بوگیری حوله

شستن حوله مانند لباس های دیگر نیست و باید برای جلوگیری از بو گرفتن به روش های دیگری آن را شست . البته روش های زیر برای حوله هایی میباشد که بو گرفته اند و بوی نم در آنها مشهود است اما با استفاده از این روش ها میتوانید از بو گرفتن حوله جلوگیری نیز کنید .

اگر حوله بوی نم زیادی ندارد : 

از بین بردن بوی حوله

حول را با ماشین لباسشویی بشورید . حوله بوگرفته را داخل ماشین لباسشویی قرار داده و یک استکان سرکه سفید و یک استکان جوش شیرین را مستقما داخل ماشین بریزید سپس آن را روی داغ ترین حالت شستشو بگذارید تا بشورد . از نرم کننده و شوینده فعلا استفاده نکنید .

بوی بد حوله

شستشو را متوقف کنید . بعد از مخلوط شدن تمام مواد داخل ماشین با حوله ماشین را خاموش کنید و بگذارید به مدت 1 ساعت خیس بخورد سپس دوبار ماشین را روشن کنید و بگذارید تا کاملا آن را بشورد .

از بین بردن بوی نای حوله

با سرکه و پودر ماشین لباسشویی دوباره شستشو دهید . باید یکبار دیگر حوله را بشورید اما این دفعه با اضافه کردن یک لیوان سرکه به ماشین و استفاده از شوینده همیشگی باید اینکار را انجام دهید .

بوی حوله

حوله را کاملا آبگیری کنید . خشک کن را روی آخرین درجه تنظیم کنید تا حوله را کاملا آبگیری کند و در صورت نیاز یکبار دیگر اینکار را تکرار کنید .

اگر حوله بوی بد یا نم زیادی دارد : 

خوشبو کردن حوله

2/3 استکان شوینده را در یک سطل یا تشت ریخته سپس مقداری آب داغ داخل آن بریزید . آب بسیار داغ آماده کنید برای اینکار مقداری آب جوش را به همراه آب داغ شیر مخلوط کنید و مقداری پودر و آب را هم بزنید .

شستن حوله

حوله را به مدت 48 ساعت داخل تشت بگذارید بماند .

شستشوی حوله

حوله را ماشین لباسشویی دوباره بشورید . بعد از 48 ساعت آب حوله را گرفته و آن را درون ماشین لباسشویی روی داغ ترین حالت ممکن به همراه شوینده و نرم کننده بشورید .

شستن حوله با ماشین لباسشویی

آب حوله را بگیرید و آن را خشک کنید . آب حوله را گرفته و سپس با ماشین لباسشویی روی آخرین درجه دوباره آبگیری کنید . بعد از آن جلوی آفتاب پهن کنید تا کاملا خشک شود . با انجام مراحل فوق باید بوی حوله رفته باشد اما اگر همچنان حوله بو میداد وقت تعویض آن میباشد .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.