آموزش محل دستشویی به خرگوش

بزرگترین مشکل خرگوش در خانه مشکل دستشویی خرگوش است اما نگران نباشید . خرگوشها طبیعتا حیوانات تمیزی هستند و آموزش دستشویی کردن در جای مشخص به آنها کار سختی نیست پس با ما همراه باشید .

درست کردن دستشویی خرگوش

ظرف دستشویی خرگوش

1 – خرید ظرف دستشویی . ظرف دستشویی طراحی شده مخصوص خرگوش ها دارای پشتی بلند ( برای جلوگیری از پاشیدن ادرار به اطراف ) و جلویی کوتاه ( برای راحت دستشویی کردن خرگوش ) میباشد .

  • شما مجبور به استفاده از ظرف مخصوص نیستید . در صورت در دسترس نبودن ، ظرف دستشویی گربه که دارای ارتفاع کمی باشد نیز مناسب است ، حتی میتوانید از کارتن استفاده کنید .

ظرف ادرار خرگوش

2 – استفاده از کاغذ . کف ظرف را با کاغذ بپوشانید ، این کار برای راحت تمیز کردن ظرف میباشد .

خاک بستر دستشویی خرگوش

3 – استفاده از خاک بستر مخصوص خرگوش . از خاک بستر دیگر حیوانات برای خرگوش استفاده نکنید زیرا امکان خورده شدن آنها توسط خرگوش وجود دارد .

قفس مخصوص خرگوش

4 – تهیه قفس . قفس باید 3 تا 6 برابر خود خرگوش باشد .

علوفه مخصوص خرگوش

5 – تهیه علف خشک . از علف خشک برای جلب توجه کردن خرگوش به ظرف دستشویی استفاده میشود . خرگوش ها دوست دارند در هنگام دستشویی چیزی بخورند و بجوند ، با اینکار آنها تشویق به استفاده از دستشویی میشوند .

درست کردن دستشویی خرگوش

6 – درست کردن توالت خرگوش . اول مقدار کمی خک بستر را در ته ظرف بریزید سپس روی آن را با روزنامه بپوشانید ، سپس روی روزنامه را با تقریبا 2.5 سانتی متر خاک بستر بپوشانید .

تمرین دادن خرگوش

آموزش بچه خرگوش

1 – سریعا بعد از آوردن خرگوش به خانه آموزش را شروع کنید . خرگوشهای بالغ خیلی سریعتر از بچه خرگوشها ( زیر 4 ماه ) اینکار را یاد میگیرند .

  • در صورتیکه دیدید خرگوش در بیرون از ظرف دستشویی دارد ادرار یا مدفوع میکند سریعا آن را به داخل ظرف برده و ادرار یا مدفوع خرگوش را نیز به ظرف دستشویی منتقل کنید ، در اینصورت خرگوش میفهمد که برای دستشویی کجا باید برود . حواستان به این نکته باشد که اینکار زمانبر میباشد و باید صبر داشته باشید .

عقیم کردن خرگوش

2 – عقیم کردن خرگوش . سعی کنید خرگوش عقیم شده خریداری یا خرگوش خود را عقیم کنید ، زیرا خرگوشهای عقیم نشده سعی در علامت گذاری قلمرو خود با ادرار و مدفوع خود میکنند بنابراین اطراف خانه پر از ادرار و مدفوع خرگوش خواهد شد و آموزش بسیار سخت میشود .

دستشویی خرگوش در قفس

3 – آموزش خرگوش برای استفاده از ظرف دستشویی داخل قفس . در ابتدا خرگوش را به ظرف دستشویی داخل قفس محدود کنید و آن خرگوش را روی آن قرار دهید ، در اینصورت خرگوش میفهمد که در جایی که میخورد و میخوابد نباید دستشویی کند . اینکار را خرگوشها بعد از چند روز یاد میگیرند بعد از یادگیری میتوانید خرگوش را بیرون بیاورید .

تربیت کردن خرگوش

4 – اجازه بیرون رفتن از قفس را به خرگوش بدهید . در صورتیکه شروع به دستشویی کردن کرد ، خرگوش را به داخل ظرف دستشویی داخل قفس ببرید . نشانه دستشویی داشتن خرگوش بالا بردن دم خود میباشد . بیشتر از 10 دقیقه خرگوش را بیرون از قفس نبرید .

هویج خرگوش

5 – در صورت استفاده خرگوش از دستشویی با آن جایزه بدهید . هیچوقت سر خرگوش داد نزنید یا از دست آن عصبانی نشوید زیرا اینکار فقط اوضاع را بدتر میکند .

  • بعد از دستشویی کردن در ظرف به خرگوش جایزه ای مانند : سیب یا هویج بدهید ، در اینصورت خرگوش رابطه مثبت دستشویی کردن در ظرف را خواهد فهمید .
4.7/5 - (3 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.