از بین بردن بوی توالت و حمام

از بین بردن بوی توالت و حمام


بوی بد توالت مخصوصا در این زمان که تمام خانه ها آپارتمانی میباشند بسیار بد و زننده است . بوی بد دستشویی یا حمام میتواند از درست تمیز نکردن آن باشد . با راهکارهای زیر به راحتی میتوانید از شر این بوی بد راحت شوید . حواستان باشد که اسپری های خوشبو کننده هوا بو را از بین نمیبرند بلکه فقط برای مدت کوتاهی بوی آن را پنهان میکنند .

چند قطره از عطر مورد علاقه خود را در توالت بریزید . چند دقیقه صبر کنید سپس سیفون را بکشید .

بوگیری راحت توالت

یک عدد کبریت در توالت روشن کنید و آن را داخل دستشویی بیاندازید . سولفور موجود در کبریت بوی ناخوشایند را از بین میبرد .

از بین بردن بوی فاضلاب

در صورت امکان از گیاه در دستشویی استفاده کنید . مقدار کمی گیاه باعث بوزدایی دستشویی و حمام  شده و هوا را تازه میکند .

از بین بردن بوی آمونیاک

استفاده از سرکه . سرکه باعث از بین رفتن بو میشود و همچنین باعث تمیز شدن دستشویی و حمام نیز خواهد شد .

تهویه هوای دستشویی

تهویه هوا . در صورت داشتن پنجره آن را باز بگذارید . در صورت امکان از فن نیز استفاده نمایید . از فن فقط در هنگام دستشویی و حمام استفاده نکنید و بگذارید روشن بماند .

اسپری بی بو کننده

استفاده از اسپری از بین برنده بو . خیلی از اسپری های خشبو کننده وجود دارند که هوا را خوشبو میکنند اما بوی آن را از بین نمیبرند و فقط برای مدت کوتاهی بوی دستشویی و حمام را عوض میکنند . از اسپری های بی بو کننده ” odor eliminators ” استفاده نمایید .

تصفیه هوای حمام

استفاده از تصفیه هوا . تصفیه هوا با حذف باکتری هایی که باعث ایجاد بو در دستشویی و حمام میشود ، میتواند به راحتی بوی بد را بگیرد . در صورت نداشتن تهویه هوای مناسب برای حمام و دستشویی از یک تصفیه هوای ارزان قیمت میتوانید استفاده کنید .

بوگیر توالت

استفاده از ماده خشک کن . به ماده ای گفته میشود که بخار آب موجود در هوا را میگیرد . این مورد هم باعث بوگیری و هم باعث از بین رفتن بوی نای ( نم ) خواهد شد . این ماده همان ماده ای است که در بعضی از لوازم نو پیدا میشود و داخل یک بسته میباشد که برای جذب رطوبت هوا گذاشته میشوند . معروف ترین این نوع جاذب ها سیلیکاژل میباشد .

  • گیاهانی مانند : سرخس و زنبق به طور طبیعی همین کار را انجام میدهند . از این گیاهان نیز میتوانید استفاده نمایید .

بوگیر های خانگی

درست کردن بوگیر خانگی . این بوگیر بسیار تاثیر بیشتری از محصولات موجود در بازار دارد .

طرز تهیه 1 : 3 قسمت آب ، یک قسمت الکل و 10 تا 20 قطره روغن استوخودوس یا اکالیپتوس را با یکدیگر ترکیب کنید . ترکیب را در یک اسپری بریزید و در موقع نیاز آن را داخل دستشویی یا حمام اسپری کنید .

طرز تهیه 2 : اگر از بوی الکل را دوست ندارید میتوانید 2 لیوان آب را با یک قاشق غذاخوری سرکه ، یک قاشق چایخوری جوش شیرین ، 10 قطره از روغن استوخودوس یا اکالیپتوس را با هم ترکیب کنید و در یک اسپری ریخته و در موقع نیاز استفاده نمایید .

5/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.