رعایت نظافت فردی

بهداشت فردی چیست ؟ به روش ها و کارهایی برای پیشگیری از انواع بیماری ها و پاکیزه نگه داشتن بدن گفته میشود .

رعایت نظافت شخصی در جلوگیری از بیماری ها و بالا بردن سطح سلامت فرد بسیار موثر میباشد . بهداشت فردی از کودکی شروع شده و تا پایان عمر باید رعایت شود . بیشتر نکات بهداشت فردی در خانم ها و آقایان مشترک میباشد . از این مقاله به عنوان تحقیق نیز میتوانید استفاده کنید . نکات زیر را برای رعایت بهداشت شخصی رعایت فرمایید :

تحقیق درباره نظافت

هر روز دوش بگیرید . بهترین راه برای خلاصی از کثیفی ، عرق و میکروب هایی که موجب مریضی های مرتبط با نظافت شخصی هستند گرفتن دوش روزانه است .

لیف را به تمام بدن خود بکشید تا سلول های مرده پوست و کثیفی ها را از بین ببرید .

اگر وقت حمام کردن ندارید شب ها بوسیله یک دستمال یا حوله صورت و زیر بغل خود را تمیز کنید .

بهداشت فردی کودکان دبستانی

هر روز صورت خود را تمیز کنید . هر روز زیر دوش یا داخل دستشویی صورت خود را بشورید . از لوسیون پاک کننده صورت هم میتوانید استفاده کنید . اگر آرایش می کنید قبل از خواب آن را پاک کنید و صورت خود را بشورید .

چگونه بهداشت فردی را رعایت کنیم

دندان خود را روزی 2 بار مسواک بزنید . بهترین زمان برای مسواک زدن صبح ها و شب ها میباشد . بعد از غذاهای شیرین و اسیدی حتما دندان های خود را مسواک بزنید . هر شب دندانهای خود را نخ دندان بکشید .

بهداشت فردی دانش آموز

از ضد تعریق یا دئو دورانت در زیر بغل استفاده نمایید . ضد تعریق ها از عرق کردن شما جلوگیری میکنند اما دئودورانت ها باعث از بین رفتن بوی عرق میشوند . انتخاب هر کدام بنابر سلیقه شما میباشد . قبل از بیرون رفتن ، ورزش کردن یا باشگاه رفتن از دئودورانت یا ضد تعریق استفاده نمایید . اگر از این گونه مواد استفاده نمیکنید زیر بغل خود را با آب و صابون بشورید .

بهداشت فردی زنان

بعد از پوشیدن لباس آن را بشورید . عموما پیراهن یا تی شرت را باید بعد از هر بار استفاده شست ، در حالیکه شلوار و لباس راحتی را میتوان بعد از چند بار استفاده کردن بشورید .

بهداشت فردی چیست

هر 4 الی 8 هفته یک بار موهای خود را اصلاح کنید . فرقی ندارد که موی خود را کوتاه نگه میدارید یا بلند ، برای داشتن موهایی سالم باید آنها را هر چند وقت یک بار کوتاه کنید .

بهداشت مدارس مقاله

ناخن های دست و پا را مرتبا کوتاه کنید . اینکار هم باعث زیبایی ناخن میشود و هم از مشکلاتی مانند شکستن و ریش ریش شدن ناخن جلوگیری میکند . ناخن های کوتاه کثیفی در زیر آنها جمع نمیشوند درحالیکه ناخن های بلند مستعد جذب کثیفی هستند . اگر تمایل به داشتن ناخن های بلند دارید باید روزانه آنها را تمیز کنید .

پیام های بهداشتی مدارس

دستهای خود را مرتبا با آب و صابون بشورید . یکی از مهمترین راههای جلوگیری از مریض شدن همین مورد میباشد . در موارد زیر حتما دستهای خود را بشورید :

قبل ، در هنگام و بعد از غذا پختن

قبل از غذا خوردن

قبل و بعد از تماس با افراد مریض

بعد از گرفتن بینی ، عطسه و سرفه

بهداشت فردی دانش آموزان دبیرستانی

خانه و سطوح را مرتبا تمیز کنید . کابینت آشپزخانه ، کف زمین یا سرامیک ، حمام ، دستشویی و دیگر وسایل خانه را با مواد پاک کننده هر چند وقت یکبار تمیز کنید .

بهداشت فردی زنان

در هنگام سرفه و عطسه جلوی دهان خود را بگیرید . اینکار برای جلوگیری از پخش شدن میکروب ضروری میباشد . بعد از سرفه یا عطسه دست های خود را بشورید .

جملات بهداشتی کوتاه

وسایل شخصی را مشترک مصرف نکنید . استفاده مشترک از وسایل شخصی ریسک ابتلا به عفونت استافیلوکوک را افزایش میدهد .

بهداشت فردی

در فواصل معین به پزشک مراجعه کنید . در صورتیکه بیمار هم نیستید در فواصل معین به پزشک مراجعه کنید تا با انجام چکاپ از سلامتی خود اطمینان حاصل فرمایید .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.