تمیز کردن دیوار

بیشتر افراد هنگام تمیز کردن خانه دیوارها را تمیز نمی‌کنند که کار اشتباهی است . شما باید هرچند وقت یک‌بار دیوارها را نیز گردگیری و تمیز کنید . تمیز کردن و گردگیری دیوارها وقت‌گیر نیست و به‌سادگی می‌توانید آن را انجام دهید ، با سایت کوروک همراه باشید !!!

تمیزکردن با حوله و جارو

تمیز کردن خانه

از کف خانه و مبلمان محافظت کنید . مبلمان را از دیواری که می‌خواهید تمیز کنید ، دور کرده و روی آن پارچه‌ای بگذارید ، سپس و روی زمین را نیز با چیزی بپوشانید .

تمیز کردن دیوار

حوله را روی جارو بکشید . حوله را روی سر جارو بسته و حواستان باشد تا جاییکه می‌شود سر جارو را بپوشاند . برای اینکه حوله از جارو جدا نشود با چیزی آن را ببندید . اگر امکان داشت از حوله مایکروفایبر استفاده کنید .

گردگیری دیوار

با حرکات عمودی دیوار را تمیز کنید . جارو را روی مرز بین دیوار و سقف قرار داده و به‌آرامی و به صورت پایا ( آرام و مداوم ) آن را به پایین بکشید . اگر بازهم کثیفی روی دیوار ماند ، این کار را دوباره تکرار کنید .

تمیز کردن اصولی دیوار

اگر نیاز بود حوله را عوض کنید . بعدازاینکه حوله خیلی کثیف شد ، باید آن را عوض کنید زیرا نمی‌تواند تأثیر لازم را بگذارد . اگر با حوله کثیف دیوار را تمیز کنید وقت خودتان را تلف‌کرده‌اید ، زیرا تأثیری نخواهد داشت .

جرم گیری دیوار

بقیه دیوارها را نیز گردگیری کنید . از کنار جاییکه قبلاً تمیز کرده ادامه دهید و تا انتهای دیوارها را همین‌گونه کار کنید .

تمیزکردن با تی

تی کشیدن دیوار

تی را نمدار کنید . تی را داخل ترکیب آب گرم و شوینده زده و آب اضافی آن را بگیرید . تی باید نمدار باشد نه اینکه آب از آن بچکد . بهتر است که از تی اسفنجی استفاده کنید ، البته تی معمولی نیز کارتان را راه می‌اندازد .

تمیز کردن دیوار کثیف

تی را به‌صورت بالا و پایینی روی دیوار بکشید . حواستان باشد که از بالاترین نقطه شروع کنید و به پایین بیایید . این کار باعث می‌شود که سطح پایینی دیوار را که تمیز کرده‌اید دوباره کثیف نشود .

تی کشیدن دیوار

روی خطوط کاغذدیواری تی بکشید . اگر دیواری که کاغذدیواری دارد را تمیز می‌کنید ، تی را در امتداد خطوط کاغذدیواری بکشید ، که عموماً به‌صورت بالا به پایین است ، اما بعضی از کاغذدیواری‌ها به‌صورت عمودی نصب می‌شوند که در این صورت شما نیز باید به‌صورت عمودی آن‌ها را تمیز کنید .

ترکیب تمیزکاری خشک و تر

تی مخصوص تمیز کردن دیوار

پارچه یا سری تختی را به تی وصل کنید . ایده آل است که سر تی پارچه‌ای از جنس مایکروفایبر باشد . دستمال‌های مایکروفایبر می‌توانند بیشتر گردوخاک را جمع کنند و به مقدار کمی هم ساینده هستند ، که برای این کار عالی است .

تمیز کردن سریع دیوار

با حرکاتی به شکل حرف W دیوار را تمیز کنید . تمیز کردن به این شکل باعث می‌شود که مطمئن شوید تمامی دیوار را تمیز کرده‌اید . از سمت چپ و بالا شروع کرده و به سمت دیگر بروید ، این حرکت را در تمامی دیوار رعایت کنید .

تمیز کردن روغن روی دیوار

دیوار را ملایم شستشو دهید . بعدازاینکه گردوخاک را گرفتید ، مقداری آب روی دستمال زده و دیوار را بازهم تمیز کنید ، مخصوصاً مناطقی که کثیفی روی آن‌ها باقی‌مانده است .

راه‌های دیگری گردگیری دیوار

دستمال الکترواستاتیک

با دستمال الکترواستاتیک دیوار را تمیز کنید . این‌گونه دستمال‌ها با استفاده از الکترواستاتیک گردوخاک را جذب کرده و به دام می‌اندازند . دستمال را دیوار فشار داده و بردارید . بعد از تمیز کردن دیوار دستمال را دور بی اندازید .

گردگیر دیوار

از گردگیر پشمی کمک بگیرید . گردگیر پشمی یکی از بهترین گزینه‌ها برای تمیز کردن دیوارها است ، زیرا دراز است و به‌سادگی کنج‌های دیوار را نیز تمیز می‌کند .

از بالا شروع کنید و از سمت چپ به راست بروید ، سپس مقداری پایین‌تر بی آیید و این مراحل را تکرار کنید .

تمیز کردن دیوار برای عید

تمیز کردن دیوار با جاروبرقی : برس تمیزکننده دیوار جاروبرقی را نصب‌کرده ، سپس تمامی سطوح دیوار را جارو کنید . جارو را بالا و در محل تلاقی دیوار و سقف گذاشته و رو به پایین حرکت دهید .

برس تمیزکننده دیوار جاروبرقی دراز است ، که می‌توانید به‌سادگی آن را تشخیص دهید . حواستان باشد که حتماً از سری مخصوص دیوار استفاده کنید ، زیرا سری‌های معمولی ممکن است به دیوار آسیب بزنند .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.