روش های پوست کندن و خوردن انبه ( مانگو ) + عکس

پوست کندن مانگو انبه

در نگاه اول پوست کندن انبه ( مانگو ) کار ساده ای به نظر می آید اما بعد از شروع به پوست کندن مایع غلیظی از آن در می آید که کار را سخت میکند . همچنین هسته بزرگی در وسط مانگو وجود دارد که کار را باز هم سخت تر میکند . روش های مختلفی برای پوست کندن راحت انبه وجود دارد که آنها را بررسی میکنیم .

روش اول : پوست کندن به روش جوجه تیغی

طرز پوست کندن انبه

انبه را روی تخته قرار دهید . با دست غیر اصلی خود انبه را نگه دارید و با دست اصلی خود چاقو را بگیرید . انبه را به ۳ قسمت برش دهید . ۲ تکه گوشتی و ۱ تکه حاوی هسته بدست می آید . انبه دارای هسته تختی به اندازه ۲ سانتی متر در وسط خود میباشد که نمیتوانید آن را برش دهید .

برش زدن انبه

۲ تکه گوشتی انبه را برش دهید . مانند شکل به صورت عمودی و افقی انبه را برش بزنید . به مربع های ۱٫۵ سانتی برش خورده شود . پوست را برش نزنید و فقط تا نزدیکی آن ببرید .

روش خوردن انبه

از پشت پوست انبه آن را فشار دهید . انگشتان خود را پشت و دور انبه گذاشته و آن را بر عکس کنید ( مانند شکل ) . بعداز انجام این کار انبه شبیه به جوجه تیغی میشود . به همین دلیل اسم این روش را جوجه تیغی گذاشته اند .

عکس انبه

با چاقو گوشت انبه را از پوست آن جدا کنید . میتوانید با یک چاقو به سادگی گوشت میوه را جدا کنید و یا آن را به همان صورت میل کنید .

هسته انبه

هسته انبه را در بیاورید . انبه را روی تخته گذاشته و آرام آرام دور هسته را برش دهید . پیدا کردن هسته انبه مقداری سخت میباشد . هسته انبه بیضی شکل میباشد .

چگونه هسته انبه را بخوریم

پوست اطراف قسمت هسته را جدا کنید . به سادگی میتوانید با دست پوست این قسمت را جدا کنید . سپس هسته را در بیاورید و گوشت میوه که در اطراف هسته قرار دارد را میل کنید .

روش دوم : پوست کندن با گیره

طرز خوردن انبه

انبه را پوست بکنید و سر و ته آن را ببرید . با پوست کن و یا چاقو پوست نازک انبه را بکنید . حواستان باشد که دستتان را نبرید زیرا دستانتان بسیار لیز میشوند . سر و ته انبه را با چاقو بریده و تخت کنید .

هسته انبه چه خاصیتی دارد

۲ عدد نگه دارنده به سر و ته انبه فرو کنید . از نگه دارنده بلال و یا هر وسیله مشابهی که بتواند در انبه فرو رود و آن را نگه دارد میتوانید استفاده کنید . اینکار برای جلوگیری از لیز خوردن انبه در هنگام برش دادن میباشد .

هسته انبه تلخ است

دور تا دور انبه را با چاقو مانند شکل ببرید . انبه دارای قسمت گوشتی و هسته میباشد . با توجه به مقدار فرورفتن چاقو در انبه میتوانید این نواحی را تشخیص دهید .

کاشت هسته انبه

با برش های عرضی گوشت انبه را جدا کنید . با برش های عرضی تمام گوشت انبه را به راحتی جدا کرده تا در انتها فقط هسته آن باقی بماند .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *