صورت استخوانی با این روش ساده !! ( با عکس )

صورت استخوانی

صورت خود را به صورت اصولی و علمی استخوانی کنید !!!

صورت استخوانی می‌تواند باعث جذاب شدن شما شود ، بنابراین اگر نمی‌خواهید صورت پری داشته باشید و به دنبال صورت استخوانی هستید ، این مقاله می‌تواند به شما کمک بسیار زیادی بکند .

برای استخوانی کردن صورت شما باید رژیم غذایی خود را عوض کنید ، ترفندها و ورزش‌های مخصوص صورت را یاد بگیرید تا بتوانید به هدف خود برسید ، تمامی موارد گفته شده با صورت گام به گام توضیح داده خواهد شد . با سایت کوروک همراه باشید !!

تغییر رژیم غذایی

کاهش وزن

از شر چربی‌ در سراسر بدن خلاص شوید . اگر می‌خواهید صورت را لاغر کنید ، باید مقدار چربی کل بدن را کاهش دهید . شما نمی‌توان فقط به‌وسیله رژیم غذایی چربی بدن را کاهش دهید و نیاز به ورزش کردن دارید .

شما باید کالری کمتری در طول روز مصرف کنید تا بدن از چربی به‌عنوان انرژی استفاده کنید ، با این کار شما چربی روی صورت را نیز کم می‌کنید .

اگر می‌خواهید صورتی لاغر داشته باشید ، بدن شما اول چربی‌های گردن و فک را می‌سوزاند سپس چربی صورت را ، بنابراین باکم کردن کالری مصرفی می‌توانید صورتی لاغرتر داشته باشید .

نکات زیر را مدنظر داشته باشید :

۱ – روزی ۵۰۰ کالری کمتر از همیشه مصرف کنید .

۲ – رژیم سرسختانه نگیرید .

۳ – غذا نخوردن باعث کاهش متابولیسم بدن و بردن بدن به فاز گرسنگی می‌شود که درواقع باعث کاهش متابولیسم بدن و سخت کردن کاهش وزن خواهد شد .

۴ – آرام غذا بخورید .

صورت استخوانی با آب

آب زیاد بنوشید . دلایل زیادی برای نوشیدن آب وجود دارد اما یکی از آن‌ها کاهش باد ( پف ) صورت است که برای شما مهم است . آب به دلیل خارج کردن سموم از بدن باعث کاهش چربی صورت می‌شود ، همچنین باعث بهبود ظاهر پوست و مو خواهد شد .

نوشیدن آب‌خنک کالری بیشتری می‌سوزاند . روزی ۲ لیتر آب بنوشید . پر آب نگه‌داشتن بدن باعث می‌شود احساس بهتری داشته باشید و صورت شما لاغرتر شود .

موادغذایی لازم برای داشتن صورت استخوانی

مواد غذایی مناسب را برای رژیم غذایی خود انتخاب کنید . رژیم غذایی دارای غذاهای فرآوری شده ( مانند : سوسیس و کالباس ) و آرد تصفیه‌شده ( مانند : نان و ماکارونی ) برای سلامتی شما مناسب نیست . به‌جای این مواد غذایی شروع به مصرف سبزی‌ها و میوه‌جات ، فیبر ، ماهی و دیگر مواد غذایی دارای پروتئین بالا کنید .

غذای پرنمک مصرف نکنید . از خوردن هله‌هوله اجتناب کنید زیرا دارای نمک بالایی هستند . نمک باعث تشویق کردن بدن جهت نگه‌داری آب بیشتر می‌شود ، بنابراین صورت شما باد می‌کند .

شکر نیز با چاق شدن صورت در ارتباط است . کربوهیدرات‌های فرآوری شده با قند زیاد داخل آن‌ها ، می‌توانند باعث باد کردن صورت شود .

همچنین مصرف الکل به دلیل کاهش آب بدن تأثیر منفی روی باد کردن صورت دارد .

علت پف کردن صورت

آلرژی به مواد غذایی را مدنظر داشته باشید . در بعضی از مواقع ، آلرژی و عدم تحمل مواد غذایی باعث پف کردن صورت می‌شود . درصورتی‌که فکر می‌کنید آلرژی دارید به پزشک مراجعه بفرمایید .

به‌عنوان‌مثال : افرادی که به گلوتن حساسیت دارند ، میتوانند از مواد غذایی بدون گلوتن استفاده کنند . بسیاری از رستوران‌ها و فروشگاه‌ها دارای مواد غذایی بدون گلوتن هستند .

بعضی از افرادی که بیماری سندرم روده تحریک‌پذیر دارند ، در بعضی‌اوقات صورت آن‌ها پرتر می‌شود . مشکلات گوارشی یکی از مشکلات معمول در پف کردن صورت بوده و حدود ۱۵ درصد از بزرگسالان را تحت تأثیر قرار می‌دهد .

ممکن است به دلایل هورمونی صورت شما چاق و پر باشد ، مشکلاتی مانند سندرم پیشاقاعدگی .

تمرین و ورزش برای داشتن صورت استخوانی

ورزش برای داشتن صورت استخوانی

شروع به ورزش دادن صورت کنید . شما می‌توانید با ورزش دادن صورت ، صورت خود را استخوانی کنید . این تمرین‌ها باعث افزایش مقاومت ماهیچه‌های صورت و کاهش آویزان بودن پوست صورت خواهند شد .

تمرین باد کردن لپ‌ها : نفس عمیقی بکشید و لپ‌های خود را باد کنید ، سپس هوا را بین لپ‌های خود جابه‌جا کنید . این کار را چند بار در روز تکرار کنید .

تمرین خنده : به مدت چند ثانیه بخندید و گونه‌های خود را سفت کنید ، دهان خود را در حالت خندیدن قرار داده و دندان‌های خود را روی یکدیگر قرار دهید ( ببندید ) . چشم‌های خود را نیمه‌باز نکنید . لب‌های خود را به سمت راست سپس به  سمت چپ خم کنید . این کار را برای هر دو طرف صورت یک‌بار انجام دهید .

تمرین لب : لب‌های خود را به مدت ۵ ثانیه به سمت راست خم‌کنید سپس همین کار را در سمت مخالف انجام دهید .

نکته : درصورتی‌که این تمرین سخت است ، می‌توانید فقط زیاد بخندید و لبخند بزنید تا صورت شما بلندتر و باریک‌تر شود .

ورزش صورت

متابولیسم بدن را با ورزش افزایش دهید . اگر ورزش کنید ، تغییرات را در صورت خود مشاهده خواهید کرد . همچنین ورزش برای سلامتی کلی بدن ضروری است .

حتی ۱۰ دقیقه پیاده‌روی به‌صورت روزانه نیز می‌تواند به شما کمک کند . هفته‌ای ۳ الی ۵ روز ورزش کنید . هر ورزشی که بتواند متابولیسم بدن را افزاش دهد ، می‌تواند باعث لاغر شدن کلی بدن و صورت شما شود .

حواستان باشد که حتی با ورزش کردن نیز شما مجاز به خوردن هله‌هوله نیستید . کاهش وزن باید با ورزش و رژیم غذایی مناسب انجام شود ، تا سلامتی شما تضمین شود .

تاثر خواب روی صورت

برای داشتنی صورت استخوانی ، زیاد بخوابید . بدن برای سالم ماندن به خواب نیاز دارد .  بسیاری از مطالعات نشان داده‌اند که ارتباطی بین کمبود خواب با اضافه‌وزن وجود دارد .

بدن خسته ممکن است بادکند و باعث آویزان شدن عضلات صورت شود ، بدین شکل باعث بزرگ‌تر شدن صورت شما از حالت طبیعی خود می‌شود .

قانون کلی خواب داشتن ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه است . داشتن یک برنامه خواب منظم نیز مفید است .

ورزش دادن صورت

راه‌های خلاقانه را امتحان کنید . بسیاری از ایده‌ها وجود دارند که می‌تواند صورت شمارا استخوانی کنند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید .

روش‌های جدید استخوانی کردن صورت

باد کردن بادکنک : این تمرین باعث ورزش دادن ماهیچه‌های صورت می‌شود . این روش بسیار ساده است و شما فقط باید بادکنکی را باد کنید . ۱۰ بار دمیدن باد در بادکنک کافی است . شما بعد از ۵ روز می‌توانید نتیجه این کار را ببینید .

حوله داغ : حوله داغ شده با آب داغ را روی صورت خود بگذارید ، البته حواستان باشد آن‌قدری داغ نباشد که پوستتان را بسوزاند . بخار به پوست کمک می‌کند تا چربی‌های روی گونه را کاهش دهید . صورت عرق می‌کند و بعضی از چربی‌های نگهداری شده در صورت را آزاد خواهد کرد . بعضی از افراد نیز میگویند ، بخار باعث سم‌زدایی پوست شده و به داشتن صورتی استخوانی کمک می‌کند .

آدامس : روزی ۲ بار حداقل ۲۰ دقیقه آدامس بدون قند بجوید . این روش یک نوع ورزش برای عضلات صورت است . همچنین شما می‌توانید ماساژ موضعی را با جینسینگ یا روغن جوانه گندم انجام دهید تا گردش خون در صورت را بیشتر کنید . از چانه خود شروع کنید ، با کف دست و حرکات موضعی به سمت بالا حرکت کنید .

آرایش برای صورت استخوانی

لاغر کردن صورت با آرایش

از آرایش برای لاغر کردن صورت استفاده کنید . چند ترفند در آرایش وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها توهمی از صورت لاغر را برای دیگران ایجاد کنید .

چگونه با آرایش صورت را استخوانی کنیم ؟

۱ – از پودر برنزه کننده در گودی‌های گونه یا اطراف بینی استفاده کنید . همچنین سرخ کردن گونه‌ها می‌تواند صورت را استخوانی‌تر نشان دهد .

۲ – با پودر ، یک خط در امتداد استخوان گونه بکشید ، پودر را از گوش تا گوشه لب پخش‌کنید و درست بالای آن را سرخ‌کنید .

۳ – برنزه کننده را ۲ درجه تیره‌تر از رنگ پوستتان انتخاب کنید . با این کار شما می‌توانید بیشتر به‌صورت خود شکل‌دهید و صورت را لاغرتر نشان دهید .

آرایش و لاغر شدن صورت

روی چشمان خود کارکنید . اگر آرایشی استفاده کنید که تأکید بیشتری روی چشمان شما داشته باشد ، صورت شما استخوانی‌تر دیده می‌شود .

زمانی که لب‌های شما پر باشد ، می‌تواند صورت شمارا گردتر نشان دهد ، بنابراین اگر نگران این موضوع هستید ، روی چشمان خود کارکنید . از ریمل مژه و ابرو ، خط چشم و سایه چشم استفاده کنید و لب‌های خود را ساده بگذارید بماند یا از برق لب ساده استفاده کنید .

شکل ابرو واقعاً مهم است که صورت شمارا استخوانی نشان دهد . اگر ابروهای شما بالاتر باشند و بیشتر شکل‌دهی شده باشند ، می‌توانند باعث شوند که به‌صورت کلی صورتتان لاغرتر خود را نشان دهد . بسیاری از سالن‌های زیبایی می‌توانند با شکل‌دهی و ابرو برداری ، شکلی مناسب به ابروهای شما دهند .

آرایش برای صورت چاق

در کانتور کردن حرفه‌ای شوید . بسیاری از ستارگان هالیوود با استفاده از کانتور کردن ، شکل صورت خود را دگرگون می‌کنند ، مثلاً استخوان گونه مستحکم یا بینی کوچک می‌سازند .

کانتور برای کوچک کردن بینی : پودری تیره‌تر از تن پوست خود انتخاب کنید و لایه‌نازکی از آن را در ۲ طرف بینی خود بزنید ، سپس به‌وسیله برس آن را در امتداد لبه‌ها پخش‌کنید . با استفاده از های لایتر ، بالای ابرو را های لایت بزنید ، و به‌وسیله آن‌یک خط در وسط بینی خود بکشید ، سپس به‌وسیله برس آن را پخش‌کنید .

کانتور کردن صورت : برای کانتور صورت ، پودر کانتور تیره‌تر از تن پوست خود را انتخاب کنید و روی گونه خود بکشید ، سپس به گونه خود زاویه دهید . آن را مقداری خدشه‌دار کنید تا مانند یک خط خشن نباشد . از پودری استفاده کنید که ۲ درجه تیره‌تر از پوستتان باشد . کانتور کردن به شما اجازه می‌دهد که شکل صورت خود و خط‌های چهره خود را عوض کنید .

آرایش مناسب لاغر نشان دادن صورت

صورت خود را درخشان کنید . یکی دیگر از ترفندهایی که می‌توانید با استفاده از آرایش صورت خود را استخوانی‌تر کنید ، اضافه کردن عناصر درخشان کننده به‌صورت است .

پودر‌خالص‌ های‌لایت را برداشته و با برس آرایش آن را زیر چشمان و زیر وسط بینی خود بزنید .

شما باید با استفاده از تکنیک‌های درخشان کنندگی ، با ربط دادن پودر برنزه کننده یا کانتور کردن ، پودر های‌لایت را استفاده کنید . بعضی از افراد اعتقاددارند که اینکار صورت را استخوانی‌تر نشان می‌دهد ، زیرا با پودر برنزه کننده تضاد دارد .

مدل مو بای لاغر نشان دادن صورت

مدل موهای خود را درست انتخاب کنید . قانون کلی در مورد مدل مو وجود ندارد ، با توجه به شکل صورت ، مدل مو می‌تواند صورت را استخوانی‌تر یا گردتر نشان دهد .

اگر موهای بلندی دارید ، نگذارید از روی قفسه سینه شما رد شود . به آرایشگاه بروید تا تعدادی لایه‌نازک برای فرم دهی فریم صورت شما ایجاد کند .

شما می‌توانید مقداری پیچ به موهای خود در قسمت‌های اطراف استخوان گونه و چشمان خود بدهید ، همچنین از ایجاد خطوط مستقیم در مو اجتناب کنید . ممکن است موی چتری صورت شمارا پرتر ( چاق‌تر ) نشان دهد ، اگر آن‌ها به‌صورت مستقیم برش داده‌شده باشند .

عمل جراحی لاغر کردن صورت

در مقابل عمل زیبایی مقاومت کنید . ممکن است عمل‌های زیبایی موفقیت‌آمیز نباشند و ظاهری غیرطبیعی به شما بدهند . بااین‌حال ، واضح است که افراد مسن‌تر گاهی اوقات برای خلاصی از شر چربی در صورت خود ، به دنبال جراحی زیبایی هستند .

ساکشن کردن چربی صورت یا لیفتینگ می‌تواند پوست و چربی اضافی را بردارد . بعضی از افراد کاشت گونه را انتخاب می‌کنند تا ظاهری متفاوت را تجربه کنند .

در مورد موارد گفته‌شده به مدت طولانی و همچنین خوب فکر کنید ، عوارض و مشکلات بعد از جراحی را نیز مطالعه بفرمایید . سعی با شکل ظاهری خود کنار بیایید و با آن خوشحال باشید . بسیاری از افراد بعد از عمل‌های زیبایی پشیمان شده‌اند که البته فایده‌ای هم ندارد !! . افراد کم سن و سال باید روش‌های طبیعی برای استخوانی و لاغر کردن صورت مانند : رژیم غذایی ، ورزش صورت و ترفندهای آرایشی را پیش بگیرند . عمل‌های زیبایی می‌توانند خطرناک و گران‌قیمت باشند .

نکات مهم

۱ – مقدار زیادی آب بنوشید .

۲ – زیاد هله‌هوله نخورید .

۳ – میوه و سبزی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید .

۴ – بعد از ساعت ۸ بعدازظهر ( البته به زمان خواب شما نیز بستگی دارد ) ، وعده غذایی سنگین نداشته باشید .

۵ – قبل خواب چیزی نخورید .

۶ – لبخند زیاد بزنید !! لبخند یک ورزش طبیعی برای صورت است .

۷ – ورزش‌های صورت را انجام دهید و آدامس بدون قند بجوید .

۸ – زیرکانه تغییر ایجاد کنید ، آرایش سنگین ممکن است صورت شمارا غیرطبیعی نشان دهد .

۹ – با خودتان مهربان باشید . داشتن صورت استخوانی نمی‌تواند اعتمادبه‌نفس شمارا افزایش دهد .

۱۰ – در مورد لیزر درمانی و جراحی پلاستیک تحقیق کنید و با پزشک جراح مشورت کنید ، البته عوارض و خطرات آن را فراموش نکنید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *