قرص ایورمکتین برای درمان گال !!!

قرص ایورمکتین برای گال

ایورمکتین که با نام‌های تجاری Soolantra cream و Stromectol شناخته می‌شود، یکی از بهترین داروها برای درمان بیماری‌های انگلی است. این قرص با تأثیر روی سیستم عصبی انواع انگل، باعث ازبین‌بردن آنها می‌شود و خطر ابتلا به بیماری‌های عفونی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. استفاده از قرص ایورمکتین برای درمان گال نیز می‌تواند تا حد زیادی مؤثر باشد. بااین‌حال زمان مصرف این دارو، دوز تعیین شده، توجه به موارد منع و احتیاط و همچنین تداخلات دارویی آن، مواردی هستند که برای تأثیر بیشتر باید به آنها توجه داشت. با ما همراه باشید تا به‌صورت تخصصی به بررسی این موارد بپردازیم.

قرص آیورمکتین چیست؟ ( Ivermectin )

قرص ایورمکتین یک داروی ضد انگلی است که به دلیل اثربخشی بالا، برای درمان بیماری‌های مختلف مانند: گال و شپش سر که منشأ انگلی دارند مورداستفاده قرار می‌گیرد. ایورمکتین با تأثیرگذاری روی سیستم عصبی انگل‌ها، منجر به فلج شدن و در نهایت مرگ آنها می‌شود. این دارو معمولاً به شکل قرص در دسترس است و به‌صورت خوراکی، برای مقابله با بیماری‌های عفونی مانند انکوسرکیازیس و گال، مصرف می‌شود. لوسیون ایورمکتین برای گال نیز در داروخانه‌ها موجود است که عوارض پوستی این بیماری را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد.

نحوه اثر قرص ایورمکتین در درمان گال

استفاده از قرص ایورمکتین برای درمان گال، می‌تواند اثرات این بیماری را تا حد زیادی کاهش دهد. ایورمکتین با هدف قراردادن سیستم عصبی انگل‌ها از جمله کنه گال، عمل می‌کند و به گیرنده‌های خاصی در سلول‌های عصبی و عضلانی این انگل‌ها متصل می‌شود. ترکیبات این دارو منجر به افزایش نفوذپذیری غشای سلولی در انگل‌ها و در نتیجه، فلج شدن کامل می‌شود که مرگ آن‌ها را در پی خواهد داشت.

این قرص پس از مصرف، از طریق جریان خون جذب شده و در سراسر بدن توزیع می‌شود. با گردش این دارو در نقاط مختلف، کنه‌های بالغ که در داخل پوست نفوذ و تخم‌ریزی کرده‌اند، به‌صورت کامل پاک‌سازی خواهند شد. علاوه بر این، ایورمکتین دارای خواص ضدالتهابی نیز هست که به کاهش علائم بیماری گال کمک می‌کند. این دارو با سرکوب پاسخ‌های التهابی ناشی از فعالیت کنه بر روی پوست، باعث کاهش خارش و التهاب ناشی از بیماری می‌شود.

بااین‌وجود باید دقت داشت که اثربخشی این دارو، نیاز به مصرف منظم در دوز تعیین شده توسط پزشک را دارد؛ به همین دلیل استفاده از آن در روزهای اول بیماری، ممکن است که تمامی انگل‌ها را ریشه‌کن نکند. رعایت اقدامات بهداشتی مناسب مانند شستشوی لباس، ملافه، پتو و… در کنار درمان، می‌تواند از تکثیر این انگل جلوگیری کرده و روند درمان را کوتاه‌تر کند.

شرایط نگهداری و نحوه مصرف قرص ایورمکتین

استفاده از دوز مناسب ایورمکتین برای گال، تأثیر زیادی در تسریع روند درمان این بیماری دارد. هم چنین نحوه نگهداری صحیح آن، طول عمر این دارو را بالا می‌برد و از کاهش اثر آن جلوگیری می‌کند. نگهداری قرص ایورمکتین در مکانی خشک و خنک و دور از نور مستقیم خورشید ضروری است. قرارگرفتن این دارو در معرض گرما یا رطوبت بیش از حد می‌تواند قدرت دارو را کاهش و یا به‌طورکلی بی‌اثر کند. نگهداری ایورمکتین در دمای اتاق (حدود ۲۵ درجه سانتیگراد) برای جلوگیری از خراب‌شدن آن، مناسب خواهد بود.

توجه داشته باشید که قرص ایورمکتین را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید. استفاده از قرص ایورمکتین برای درمان گال در حیوانات مناسب نیست و عوارض جدی را برای سلامتی آنها در پی خواهد داشت. برای درمان حیوانات معمولاً از داروهای تزریقی یا مواد خوراکی، با دوز متفاوت استفاده می‌شود. هم چنین تأثیر این دارو روی کودکان نیز ممکن است با عوارض جدی همراه باشد.

نحوه مصرف قرص ایورمکتین برای گال نیز باید توسط پزشک و با درنظرگرفتن دوز مناسب برای هر شخص تجویز شود. بااین‌حال مطابق با دستورالعمل درج شده روی بسته‌بندی این دارو، مصرف روزانه یک قرص به همراه یک لیوان آب با معده خالی، می‌تواند تأثیرات مثبتی داشته باشد. توصیه می‌کنیم برای عملکرد بهتر، حداقل یک ساعت قبل از مصرف غذا این دارو را مصرف کنید.

آیورمکتین

عوارض قرص ایورمکتین

استفاده از قرص ایورمکتین برای درمان گال ممکن است در برخی افراد با عوارض جانبی مختلفی همراه باشد. این عوارض معمولاً به دلیل استفاده زیاد از این دارو و یا شرایط مصرف‌کننده بروز داده می‌شوند و ممکن است برای برخی دیگر، بدون عوارض باشد.

یکی از شایع‌ترین عوارض جانبی مصرف بیش از حد ایورمکتین، سرگیجه یا سبکی سر است. این عارضه می‌تواند منجر به مشکل در حفظ تعادل شود و ممکن است خطر سقوط یا تصادف را افزایش دهد. به همین دلیل استفاده از این دارو هنگام انجام کارهایی که نیاز به تمرکز دارند مانند رانندگی، توصیه نمی‌شود. هم چنین در صورت مصرف بیش از حد، دفع این دارو با اسهال، استفراغ و حالت تهوع همراه است.

در برخی موارد، مصرف بیش از حد قرص ایورمکتین برای درمان گال می‌تواند منجر به علائم شدیدتری مانند کاهش فشارخون، افزایش ضربان قلب و حتی تشنج شود. این علائم نیاز به مراقبت‌های فوری پزشکی دارند؛ زیرا در صورت عدم درمان، ممکن است سلامتی بیمار را تا حد زیادی تهدید کنند. در لیست زیر می‌توانید سایر عوارض احتمالی این دارو را در صورت مصرف نامناسب مشاهده کنید.

  • بی‌حسی بدن
  • احساس سوزن‌سوزن‌شدن
  • مشکلات تنفسی
  • عدم هماهنگی بدن
  • زردی پوست
  • درد شکم
  • عملکرد غیرطبیعی کبد

تداخلات دارویی قرص ایورمکتین

مصرف ایورمکتین با برخی داروها، ممکن است عوارض جانبی شدیدی را به همراه داشته باشد. یکی از این موارد، داروهای ضد پلاکت و ضدانعقاد مانند وارفارین است. مصرف هم‌زمان قرص ایورمکتین برای درمان گال به همراه این داروها، ممکن است باعث رقیق‌شدن خون و افزایش احتمال خونریزی در مصرف‌کننده شود.

همچنین این دارو ممکن است با داروهای خاصی که برای درمان صرع یا تشنج استفاده می‌شود، تداخل داشته باشد. داروهایی مانند کاربامازپین و فنی‌توئین می‌توانند سطح ایورمکتین را در بدن کاهش دهند و از اثربخشی مؤثر آن جلوگیری کنند. باتوجه‌به این موارد، توصیه می‌کنیم در صورت مصرف نوع خاصی از داروها و هم چنین شرایط پزشکی به‌خصوص، قبل از خرید قرص ایورمکتین حتماً موارد ضروری را به پزشک خود توضیح دهید.

چه کسانی نباید از قرص ایورمکتین استفاده کنند؟

هرچند قرص ایورمکتین برای درمان گال می‌تواند مؤثر باشد، بااین‌حال استفاده از آن برای برخی از افراد توصیه نمی‌شود. مورد اول، بانوان باردار هستند. زنان باردار باید از مصرف قرص ایورمکتین خودداری کنند، مگر در شرایط حاد بیماری و تنها با تجویز پزشک. همچنین در کودکان زیر ۵ سال یا آنهایی که کمتر از ۱۵ کیلو گرم وزن دارند، نباید مورد استفاده قرار بگیرد. تحقیقات محدودی در مورد اثرات این دارو بر رشد جنین وجود دارد، به همین دلیل مصرف خودسرانه این دارو ممکن است عوارض نامناسبی روی جنین داشته باشد. به طور مشابه، مادران شیرده نیز باید در خصوص مصرف ایورمکتین، با پزشک خود مشورت کنند. ایورمکتین می‌تواند به شیر مادر وارد شود و به طور بالقوه به نوزاد شیرخوار آسیب برساند.

افرادی که مبتلا به بیماری‌های کبد یا دچار اختلال در این عضو هستند نیز باید از مصرف قرص ایورمکتین برای درمان گال خودداری کنند. کبد نقش مهمی در متابولیسم داروها ایفا می‌کند و هر گونه اختلال در آن، می‌تواند منجر به تجمع دارو در بدن شده و عوارض جانبی مختلفی را ایجاد کند. علاوه بر این، کسانی که سابقه حساسیت یا واکنش‌های آلرژیک به ایورمکتین یا هر داروی مشابه دیگری دارند نیز، نباید از این قرص‌ها استفاده کنند. واکنش‌های آلرژیک می‌تواند از بثورات پوستی خفیف تا آنافیلاکسی شدید، متغیر باشد که نیاز به مراقبت‌های فوری پزشکی خواهد داشت.

قیمت قرص ایورمکتین

عوامی مختلفی روی قیمت قرص ایورمکتین تأثیر گذارند که اصلی‌ترین آن، برند تولیدکننده دارو است. شرکت‌های مختلف داخلی و خارجی، انواع مختلف این دارو را در دوزهای مختلف عرضه می‌کنند که معمولاً قیمت برندهای خارجی به دلیل هزینه‌های واردات، بیشتر از محصولات داخلی است. هم چنین دوز ایورمکتین موجود در این دارو نیز روی قیمت آن تأثیر می‌گذارد. معمولاً قرص ایورمکتین ۶ برای گال مؤثرتر از دوزهای پایین مانند دوز ۳ یا ۱ میلی‌گرم است که این موضوع می‌تواند روی قیمت این دارو تأثیر داشته باشد.

تأثیر لوسیون ایورمکتین در درمان اثرات گال

لوسیون یا پماد ایورمکتین، یکی از محصولات مؤثر برای درمان اثرات بیماری گال، رفع شپش سر و کاهش بثورات پوستی است. طبق مطالعات انجام شده، استفاده از لوسیون ایورمکتین منجر به رفع کامل علائم بیماری گال در عرض دو هفته می‌شود. این لوسیون اثراتی مشابه کرم پرمترین، لوسیون بنزیل بنزوات و لیندان دارد و می‌تواند عوارض پوستی ناشی از این بیماری را تا حد زیادی برطرف نماید.

میزان مصرف ایورمکتین

اول از همه باید بدانید که این دارو عموما به صورت تک دز تجویز میشود و باید همراه با یک لیوان آب پر و با معده خالی ۱ ساعت قبل از غذا میل شود . در صورت نیاز به مصرف بیشتر از یک دز پزشک شما حتما به شما خواهد گفت .

نکته : ایورمکتین دارویی با عوارض زیادی است و حتما قبل از مصرف با پزشک خود به خوبی صحبت کنید.

مقایسه کرم پرمترین و ایورمکتین

بسیاری از تحقیقات روی این ۲ انجام شده است که به زبان ساده میتوان گفت از نظر اثر بخشی هیچ تفاوتی در بین این ۲ دارو پیدا نشده است. بسیاری از گزارشات داخل اینترنت موجود هستند که به گزارش ریز تحقیقات انجام شده پرداخته اند و نیازی به مطالعه آنها نیست، زیرا ما همه آنها را خوانده ایم و نتیجه همه آنها دقیقا همین بود که به آن اشاره شد.

جمع بندی

یکی از بهترین روش‌های درمان بیماری گال، استفاده از قرص ایورمکتین است که البته باید به عنوان آخرین گزینه درمان باید از آن استفاده کرد. اثر بخشی قرص ایومکترین با کرم پرمترین در یک سطح هستند و هیچ کدام برتری خاصی نسبت به یکدیگر ندارند. مصرف این دارو در بیماران مبتلا به گال، اثرات مثبت و نتیجه‌بخشی دارد و باعث بهبودی کامل آنها ظرف چند هفته خواهد شد. بااین‌حال استفاده از قرص ایورمکتین برای درمان گال باید مطابق با تجویز پزشک انجام شود، زیرا مصرف خودسرانه آن، عوارض جانبی مختلفی را به همراه خواهد داشت.

سوالات متداول

آیا مصرف ایورمکتین در باداری یا شیردهی مجاز است؟

خیر، این دارو در دوران باداری و شیردهی تجویز نمیشود مگر به تشخیص پزشک که میزان سود و ضرر آن به خوبی سنجیده شود.

از قرص ایورمکتین چه میدانید؟

باید بدانید که تاثیر قرص ایورمکتین برای درمان گال مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا نیست. استفاده از این قرص فقط در زمانیکه هیچکدام از درمان های گال موثرنباشند توسط پزشک تجویز میشود.

آیورمکتین چگونه گال را از بین میبرد؟

آیورمکتین با فلج کردن انگل و کنه‌های گال بالغ و نابالغ باعث از بین بردن گال میشود. همچنین میتواند با کاهش سرعت تکثیر گال ها باعث کاهش آنها گردد.

آیا قرص آیورمکتین در درمان گال موثر است؟

بله، اما به دلیل عوارض جانبی بسیار زیاد آن ، فقط در درمان گال های مقاوم به دیگر درمان ها مورد استفاده قرار میگیرد.

حتما ویدیوی زیر را تماشا بفرمایید

درمان قطعی گال

خب حالا باید برسیم به اینکه ، آیا بیماری گال درمان قطعی و فوری دارد یا خیر ؟

چند وقتی هست که محصولی با تاثیر فوق العاده و گیاهی توسط متخصصان این حوزه تولید شده که فقط در ۳ الی ۵ روز میتونه به طور کلی گال رو از بین ببره و ریشه کن کنه . بسیار از دوستان با درمان های معمول ارائه شده در سایت ها و مراکز درمانی به نتیجه مطلوبی نرسیدن ، اما این محصول با تضمین واقعی و تاثیر فوق العاده میتونه شما رو برای همیشه از شر گال خلاص کنه !!!!

پروسه درمان چگونه است ؟

تمام پروسه درمان ۵ روزه ، اما دارو چیست ؟ با استفاده از مواد معدنی وارداتی از کشورهای اروپایی بدون عوارض که از نوزاد ۱۰ روزه تا زنان باردار یا شیرده میتونن از اون استفاده کنند.

درمان گال در کل دنیا تخصص ماست

تنها درمان کننده واقعی گال در تمام دنیا ، فقط مجموعه دکتر سلام هست . فریب افراد متقلب رو نخورید و با بیماریتون شوخی نکنید . سلامتی و درمان بیماری گال خود را با خیال آسوده به ما بسپارید . با ۱۵ سال سابقه درخشان بدون حتی ۱ نفر مرجوعی در تمام سال های فعالیت !!!!

راههای ارتباطی جهت مشاوره رایگان و خرید ( پاسخگویی ۲۴ ساعته ) :

۲۴ ساعته پاسخگوی تماس شما هستیم !!!

تماس برای خانم‌ها : ۰۹۱۰۴۰۰۹۰۷۲

تماس برای آقایان : ۰۹۳۳۲۲۲۷۳۹۷

واتس اپ : ۰۹۳۳۲۲۲۷۳۹۷

تلگرام : ۰۹۳۳۲۲۲۷۳۹۷

اینستاگرام :

ایران گال

حتما از مشاوره رایگان ۲۴ ساعتشون استفاده کنید ، چون در اینکار متخصص هستند و به کشورهای خارجی هم ارسال دارند 🙂

نظر یکی از مشتریان عزیز ( حتما گوش بدید ) :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *