جوش بعد از اصلاح آقایان

بعضی از افراد بعد از اصلاح کردن صورت با تیغ مشکلاتی مانند : خارش ، جوش زدن ، دانه های قرمز ، قرمز شدن پوست و حتی حساس شدن پوست برایشان بوجود می آید که بسیار ناخوشایند است . برای جلوگیری از این اینگونه حساسیت های پوستی راههای بسیار ساده ای وجود دارد که با رعایت آنها از شر جوش و دیگر موارد گفته شده ، بعد از اصلاح خلاص خواهید شد . کارهای زیر پیشنهاد میشود :

بعد از اصلاح صورت چه باید کرد

قبل از اصلاح دوش بگیرید یا صورت خود را شستشو دهید . آب داغ به همراه مالش صورت باعث تمیز شدن و باز شدن منافذ پوست میشود . با آب گرم و صابون صورت خود را شستشو دهید تا باعث نرم شدن موی صورت و از بین رفتن باکتری هایی که موجب جوش زدن میشوند بشوید .

شستن صورت باعث باز کردن منافذ پوست و تمیز کردن پوست میشود همچنین باعث بهتر اصلاح کردن نیز خواهد شد .

جوش زدن بعد از اصلاح

از روغن قبل از اصلاح استفاده کنید . این مورد اختیاری میباشد اما اینکار باعث اضافه کردن یک لایه به پوست برای حفظ رطوبت و سیخ نگه داشتن مو برای اصلاحی بهتر میشود . استفاده از روغن باعث کمتر تاب خوردن ریش ، جلوگیری از رویش ریش داخل پوست و جوش زدن میشود .

ماسک برای جوش بعد از اصلاح

از کرم یا کف ریش استفاده کنید . یک لایه کلفت از کف ریش روی صورت خود بگذارید . هرگز خشک اصلاح نکنید . بهترین کف ریش ها دارای پایه گلیسیرین بوده و ترکیبات آن دارای مواد زیر میباشد :

aqua

stearic acid

myristic acid

coconut acid

sodium and potassium hydroxides

triethanolamine

از کف ریش های حاوی ” benzocaine ” و ” menthol ” استفاده نکنید زیرا هر دوی آنها باعث مسدود کردن منافذ پوست میشوند .

جلوگیری از جوش بعد از اصلاح

همیشه از تیغ تمیز و تیز استفاده کنید . تیغ کثیف یا کند باعث بریدن بیشتر پوست میشود . همیشه بعد از اصلاح ، تیغ را کاملا تمیز کنید . از تیغ زنگ زده به هیچ وجه استفاده نکنید . تمام موهای گیر کرده در تیغ را در بیاورید و تیغ را خشک کنید .

جوش بعد از تیغ زدن

تیغ را در جهت رویش مو بکشید . ممکن است برای اصلاح بهتر تیغ را مخالف جهت رویش مو بکشید اما اصلاح کردن به این روش باعث رشد مو در جهت برعکس و افزایش ریسک جوش زدن خواهد شد .

از فشار کم در هنگام اصلاح کردن استفاده کنید . زیاد فشار دادن تیغ باعث تحریک صورت میشود .

پوست خود را نکشید . بعضی از افراد پوست را در هنگام اصلاح میکشند که کار اشتباهی است .

جوش زدن صورت بعد از اصلاح آقایان

از برس اصلاح مراقبت کنید . فقط تیغ باعث ایجاد جوش نمیشود بلکه برس اصلاح نیز یکی از عوامل تاثیر گذار در جوش صورت میباشد . همیشه بعد از اصلاح برس اصلاح را خوب تمیز کنید و آن را برعکس بگذارید تا آب داخل آن سریعتر خارج شود . اگر آن را تمیز و خشک نکنید باکتری هایی داخل آن رشد میکنند که باعث جوش زدن ، قرمزی و خارش میشوند .

درمان خانگی خارش بعد از ژیلت

بعد از اصلاح صورت را با آب سرد بشورید . آب گرم باعث باز شدن منافذ پوشت و اصلاح بهتر میشود . آب سرد باعث بسته شدن منافذ پوست و سخت تر شدن نفوذ باکتری و ایجاد حساسیت و جوش صورت می شود . بنابراین در انتهای اصلاح همیشه با آب سرد صورت خود را بشورید .

همچنین میتوانید برای تاثیر بیشتر یک دستمال خیس را روی صورت خود به مدت 5 دقیقه بگذارید .

درمان خارش بعد از اصلاح

از ژل بعد از اصلاح استفاده کنید . انواع افتر شیو یا ژل بعد از اصلاح در بازار موجود میباشد که بنابر سلیقه خود میتوانید از آنها استفاده کنید . همیشه از نوع بدون الکل استفاده کنید و اگر پوست حساس دارید نوع ساخته شده برای پوست های حساس ”  sensitive skin ” را خریداری کنید .

 

 

خارش ژیلت

کمتر اصلاح کنید . هر چقدر کمتر اصلاح کنید لایه بیرونی پوست کمتر آسیب میبیند . اگر هم جوش روی صورت خود دارید تا زمان بهبودی کامل آنها ، از اصلاح کردن خودداری کنید .

دانه های قرمز بعد از اصلاح

روی صورت بعد از اصلاح گرما قرار دهید . اگر مقداری دانه های قرمز و جوش بعد از اصلاح روی صورت بوجود آمد با یک حوله گرم ( آب گرم روی آن بریزید ) به مدت 5 تا 10 دقیقه روی انها نگه دارید تا تورم و قرمزی آنها کاهش پیدا کند .

ضد جوش بعد از اصلاح

با کرم از مشکلات پوستی جلوگیری کنید . با استفاده از کرم یا پمادهای : اسید گلیکولیک ، اسید سالیسیلیک ، ژل آلوورا یا هیدروکورتیزون میتوانید از دانه های قرمز ، خارش پوست و جوش های پس از اصلاح پیشگیری کنید . بعد از اصلاح و قبل از خواب یک از موارد گفته شده را استفاده کنید .

دانه دانه قرمز صورت بعد از اصلاح

به صورت خود دست نزنید . دانه های قرمز بعد از اصلاح به نظر جوش می آیند اما در واقع علت آنها تحریک شدن پوست میباشد که میتوانند آلوده شوند . اگر به آنها دست بزنید فقط اوضاع را بدتر کرده اید .

نکات مهم 

از تیغ های آماده ( ژیلت ) استفاده کنید . اینگونه تیغ ها فشار کمتری به پوست صورت می آورند و باعث حساسیت و جوش کمتری د ر صورت میشوند .

صورت خود را مرتبا بشورید و آن را مرطوب نگه دارید .

مقداری ژل آوورا باعث کاهش تورم دانه های قرمز خواهد شد .

1/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.