تهیه سس مایونز بدون چربی

سس مایونز معمولی از زرده تخم مرغ گرفته میشود که دارای چربی و کلسترول بالایی میباشد . اگر می خواهید سس مایونز سالم تر و حتی مقوی مصرف کنید میتوانید از سس مایونز با سفیده تخم مرغ استفاده کنید . همچنین این سس دارای پروتئین بالایی نیز میباشد . سس تهیه شده از سفیده همچنین به دلیل نداشتن باکتری های موجود در زرده تخم مرغ خطر مسمومیت آن کمتر میباشد .

مواد مورد نیاز :

سفیده تخم مرغ

روغن زیتون یا دیگر روغن ها

سرکه

شیرین کننده ( اختیاری )

طرز تهیه سس خانگی رژیمی

زرده تخم مرغ را از سفیده آن جدا کنید . اینکار را تمیز و خوب انجام دهید زیرا ماندن مقدار کمی زرده در سفیده هم خوب نیست . مقدار سفیدی تخم مرغ حجم سس مورد نظر را تعیین میکند . به ازای هر 1 سفیده تخم مرغ باید 1 استکان روغن و 1 قاشق غذاخوری سرکه اضافه کنید .

طرز تهیه سس مایونز با ماست

زرده تخم مرغ را در یک لیوان بزرگ بریزید . لیوانی که انتخاب میکنید باید برای استفاده از غذاساز دستی در آن ایمن باشد . همچنین زرده تخم مرغ باید هم دمای اتاق باشد .

طرز تهیه سس مایونز با آرد

سرکه یا آبلیمو را به آن اضافه کنید . به جای سرکه از آبلیمو هم میتوانید استفاده کنید فقط باید مقدار آن را 2 برابر کنید . به ازای هر سفیده تخم مرغ 1 قاشق غذاخوری سرکه یا 2 قاشق غذاخوری آبلیمو اضافه کنید .

سس مایونز بدون چربی

¾ استکان روغن را اضافه کنید . ¼ دیگر را در صورت لزوم بعدا اضافه کنید . روغن نیز باید هم دمای اتاق باشد . از روغن سرد استفاده نکنید .

سس مایونز خانگی

همه مواد را با غذا ساز دستی مخلوط کنید . غذا ساز را روشن کنید و آن را آرام به داخل ظرف ( در مدت 4 ثانیه ) فرو ببرید و تا درست شدن سس صبر کنید . در صورت لزوم ¼ استکان روغن اضافی را هم به آن اضافه کنید .

سس مایونز گیاهی

بعد از درست شدن سس سریعا آن را داخل یخچال بگذارید . عمر مفید سس 48 ساعت میباشد .

2/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.