آموزش حرف زدن عروس هلندی

عروس هلندی یکی از بهترین حیوانات برای سخنگو کردن و حرف زدن با شما میباشند . عروس هلندی مانند روبات بخش به بخش کلماتی که شما میگویید را تکرار میکند . صحبت کردن عروس هلندی به واضحی طوطی ها نمیباشد اما با کار کردن زیاد با آن به حد قابل قبولی میرسد .

آرام کردن عروس هلندی قبل از تمرین

1 – دوست بودن کامل با پرنده . کشش و جذابیت انسان عامل کلیدی برای تحریک شدن عروس هلندی برای صحبت کردن میباشد . باور برخی مردم برای همزمانی آموزش صحبت کردن و رام کردن حیوان در یک زمان کاملا اشتباه است .

غذا دادن به عروس هلندی

2 – مطمئن باشید که حیوان در سلامت کامل باشد . به اندازه کافی آب و غذا در اختیار پرنده بگذارید و همچنین قفس با ابعاد مناسب انتخاب کنید و از سلامت فیزیکی عروس هلندی اطمینان حاصل فرمایید .

بازی کردن عروس هلندی

3 – مطمئن باشید پرنده خوشحال است . توجه زیادی به عروس هلندی خود داشته باشید و وقت زیادی را با او بگذرانید .

آموزش دادن عروس هلندی برای تکرار کلمه

عروس هاندی سخنگو

1 – جایی بدون سروصدا و آرام را برای تمرین انتخاب نمایید . اینکار باعث میشود که پرنده فقط روی شما و لغاتی که میگویید تمرکز کند ، اگر باز هم متوجه شدید که پرنده حواسش به شما نیست میتوانید پرنده را در قفس گذاشته و روی آن را بپوشانید سپس اقدام به تمرین نمایید اینکار باعث حذف عوامل دیداری جهت پرت شدن حواس پرنده میشود .

صبح بخیر عروس هلندی

2 – یاد دادن تنها یک لغت در هر زمان . یک لغت راحت ، کوتاه و لغتی که زیاد بکار میبرید را انتخاب کنید .

 • لغت مورد نظر را در زمان مناسب آموزش دهید مثلا ” صبح بخیر ” را در شب و قبل از خواب یا در تاریکی به عروس هلندی آموزش ندهید .

عروس هلندی زیبا

3 – لغتی که پرنده دوست دارد را به آن یاد بدهید . به چشمان پرنده نگاه کنید :

 • آیا مردمک چشم پرنده بعد از گفتن لغت بزرگ میشود ؟
 • آیا تاج پرنده به معنی هیجان زده شدن یا علاقه بالا میرود ؟

اگر علائم بالا بعد از گفتن لغت مورد نظر انجام شد عروس هلندی به آن لغت علاقه دارد .

 • عروس هلندی شما به دلایل دیگری نیز امکان دارد که نتواند لغت مورد نظر را بگوید دلیلی مانند نداشتن شرایط فیزیکی عروس هلندی ( منظور کل عروس های هلندی میباشد که نمیتوانند لغت مشخصی را بگویند ) برای گفتن آن کلمه .

غذا دادن به عروس هلندی

4 – در صورت گفتن کلمه مورد نظر به پرنده جایزه بدهید .

تمرین صحبت کردن با عروس هلندی

5 – تکرار کردن لغت ها هر چند وقت یکبار . مهم نیست که پرنده شما چقدر باهوش است اما انیشتین که نیست .

عکس عروس هلندی

6 – سخت کردن و افزایش لغات . وقتیکه عروس هلندی یک لغت را یاد گرفت لغات بیشتری به آن یاد دهید ، بعد از همه اینها شما که دوست ندارید تمام روز فقط لغت از پرنده خود بشنوید بنابراین شروع به یاد دادن جمله های کاربردی به عروس هلندی خود بکنید .

 • جملات محاوره ای به عروس هلندی یاد دهید مثلا وقتی به او سیب میدهید بگویید : ” سیب میخوام ” ،  وقتیکه اینکار را به اندازه کافی تکرار کنید وقتیکه سیب در دست شما ببیند میگوید ” سیب میخوام ” .

نکات

 • اگر عروس هلندی را برای صحبت کردن میخواهید بخرید حتما عروس هلندی نر بخرید چون راحت تر ماده ها صحبت میکنند .
 • عروس هلندی در صورت جفت بودن علاقه کمتری به صحبت کردن با شما را دارند .
 • یادگیری صحبت کردن برای عروس هلندی پیر کمی دشوار است ، بهترین زمان یادگیری پرنده بین 8 تا 10 ماهگی میباشد .
 • ممکن است که پرنده برای جلب توجه شما لغات را تکرار کند اما بعد از رسیدن شما صحبت کردن را قطع کند در این صورت شما باید علاقه خود را نسبت به صحبت کردن آن نشان دهید .
 • میتوانید برای آموزش از یک صدای ضبط شده برای آموزش استفاده کنید ، 6 دقیقه لغات مورد نظر خود را ضبط کنید و 3 تا 4 دقیقه آن را خالی بگذارید و در زمانیکه در خانه نیستید و یا به کارهای دیگر خود میرسید آن را برای پرنده بگذارید .
 • ناامید نشوید . زمان یادگیری هر پرنده با پرنده دیگر متفاوت است . در حقیقت بعضی از عروس های هلندی هیچوقت حرف نمیزنند ، بنابراین از پرنده خود عصبانی نشوید زیرا عصبانی شدن فقط تاثیر منفی در آموزش شما خواهد گذاشت .
4.4/5 - (12 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.