درمان گازگرفتن عروس هلندی

1 – بی اعتنایی نسبت به گاز گرفتن پرنده . اگر مرغ هلندی شروع به گاز گرفتن کرد هیچ عکس العملی نشان ندهید و از کارهایی مانند : تکان دادن سریع پرنده ، داد زدن سر پرنده یا تمام کردن جلسه تمرین با پرنده اجتناب کنید زیرا باعث میشود که پرنده دوباره گاز بگیرد . در زمان هایی که پرنده صدای خش خش از خود در می آورد یا تاج خود را بلند میکند از نزدیک شدن به آن خودداری نمایید .

  • برای جلوگیری از درد گرفتن دستتان میتوانید از دستکش استفاده نمایید .

تنبیه عروس هلندی پرنده

2 – از تنبیه کردن عروس هلندی بپرهیزید . عروس های هلندی نمیفهمند که تنبیه شما برای چه چیزی میباشد بنابراین تنبیه شما به هیچ دردی نمیخورد . داد زدن سر پرنده و برگرداندن عروس هلندی به قفس باعث میشود که گاز گرفتن را امر خوبی بداند چون پرندگان قفس را جای امنی میدانند . تمرکز خود را به دادن جایزه به عروس هلندی در موقعی که گاز نمیگیرد و یا کار خوبی میکند بگذارید .

نوازش کردن عروس هلندی

3 – فقط وقتیکه پرنده آرام است و رفتار خوبی دارد آن را نوازش کنید . بیشتر عروس های هلندی فقط اجازه نوازش کردن نوک و تاج خود را میدهند بنابراین حواستان باشد که چگونه پرنده را نوازش میکنید . اینکار را آرام انجام دهید و در صورت صدا در آوردن پرنده یا بالا بردن تاج خود از اینکار دست بکشید .

نکات

حواستان باشد ! گاز گرفتن عروس هلندی اشتباه آن نیست بنابراین از سرزنش کردن آن بپرهیزید . گاز گرفتن عروس هلندی بخاطر انجام کاری است که از طرف شما انجام میشود مانند انجام دادن کارها یا تکان دادن عروس هلندی با سرعت زیاد .

هشدارها

به هیچ وجه پرنده را به زور نگیرید مخصوصا از پشت پرنده و به صورت سریع چون اینکار باعث شروع گاز گرفتن پرنده خواهد شد .

 

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.