سم زدایی ریه + داروهای گیاهی ( با عکس )

سم زدایی ریه

سم زدایی ریه


محافظت و سم زدایی از ریه ها خیلی در سلامت بلند مدت شخص تاثیر گذار میباشد . با گذر زمان سموم و باکتری ها میتوانند سلامتی ریه را به خطر بیاندازند مثل ” بیماری مزمن انسدادی ریه ” . خوشبختانه خیلی از راههای طبیعی وجود دارد که سلامت ریه خود را بدست بیاورید و راحت تنفس کنید .

سم زدایی ریه با مواد طبیعی

حواستان باشد که روش های زیر به صورت علمی ثابت نشده اند اما در تحقیقات محدود جواب داده اند .

سم زدای گیاهی ریه

۱ – استفاده از پونه کوهی . تاثیر مثبت پونه کوهی بدلیل داشتن کارواکرل و اسید رزمارینیک میباشد . هر دوی این ترکیبات ضد احتقان و ضد حساسیت میباشند که باعث باز شدن راههای تنفسی میشوند . کارواکرل از رشد باکتری های مضر نیز جلوگیری میکند .

اکالیپتوس مفید برای ریه

۲ – استفاده از بخار اکالیپتوس . اکالیپتوس ضد احتقان بوده و باعث تسکین تحریک سینوس ها میشود . چند قطره عصاره اکالیپتوس را در آب داغ ریخته و ۱۵ دقیقه بخار آن را تنفس کنید .

سم زدایی بدن با سنا

۳ – گرفتن دوش داغ یا استفاده از سونا . سونا یا دوش داغ باعث افزایش عرق کردن شده و به ریه کمک میکند که مواد سمی را خارج کند .

قرص سم زدای ریه

۴ – استفاده از نعناع . نعناع باعث آرام کردن عضلات تنفسی میشود که در نتیجه باعث تنفس بهتر در شما خواهد شد .

شربت ریه

۵ – استفاده از چای مولین . نام های دیگر آن گل ماهور و خرگوشک میباشد . گیاه مولین باعث از بین رفتن خلط ها و تمیز شدن لوله های برونش ریه میشود . یک قاشق چای خوری از گیاه خشک شده را با یک لیوان آب جوش ترکیب کنید و از چای آن لذت ببرید .

شستن ریه

۶ – استفاده از شیرین بیان . استفاده از ریشه شیرین بیان باعث کاهش تورم ، کاهش ترشح خلط و کاهش سرفه میشود ، همچنین خواص آنتی باکتریال نیز دارد .

زنجبیل برای ریه

۷ – از زنجبیل قویترین سم زدای ریه استفاده کنید . استفاده از چای ریشه زنجبیل و لیمو باعث راحت تر نفس کشیدن میشود . زنجبیل همچنین باعث جلوگیری از سرطان ریه میشود و به سیستم گوارشی بدن نیز کمک میکند .

غذاهای مناسب ریه

۸ – استفاده از مواد حاوی آنتی اکسیدان . آنتی اکسیدان ها باعث افزایش حجم ریه و تنفس بهتر میشوند . مواد دارای آنتی اکسیدان بالا :

بلوبری

کلم بروکلی

اسفناج

انگور

سیب زمینی

چای سبز

ماهی

بالا بردن کیفیت هوا

عکس ریه

۱ -همیشه در محل کار یا منزل هوای اتاق را عوض کنید ، زیرا خیلی از مواد سمی با این کار از اتاق خارج میشوند . در هنگام تمیز کردن خانه با مواد شوینده حتما پنجره ها را باز بگذارید .

  • وایتکس ( سفید کننده ) را با آمونیاک ترکیب نکنید . ترکیب کردن این ۲ با هم باعث تولید گاز کلرامین میشود که باعث آسیب زدن به ریه خواهد شد . در کل هیچکدام از مواد شوینده را با یکدیگر ترکیب نکنید .
  • از شومینه و شومینه چوبی ( چوب سوز ) استفاده نکنید زیرا باعث تولید مواد سمی میشوند .

گیاهان مضر برای ریه

۲ – حواستان به گیاهان حساسیت زا باشد . بعضی از گیاهان خانگی گرده ، هاگ و چیزهای دیگری را در هوا پخش میکنند که میتواند برای شما حساسیت زا باشد . قبل از خرید گیاه خانگی اطلاعات کافی از آن گیاه را بدست آورید .

فیلتر هپا hepa

۳ – استفاده از فیلتر هوای HEPA . این فیلترها مواد حساسیت زای داخل هوا را جذب کرده و باعث بهتر و سالم شدن هوا میشوند . بعضی از جاروبرقی ها نیز این فیلتر را دارند .

تمرین تنفس

۴ – بهتر کردن وضعیت تنفس و بالا بردن حجم ریه . شما میتوانید با کارهایی مانند بالا بردن حجم ریه ، تنفس صحیح و تمرینات تنفسی وضعیت ریه خود را بهبود ببخشید آموزش کامل تقویت ریه و تنفس را میتوانید از لینک زیر مطالعه بفرمایید :

راههای تقویت نفس + درست نفس کشیدن 

دیگرموارد مهم :

ورزش کنید

سیگار نکشید

زندگی نکردن در مرکز شهر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *