چگونه رنگ حنا را پاک کنیم ؟ ( با عکس )

از بین بردن رنگ حنا

از رنگ حنا خسته شده اید ؟ رنگ حنا به راحتی از بین میرود !!

رنگ حنا به یک روش محبوب برای رنگ کردن مو تبدیل شده است . رنگ حنا دائمی بوده و بسیاری از سالن های زیبایی روی حنا رنگ شیمیایی نمیزنند به همین دلیل شما مجبور به پاک کردن رنگ حنا در خانه میشوید .

از بین بردن رنگ حنا با روغن

حلال رنگ حنا

یک ظرف بزرگ روغن بخرید . شواهد نشان داده اند که روغن‌های معدنی بهتر دیگر روغن‌ها تأثیر میگذارد . اما شما می‌توانید از روغن‌های ترکیبی استفاده کنید تا ببینید که کدامیک برای شما مناسب تر است .

روغن را می‌توانید از ترکیب روغن‌های زیتون ، نارگیل و آرگان بسازید .

شما نیاز به زدن چندین بار روغن دارید تا مطمئن شوید که روغن تمامی موها را آغشته کرده است .

پاک کردن رنگ حنا

موهای خود را به روغن آغشته کنید . یک‌کاسه بزرگ تهیه کنید و سرخود را روی آن بگیرید سپس روغن را از ریشه مو ریخته و تمامی موها را به آن آغشته کنید .

بعدازاینکه تمامی مو با روغن پوشش داده شد ، روغن روی کف دست خود ریخته و موهای خود را ماساژ دهید تا موها از روغن اشباع شود .

روغن باید از موهای شما بچکد ، اگر نمی‌چکد یعنی به‌اندازه کافی روغن به مو نزده‌اید .

حلال رنگ حنا

موهای خود را با پلاستیک بپوشانید . با هر پلاستیک تمیزی می‌توانید این کار را بکنید . این کار برای جلوگیری از ریختن روغن است .

از بین بردن رنگ حنا

به موهای خود حرارت دهید . این کار اختیاری است اما می‌تواند نتایج خوبی داشته باشد . با استفاده از سشوار مقداری موها را حرارت دهید . درصورتی‌که روز گرمی در پیش است هم می‌توانید به بیرون از خانه بروید .

بی رنگ کردن حنا

بگذارید روغن روی مو بماند . هرچقدر زمان بیشتر روغن را روی مو بگذارید رنگ حنا روشن‌تر می‌شود . حداقل ۲ تا ۳ ساعت بگذارید حنا روی موها باقی بماند .

ماندن روغن به مدت ۱ شب می‌تواند تأثیر آن را بالا ببرد . درصورتی‌که می‌خواهید روغن را شب روی سر بگذارید موها را با پلاستیکی پوشانده و حوله روی بالشت خود بی اندازید تا کثیف نشود .

نشان داده‌شده است که تأثیر گذاشتن روغن روی سر به مدت ۱۲ ساعت به‌مراتب بهتر ۲ الی ۳ ساعت است .

از بین بردن خانگی رنگ حنا

موها را خوب شستشو دهید . از شامپوهای قوی استفاده کنید . اول‌ازهمه شامپو را قبل از اینکه موها را خیس کنید روی موها بزنید و ماساژ دهید سپس آب‌زده و شستشو دهید . سعی کنید از آب داغ استفاده کنید تا روغن‌ها راحت‌تر پاک شوند . شاید نیاز به چند بار شستشو باشد تا روغن کاملاً پاک شود .

حلال رنگ حنا چیست

پروسه روغن زدن را دوباره تکرار کنید . چند بار روغن زدن باعث تغییر بسیار زیاد در از بین بردن رنگ حنا دارد بنابراین برای گرفتن بهترین نتیجه چند بار این کار را تکرار کنید .

بین روغن زدن به موهای خود یک هفته استراحت دهید تا مو بتواند خود را بازسازی کند و رطوبت طبیعی خود را به دست بی آورد .

از بین بردن رنگ حنا

دیگر محصولات از بین برنده رنگ را امتحان کنید . محصولاتی مانند روغن هسته انگور و خمیردندان‌های سفیدکننده تأثیرات خوبی در از بین بردن رنگ حنا دارند و از آن‌ها می‌توانید مانند پروسه روغن زنی استفاده کنید .

از بین بردن کامل رنگ حنا

پاک کردن رنگ حنا

به موها الکل بزنید . برای گرفتن بهترین نتیجه از این روش باید بعد از روغن زنی استفاده کنید . الکل رنگ حنا را تا حدودی از بین می‌برد و باعث می‌شود تا موها روغن را بهتر جذب کنند و تأثیر روغن بیشتر شود .

از بین بردن رنگ حنا با آب لیمو

آب‌لیمو به موی خود بزنید . اسید موجود در آب‌لیمو مخصوصاً وقتی‌که با نور آفتاب ترکیب شود می‌تواند به از بردن بردن رنگ حنا کمک کند و باعث روشن‌تر شدن آن بشود .

آب‌لیمو گرفته‌شده از لیمو تازه از آب‌لیموهای معمولی تأثیر بیشتری دارد .

آب‌لیمو را با مقداری آب مخلوط‌کنید تا تمامی موها را آغشته کند .

سعی کنید از نور مستقیم آفتاب روی موهای خود بهره ببرید .

بعدازاین کار حتماً از مرطوب‌کننده های عمیق استفاده کنید .

عسل برای رفع رنگ حنا

موها را با عسل خام به پوشانید . عسل دارای مواد اسیدی است که می‌تواند به از بین بردن رنگ حنا کمک کند . این اسید به مو آسیب نزده و مانند اسیدهای قوی نیست .

عسل را به مدت ۳ ساعت روی مو بگذارید بماند سپس موها را بشورید .

از بین بردن سریع رنگ حنا

از آب‌اکسیژنه کمک بگیرید . این روش به دلیل توانایی آسیب به مو پیشنهاد نمی‌شود اما اگر در از بین بردن رنگ حنا ناامید شده‌اید آخرین راه‌حل است .

طرز استفاده :

  • موی خود را با آب‌اکسیژنه بپوشانید . حواستان باشد داخل چشمتان نرود .
  • به مدت ۱ ساعت صبر کنید .
  • به‌وسیله سشوار مقداری حرارت به مو بدهید .
  • با شامپو مو را شسته و از مرطوب‌کننده عمیق استفاده کنید تا آسیب به مو را به حداقل برسانید .

روش‌های دیگر بردن رنگ

رنگ کردن روی حنا

از رنگ موهای بدون اکسیدکننده استفاده کنید . رنگ موهای بدون پروکسید ممکن است بهتر از رنگ موهای قدیمی مو را پوشش دهد که باعث آبی شدن مو می‌شوند .

کم رنگ کردن رنگ حنا

مو را بلند کنید . این کار زمان زیادی می‌خواهد اما ممکن است بهترین گزینه برای از بین بردن رنگ مو باشد . از مدل موهایی استفاده کنید تا رشد مو بیشتر شود یا از فن‌های رشد سریع مو استفاده کنید .

کوتاه کردن موی حنایی

موی خود را کوتاه کنید . درصورتی‌که از مدل موهای کوتاه استفاده کنید قادر خواهید بود ؛ بیشتر رنگ حنا را از بین ببرید . حتی اگر رنگ حنا از ریشه باشد بازهم با کوتاه کردن مو می‌توانید رشد مو را بیشتر کنید و آن را زودتر از بین ببرید . رشد موهای کوتاه بیشتر از موهای بلند است .

رنگ حنا را از بین ببرید

کلاه بگذارید یا از کلاه‌گیس استفاده کنید . می‌توانید با گذاشتن کلاه و کلاه‌گیس تا زمان از بین رفتن رنگ حنا آن را پنهان کنید .

نکات مهم

بهترین کار پیشگیری است . اگر فکر می‌کنید که می‌توانید رنگ حنا را از بین ببرید از اول از حنا استفاده نکنید .

اگر از روش‌های قوی مانند آب اکسیژنه استفاده می‌کنید آماده کوتاه کردن مو به دلیل نتایج بسیار بد در رنگ مو باشید .

حواستان باشد که روش‌های گفته‌شده ممکن است باعث خشکی و آسیب به مو بشوند بنابراین بااحتیاط انجام دهید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *