از چربی شکمی باشد .

مواد غذایی سوزاننده چربی شکمی

موادغذایی چربی سوز شکمی

پروتئین بیشتر بخورید . ایده‌آل است که پروتئین مصرفی شما کم‌چرب باشد ، مثلاً سفیده تخم‌مرغ ، ماهی ، مرغ یا تکه‌ای گوشت قرمز کم‌چرب می‌تواند گزینه‌های خوبی باشند .

پروتئین نیاز به انرژی زیادی برای هضم شدن دارد که از میزان انرژی که به بدن می‌دهد بیشتر است ، همچنین می‌تواند باعث عضله سازی نیز بشود .

ساخت ماهیچه باعث کمک به شما جهت سوزاندن چربی می‌شود . ماهیچه باعث افزایش متابولیسم بدن ، سوزاندن چربی و قوی‌تر شدن بدن می‌شود . حتماً حواستان به مقدار پروتئین مصرفی درزمانی که اقدام به برنامه‌ریزی برای رژیم غذایی می‌کنید ، باشد .

میوه و سبزی برای چربی سوزی

مواد غذایی مناسب را انتخاب و مصرف کنید . میوه و سبزی را جایگزین پاستا ، نان سفید ، گوشت چرب و شکر کنید . با استفاده از مواد غذایی گفته‌شده بشقاب شما پرتر از قبل می‌شود ، چون‌که ۱/۲ تا ۲/۳ وعده غذایی شمارا سبزیجات تشکیل می‌دهد .

چربی سوز سریع شکم

اول هر هفته اقدام به خرید کنید . در این زمان میوه و سبزی‌ها تازه هستند و شما باید اقدام به خرید میوه و سبزی از انواع و رنگ‌های مختلف کنید . مثلاً برای ۲ هفته آینده فقط غلات کامل ، میوه ، سبزی و پروتئین کم‌چرب خریداری کنید .

مواد غذایی مناسب برای لاغری

لبنیات کم‌چرب را به رژیم غذایی خود اضافه کنید . ماست یونانی که سرشار از پروتئین است ، شیر کم‌چرب و حتی پنیر کم‌چرب می‌تواند باعث احساس سیری در شما شده و باعث کاهش کلسیتریول می‌شود . کلسیتریول هورمونی است که باعث افزایش نگهداری چربی در بدن می‌شود .

حداقل روزی ۱۷۰ گرم ماست بخورید . ماست ساده و بدون شیرین‌کننده خریداری و استفاده کنید .

غذایی مناسب برای آب کردن شکم

غلات فرآوری شده را با غلات کامل ( سبوس‌دار ) جایگزین کنید . به‌جای مصرف نان معمولی از بلغور جودوسر ، سیب ، موز ، دانه‌های کتان و برنج وحشی استفاده کنید .

این منابع غنی از فیبر ، باعث می‌شوند که اولاً به سیستم گوارش کمک کنند و دوما باعث سم‌زدایی بدن شده و به کاهش چربی نیز کمک می‌کنند .

آب کننده شکم

چربی مصرفی خود را درست انتخاب کنید . سعی کنید برای چند هفته ، تمامی چربی مصرفی خود را با چربی تک‌سیر نشده جایگزین کنید . این نوع چربی در آجیل ، زیتون و روغن‌زیتون ، دانه‌های کتان و آووکادو یافت می‌شود .

سعی کنید از میان وعده‌هایی استفاده کنید که حاوی غلات کامل ، پروتئین و چربی تک‌سیر نشده باشد . به‌عنوان‌مثال ، اسموتی پروتئین با ماست یونانی ، کره بادام‌زمینی و بلغور جودوسر یا یک‌تکه نان پوشیده شده از دانه ( مثل کنجد ) به همراه کره بادام‌زمینی ، می‌تواند شمارا برای مدت زیادی سیر نگه دارد و مواد مغذی موردنیاز بدن شمارا فراهم کند .

ورزش‌های چربی سوز

ئرزش مناسب برای آب کردن شکم

ورزش‌هایی با شدت بالا انجام دهید . درزمانی که می‌خواهید چربی بسوزانید تمامی ورزش‌ها یکسان نیستند . برای ۲ هفته آینده ورزش‌هایی با شدت زیاد مانند : دویدن ، شنا کردن ، دوچرخه‌سواری و قایقرانی را به‌صورت آسان تا متوسط انجام دهید .

آب کردن شکم با ورزش

ورزش‌های قدرتی انجام دهید . برای ۲ هفته آینده ، ۶ جلسه ورزش‌های قدرتی انجام دهید . این تمرینات را به‌صورت یک روز در میان تنظیم کنید .

درصورتی‌که نمی‌دانید وزنه مناسب شما چیست ، از میله خالی یا دستگاه بدون وزنه استفاده کنید .

حداقل ۳۰ دقیقه وزنه بزنید و از حرکات ساده شروع کنید .

به‌صورت ۳ ست ۸ تا ۱۰ تایی وزنه بزنید . شما باید به‌اندازه‌ای وزنه بزنید که ماهیچه‌های شما خسته شده و همچنین به طوری که بتواند ۳ ست را انجام دهد .

ورزش مخصوص شکم

تمرینات اینتروال با شدت بالا ( HIIT ) انجام دهید . تمرینات HIIT به تمریناتی گفته می‌شود که باعث افزایش سرعت سوزاندن چربی در بدن می‌شوند .

چگونگی انجام تمرینات HIIT :

۵ دقیقه بدن را گرم‌کنید . شما باید به مدت ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه بدوید ، سپس ۲ تا ۴ دقیقه استراحت کنید ، سپس دوباره دویدن را به مدت ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه انجام دهید و به همین ترتیب باید متناوبا ادامه دهید .

حتی با راه رفتن نیز می‌توانید HIIT را انجام دهید . اقدام به ۳بار راه رفتن در هفته به صورت سریع اما کوتاه‌تر نسبت به همیشه و ۲ بار راه رفتن با سرعت معمولی کنید . این کار باعث ۳ تا ۵ برابر شدن سوزاندن چربی شکمی می‌شود .

بعد از ۲ هفته سوزاندن چربی شکمی به این روش ، می‌توانید زمان تمرین را به ۲۰ دقیقه کاهش دهید و شدت دویدن را بیشتر کنید تا به نتایج مشابه برسید .

ورزش برای شکم

حداقل ۳۰ دقیقه ورزش هوازی انجام دهید . معمولاً بدن تا ۲۰ دقیقه کربوهیدرات می‌سوزاند ، سپس شروع به سوزاندن چربی‌های ذخیره‌شده می‌کند . بنابراین برای بیشتر کردن کاهش وزن و سوزاندن چربی شکمی ، ورزش‌های خود را به مدت ۴۵ دقیقه و ۵ بار در هفته به مدت ۲ هفته متوالی انجام دهید .

شنا برای آب کردن شکم

روی عضلات میان تنه خود کارکنید . پیلاتس ، باروسل و بعضی از کلاس‌های یوگا ، روی ماهیچه‌های پشت و شکم کار می‌کنند . ساختن این ماهیچه‌ها با ورزش‌های مخصوص می‌تواند به سوزاندن چربی بیشتر ، به شما کمک کند .

نکات مهم

۱ – اگر بیماری مزمن یا مشکل مفصلی دارید ، قبل از تغییر رژیم غذایی و برنامه ورزشی ، با پزشک خود مشورت کنید .

۲ – حواستان باشد که آب زیاد بنوشید .

۳ – روزی ۶۰ تا ۷۰ دقیقه ورزش کنید .

۴ – بعد از غذا خوردن ورزش کنید ، حتی مقداری پیاده‌روی نیز می‌تواند به شما کمک کند . این کار باعث کاهش مقدار کربوهیدرات مصرف‌شده در غذا می‌شود .

۵ – سعی کنید بین غذاهای اصلی خود میان وعده نخورید . اگر تصمیم به استفاده از میان وعده‌ها دارید ، سعی کنید نوع سالم آن مانند : سیب ، کره بادام‌زمینی ، ماست و موارد مشابه را انتخاب و مصرف کنید .

۶ – طناب زدن به مدت ۱ دقیقه ۱۰ کالری می‌سوزاند ، بنابراین با نیم ساعت طناب زدن می‌توانید حدود ۲۰۰ تا ۵۰۰ کالری بسوزانید . با برنامه‌ریزی می‌توانید با ۱ ساعت طناب زدن در روز ۱۰۰۰ کالری بسوزانید که رقم قابل‌توجهی است .

بارگذاری بیشتر در رژیم غذایی

یک دیدگاه

  1. سید امیر میراسداللهی

    خرداد ۲۴, ۱۳۹۹ در ۷:۴۷ ب.ظ

    عالی بود مخصوصا با تصاویری که دارند خیلی در درگ مطلب کمک می کنه
    با سپاس از شما

    پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

تقویت سیستم ایمنی بدن در ۳ سوت !!! ( با عکس )

آشنایی با سیستم ایمنی بدن سیستم ایمنی قابلیت بدن برای جنگیدن با بیماری‌ها یا پاتوژن ( علت …