درمان حالت تهوع در ماشین

درمان حالت تهوع در ماشین


بیماری حرکت یک بیماری شایع میباشد که خیلی از افراد دچار آن هستند . بیماری حرکتی به علت عدم هماهنگی چشم و گوش داخلی رخ میدهد . گوش داخلی به مغز می گوید که بدن در حال حرکت است اما چشم می گوید بدن بدون حرکت است ، این ناهماهنگی باعث عوارضی مانند : سرگیجه ، تهوع و استفراغ و خستگی میشود .

درمان های سریع ماشین گرفتگی

1 – هوای تازه . پنجره خودرو را پایین داده و از هوای تازه استفاده کنید ، در صورتی که حالتان بهتر نشد ماشین را نگه دارید ، پیاده شوید و از هوای تازه استفاده کنید . خیلی از افراد در روزهای گرم با استفاده از کولر حالشان بهتر میشود .

درمان تهوع در ماشین

2 – منحرف کردن دید . بعضی اوقات بیماری حرکت به خاطر دیدن اجسام درحال حرکت میباشد . به سادگی چشمان خود را بسته و در صورت امکان بخوابید .

  • خشکی و خستگی چشم ها نیز باعث بیماری حرکتی میشوند . در صورت امکان از قطره چشم استفاده کنید یا صورت خود را بشورید .

درمان گیاهی حالت تهوع ماشین

3 – استفاده از محصولات حاوی زنجبیل . از هرگونه محصولی که در آن زنجبیل وجود دارد استفاده کنید ، مثل آدامس و شیرینی زنجبیلی . خیلی از افراد تاثیر بسیار خوبی را بعد از مصرف زنجبیل تجربه کرده اند .

خوردنی ضد حالت تهوع

4 – یک چیز خشک بخورید . یک خوردنی خشک مانند بیسکوییت بخورید تا حالتان بهتر شود . علت بهتر شدن بیماری حرکت جذب کردن اسید اضافی معده توسط خوراکی خشک میباشد .

نقطه p6

5 – فشار درمانی . استفاده از فشار روی نقطه p6 از بدن باعث بهتر شدن این بیماری خواهد شد .

  • این قسمت دقیقا پشت مچ دست جاییکه ساعت را میبندید میباشد ، جاییکه تاندونهای دست را به راحتی میتوانید ببینید . این قسمت را به مدت 10 ثانیه فشار دهید . اگر ساعت بدست دارید از روی بند ساعت هم میتوانید اینکار را انجام دهید .

ضد تهوع

6 – چشم های خود را روی خطوط افقی متمرکز کنید . از شیشه جلویی ماشین اجسام را ببینید . کوه ، درخت ، جاده و یا هر چیز دیگری میتواند باشد . اینکار باعث هماهنگی چشم و گوش داخلی میشود .

بالشت گردن ماشین

7 – ثابت نگه داشتن سر . در ماشین ثابت نگه داشتن سر کار سختی میباشد و در صورت تکان زیاد سر احتمال بروز بیماری حرکت زیاد است . سعی کنید از یک بالشت گردن استفاده نمایید .

درمان حالت تهوع بچه در ماشین

8 – تمرکز روی چیزهای دیگر . یکی از بهترین کارها برای جلوگیری از حالت تهوع در خودرو پرت کردن حواس به چیزهای دیگر است . این مورد روی بچه ها کاربرد زیادی دارد . گوش دادن به موسیقی یا بازی کردن میتواند مفید باشد .

نعناع ضد تهوع

9 – استفاده از محصولات حاوی نعناع . قرص نعناع مانند زنجبیل حالت تهوع را درمان میکند . آدامس نعنایی یا شکلات و دیگر محصولات حاوی نعناع میتواند مفید باشد .

قرص ضد تهوع

10 – استفاده از قرص های ضد ماشین گرفتگی .

آنتی هیستامین : 30 الی 60 دقیقه قبل از سوار شدن به ماشین خورده شود .

پرومتازین : 2 ساعت قبل از سوارشدن به ماشین خورده شود . اثر این قرص 6 تا 8 ساعت میباشد .

دیمن هیدرینات : هر 4 الی 8 ساعت تجدید شود .

جلوگیری از بیماری حرکتی و درمان آن

مواد غذایی ضد تهوع

1 – جلوگیری از حالت تهوع بیماری حرکت . با شکم خیلی پر و خیلی خالی سفر نکنید . بیماری حرکت معمولا با معده پر تشدید میشود ، بنابراین قبل از سوارشدن به ماشین غذای سنگین نخورید . از خوردن غذاهای چرب و تند خودداری نمایید . خیلی از افراد نیز سفر با معده خالی برایشان ایجاد مشکل میکند .

صندلی جلو ضد تهوع

2 – جایی در خودرو بنشینید که کمترین حرکت را دارد . هر چقدر حرکت و تکان کمتری داشته باشید احتمال وقوع بیماری حرکتی کمتر است . بهترین جا صندلی جلوی خودرو میباشد .

  • هیچوقت در خلاف جهت حرکت خودرو ننشینید زیرا بیماری حرکت را چندین برار فعال میکند .

در ماشین مطالعه نکنید

3 – از مطالعه در ماشین خودداری نمایید . در کل خواندن نوشته مانند : موبایل و کتاب باعث بیماری حرکت خواهند شد ، زیرا در حرکت تمرکز کردن روی لغات سخت میشود .

قرص ضد تهوع ماشین

4 – استفاده از قرص . خیلی از داروهای بدون نسخه وجود دارند که از بیماری حرکت جلوگیری میکنند . داروهایی مانند : هیوسین و وافدرین .

مواد ضد تهوع ماشین

5 – مصرف کردن زنجبیل . برای جلوگیری از بیماری حرکت ½ قاشق چایخوری از پودر زنجبیل را با یک لیوان آب مخلوط کرده و 20 دقیقه قبل از سوارشدن به ماشین مصرف نمایید .

سیگار تهوع ماشین

6 – سیگار نکشید . سیگار کشیدن سیگار کشیدن باعث بیماری حرکت میشود .

نکات 

  • در هنگام استفراغ دهان خود را نبندید زیرا استفراغ از بینی شما خارج میشود .
  • از ترافیک دوری کنید .
  • نگاه کردن به اجسامی که با سرعت حرکت میکنند امکان دارد باعث ایجاد بیماری حرکت در شما شود .
  • نفس عمیق بکشید . اینکار باعث حرکت ماهیچه ها و آرام شدن ماشین گرفتگی میشود .
  • از جاده های پر دست انداز اجتناب کنید .
  • از دستبند ضد حالت تهوع استفاده کنید .
  • قبل از سوار شدن به ماشین آب زیاد بنوشید .
5/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.