چگونه بوی بد ( سیگار،سرکه،شیر و .. ) روی فرش را از بین ببریم ؟ ( با عکس )

از بین بردن بوی سیگار

از بین بردن بوی سیگار


بوی سیگار گرفتن موکت یا فرش بسیار بوی ناخوشایندی را در خانه پخش میکند . اما با این روش ساده به راحتی میتوانید بوی سیگار و دیگر بوهای ناخوشایند فرش و موکت مانند : سرکه ، شیر ، دوغ و …. را از بین ببرید . جوش شیرین یک بوگیر بسیار قوی و ارزان میباشد که به راحتی قابل دسترسی است و هیچگونه ضرری هم ندارد . جوش شیرین را هرچقدر بیشتر بگذارید بماند تاثیر بیشتری خواهد داشت .

مراحل

در زمانی که به مسافرت ، تعطیلات و یا بیرون از خانه میروید این کار را انجام دهید بهتر است .

۱ – خریدن مقدار زیادی جوش شیرین . جوش شیرین بسیار ارزان است بنابراین برای بوگیری ، بهتر است به مقدار زیاد مصرف شود .

بوی سیگار

۲ – تمیز کردن فرش و داشتن جاروبرقی قوی و عوض کردن پاکت آن . در هنگام جارو کشیدن جوش شیرین جاروبرقی را روی قدرت حداکثر قرار دهید . بهتر است برای بوگیری اول با شامپو فرش یا شامپو معمولی فرش را تمیز بکنید و بگذارید خشک شود سپس جوش شیرین بریزید . حداقل جایی که بیشتر بوی سرکه و سیگار میدهد را تمیز کنید .

از بین بردن بوی سیگار با جاروبرقی

۳ – ریختن جوش شیرین . یک ساعت قبل از ترک خانه ، مقدار زیادی جوش شیرین را روی کل فرش یا موکت بریزید و آن را کاملا پخش کنید . مطمئن شوید مکانهایی که بوی سرکه و سیگار میدهند کاملا با جوش شیرین پوشیده شوند . با یک فرچه جوش شیرین را به عمق فرش ، موکت یا هر چیز دیگری بفرستید تا پروسه بوگیری بهتر انجام شود .

جوش شیرین ضد بوی سیگار

۴ – یک ساعت بعد دوباره جاهایی که بوی بد سیگار یا دیگر مواد را میدهند را جوش شیرین معطر بریزید . برای بوگیری بهتر و نتیجه ۱۰۰% ، جوش شیرین را در یک ظرف بزرگ بریزید و ۱۰ قطره از عطر یا مواد زیر را در آن ریخته و کاملا هم بزنید سپس روی محل مورد نطر بریزید :

عصاره اکالیپتوس

لیمو یا آبلیمو

روغن استوخودوس

بوی دست سوم سیگار

۵ – درها را ببندید و خانه را ترک کنید . بهتر است قبل از بیرون رفتن این کار را انجام دهید اما در صورتی قصد بیرون رفتن ندارید روی جایی که جوش شیرین ریخته اید راه نروید .

از بین بردن بوی تنباکو

۶ – جاروبرقی کشیدن . بعد از آمدن به خانه یا گذشت ۲۴ ساعت فرش را کامل جاروبرقی بکشید .

از بین بردن بوی بد تنباکو

۷ – عوض کردن پاکت جاروبرقی . پاکت جاروبرقی را عوض کنید و یکبار دیگر جاروبرقی بکشید . اینکار برای جمع کردن کامل جوش شیرین و نماندن بو انجام میشود .

از بین بردن بوی سرکه

۸ – باز کردن پنجره ها و استفاده از نور آفتاب . پنجره های خانه را باز بگذارید تا هوای خانه مدام عوض شود زیرا هوای تازه و مخصوصا نور خورشید بوی ناخوشایند را به راحتی از بین میبرند .

مرحله اضافی

در ضمن میتوانید برای بوگیری بهتر در داخل اتاقی که بوی بد میدهد یا در کنار محلی که بوی سرکه یا سیگار میدهد ، یک عدد سیب را چند قسمت کنید و در کنار محل مورد نظر یا مکان های مختلف اتاق قرار دهید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *