قرص خوردن راحت

به نظر قرص خوردن کار ساده ای می آید اما بسیاری از افراد با آن مشکل دارند . ترس از گیر کردن قرص در گلو باعث میشود که نتوانید آن را قورت دهید . خوشبختانه راهای زیادی برای راحت تر کردن خوردن کپسول وجود دارد که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم .

خوردن قرص با مایعات : 

چگونه قرص بخوریم

گلو را قبل از خوردن قرص خیس کنید . در زمان مصرف قرص باید از مرطوب بودن گلو اطمینان داشته باشید بنابراین مقداری آب قبل از خوردن قرص بنوشید سپس قرص را روی قسمت پشتی زبان گذاشته و تا زمان بلعیدن قرص آب بنوشید .

مقداری آب هم بعد از بلعیدن قرص بنوشید تا به پایین رفتن کامل قرص کمک کنید .

از آب خنک یا با دمای اتاق استفاده کنید و از آب داغ یا سرد استفاده نکنید .

قورت دادن سریع قرص

روش دو مرحله ای را امتحان کنید . قرص را درون دهان بگذارید و مقداری آب بنوشید اما قرص را در دهان نگه دارید سپس مقداری آب دیگر بنوشید اما این دفعه قرص را نیز بخورید .

این روش باعث گشاد شدن گلو و راحت قورت دادن قرص خواهد شد .

مشکل در بلعیدن قرص

از نی استفاده کنید . بسیاری از افراد استفاده از نی برای قورت دادن قرص کمک بسیار زیادی به آنها میکند . قرص را روی قسمت پشتی زبان گذاشته و مقداری آب را با نی بمکید و قرص را بخورید .

مکیدن آب باعث کمک به راحت تر قورت دادن قرص خواهد شد .

گیر کردن قرص در گلو

قبل از خوردن قرص مقدار زیادی آب بنوشید . 80% از دهان خود را پر از آب کنید و قورت دهید سپس قرص را دهان گذاشته و باز هم 80% دهان را پر آب کنید ، قرص و آب را باهم قورت دهید . ممکن است که قرص را در گلوی خود احساس کنید که چیز مهمی نیست .

روش جدید قرص خوردن

از بطری آب استفاده کنید . آب را داخل بطری مانند شکل بریزید قرص را دهان خود بگذارید و هنگام خوردن آب با بطری آن را قورت دهید . این روش برای قرص های بزرگ مناسب میباشد . مکش آب در هنگام نوشیدن آن از بطری باعث گشاد شدن گلو و قورت دادن راحت آن خواهد شد . در هنگام خوردن قرص نگذارید هوا داخل بطری برود .

چگونه کپسول بخوریم

از روش خم کردن سر استفاده کنید . قرص را درون دهان بگذارید سپس مقدر آب داخل دهان خود بریزید اما قورت ندهید . سر خود را به جلو خم کنید و بگذارید کپسول به عقب دهان برود سپس آن را قورت دهید .

این بهترین روش برای بلعیدن کپسول میباشد .

خوردن قرص با غذا : 

احساس گیر کردن کپسول در گلو

قرص را با نان بخورید . مقداری نان را بجوید و هنگامی که موقع قورت دادن آن رسید قرص را روی آن گذاشته و قورت دهید . مقداری آب نیز بعد از آن بنوشید .

قرص دادن به بچه

از پاستیل استفاده کنید . یک عدد پاستیل را باز کرده و قرص را داخل آن بگذارید سپس در دهان گذاشته و قورت دهید . پاستیل بسیار آسان از گلو پایین میرود .

خوردن قرص با غذا

از عسل استفاده کنید . مقداری آب بنوشید . قرص را داخل یک قاشق عسل گذاشته و آن را قورت دهید . سپس مقداری آب بنوشید تا سریعتر پایین برود .

قورت دادن قرص

از غذاهای نرم استفاده کنید . اگر نتوانستید قرص را با نان قورت دهید از مواد غذایی مانند : بستنی ، ماست ، ژله و دیگر غذاهای نرم استفاده کنید . این روش معمولا ، در بیمارستان ها برای کسانیکه در قورت دادن قرص مشکل دارند استفاده میشود .

چگونه قرص را راحت بخوریم

با اسمارتیس تمرین کنید . بلعیدن قرص اصولا به دلیل پس زدن گلو سخت میشود که به دلیل جدید بودن قرص برای آن میباشد . سعی کنید با قورت دادن اسمارتیس های کوچک اینکار را تمرین کنید تا گلو عادت کند .

قرص خوردن

قرص را با پرتغال میل کنید . مقداری پرتغال را داخل دهان گذاشته و آن را بجوید . هنگامی که موقع قورت دادن آن رسید قرص را روی آن گذاشته و قورت دهید . مقداری آب نیز بعد از آن بنوشید .

به دلیل بافت لیز و لزج پرتغال بلعیدن آن بسیار راحت میباشد .

نکات مهم :

سعی کنید از قرص های روکش دار استفاده نمایید . این قرص ها هم راحت تر خورده میشوند و هم مزه بدی ندارند .

سعی کنید قرص را زیاد در دهان نگه ندارید .

قرص را خرد نکنید یا در آب حل نکنید زیرا بعضی از قرص ها خواص خود را از دست میدهند یا زودتر از زمان مشخص شده جذب بدن میشوند . همیشه از دکتر یا داروساز سوال کنید .

همیشه از دکتر یا داروساز در مورد خوردن قرص با چیزی بجز آب سوال کنید .

در حالت دراز کش قرص نخورید . نشسته یا ایستاده قرص بخورید .

1/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.