خانه حیوانات خانگی آموزش حرف زدن به عروس هلندی ( با عکس )

آموزش حرف زدن به عروس هلندی ( با عکس )

48
آموزش حرف زدن عروس هلندی

عروس هلندی یکی از بهترین حیوانات برای سخنگو کردن و حرف زدن با شما میباشند . عروس هلندی مانند روبات بخش به بخش کلماتی که شما میگویید را تکرار میکند . صحبت کردن عروس هلندی به واضحی طوطی ها نمیباشد اما با کار کردن زیاد با آن به حد قابل قبولی میرسد .

آرام کردن عروس هلندی قبل از تمرین

۱ – دوست بودن کامل با پرنده . کشش و جذابیت انسان عامل کلیدی برای تحریک شدن عروس هلندی برای صحبت کردن میباشد . باور برخی مردم برای همزمانی آموزش صحبت کردن و رام کردن حیوان در یک زمان کاملا اشتباه است .

غذا دادن به عروس هلندی

۲ – مطمئن باشید که حیوان در سلامت کامل باشد . به اندازه کافی آب و غذا در اختیار پرنده بگذارید و همچنین قفس با ابعاد مناسب انتخاب کنید و از سلامت فیزیکی عروس هلندی اطمینان حاصل فرمایید .

بازی کردن عروس هلندی

۳ – مطمئن باشید پرنده خوشحال است . توجه زیادی به عروس هلندی خود داشته باشید و وقت زیادی را با او بگذرانید .

آموزش دادن عروس هلندی برای تکرار کلمه

عروس هاندی سخنگو

۱ – جایی بدون سروصدا و آرام را برای تمرین انتخاب نمایید . اینکار باعث میشود که پرنده فقط روی شما و لغاتی که میگویید تمرکز کند ، اگر باز هم متوجه شدید که پرنده حواسش به شما نیست میتوانید پرنده را در قفس گذاشته و روی آن را بپوشانید سپس اقدام به تمرین نمایید اینکار باعث حذف عوامل دیداری جهت پرت شدن حواس پرنده میشود .

صبح بخیر عروس هلندی

۲ – یاد دادن تنها یک لغت در هر زمان . یک لغت راحت ، کوتاه و لغتی که زیاد بکار میبرید را انتخاب کنید .

 • لغت مورد نظر را در زمان مناسب آموزش دهید مثلا ” صبح بخیر ” را در شب و قبل از خواب یا در تاریکی به عروس هلندی آموزش ندهید .

عروس هلندی زیبا

۳ – لغتی که پرنده دوست دارد را به آن یاد بدهید . به چشمان پرنده نگاه کنید :

 • آیا مردمک چشم پرنده بعد از گفتن لغت بزرگ میشود ؟
 • آیا تاج پرنده به معنی هیجان زده شدن یا علاقه بالا میرود ؟

اگر علائم بالا بعد از گفتن لغت مورد نظر انجام شد عروس هلندی به آن لغت علاقه دارد .

 • عروس هلندی شما به دلایل دیگری نیز امکان دارد که نتواند لغت مورد نظر را بگوید دلیلی مانند نداشتن شرایط فیزیکی عروس هلندی ( منظور کل عروس های هلندی میباشد که نمیتوانند لغت مشخصی را بگویند ) برای گفتن آن کلمه .

غذا دادن به عروس هلندی

۴ – در صورت گفتن کلمه مورد نظر به پرنده جایزه بدهید .

تمرین صحبت کردن با عروس هلندی

۵ – تکرار کردن لغت ها هر چند وقت یکبار . مهم نیست که پرنده شما چقدر باهوش است اما انیشتین که نیست .

عکس عروس هلندی

۶ – سخت کردن و افزایش لغات . وقتیکه عروس هلندی یک لغت را یاد گرفت لغات بیشتری به آن یاد دهید ، بعد از همه اینها شما که دوست ندارید تمام روز فقط لغت از پرنده خود بشنوید بنابراین شروع به یاد دادن جمله های کاربردی به عروس هلندی خود بکنید .

 • جملات محاوره ای به عروس هلندی یاد دهید مثلا وقتی به او سیب میدهید بگویید : ” سیب میخوام ” ،  وقتیکه اینکار را به اندازه کافی تکرار کنید وقتیکه سیب در دست شما ببیند میگوید ” سیب میخوام ” .

نکات

 • اگر عروس هلندی را برای صحبت کردن میخواهید بخرید حتما عروس هلندی نر بخرید چون راحت تر ماده ها صحبت میکنند .
 • عروس هلندی در صورت جفت بودن علاقه کمتری به صحبت کردن با شما را دارند .
 • یادگیری صحبت کردن برای عروس هلندی پیر کمی دشوار است ، بهترین زمان یادگیری پرنده بین ۸ تا ۱۰ ماهگی میباشد .
 • ممکن است که پرنده برای جلب توجه شما لغات را تکرار کند اما بعد از رسیدن شما صحبت کردن را قطع کند در این صورت شما باید علاقه خود را نسبت به صحبت کردن آن نشان دهید .
 • میتوانید برای آموزش از یک صدای ضبط شده برای آموزش استفاده کنید ، ۶ دقیقه لغات مورد نظر خود را ضبط کنید و ۳ تا ۴ دقیقه آن را خالی بگذارید و در زمانیکه در خانه نیستید و یا به کارهای دیگر خود میرسید آن را برای پرنده بگذارید .
 • ناامید نشوید . زمان یادگیری هر پرنده با پرنده دیگر متفاوت است . در حقیقت بعضی از عروس های هلندی هیچوقت حرف نمیزنند ، بنابراین از پرنده خود عصبانی نشوید زیرا عصبانی شدن فقط تاثیر منفی در آموزش شما خواهد گذاشت .
بارگذاری بیشتر در حیوانات خانگی

48 دیدگاه ها

 1. محمدرضا

  فروردین ۴, ۱۳۹۹ در ۷:۴۶ ب.ظ

  سلام من نمیفهمم عروس هلندی گل باقالی ماده حرف میزنه لطفا سریع جواب بدین امکانش هست حر بزنه با تمرین؟

  پاسخ دادن

  • وحید

   خرداد ۱, ۱۳۹۹ در ۴:۱۸ ق.ظ

   شما عروس هلندی نر جهت سخن گفتن نگهداری کنید

   پاسخ دادن

 2. Sara

  دی ۲۶, ۱۳۹۸ در ۴:۲۰ ب.ظ

  سلام من یه بچه عروس هلندی ۵۹ روزه دارم بعد هر کاریش میکنم غذا نمیخوره فقط سفیده تخم مرغ،زرده تخم مرغ با آب و سرلاک میخوره میشه راهنمایی کنید چطوری کاری کنم چیزای سفت مثل کتان و ارزن بخوره؟

  پاسخ دادن

 3. Amirreza

  دی ۱۱, ۱۳۹۸ در ۱۲:۵۴ ب.ظ

  سلام من ی عروس هلندی گرفتم صاحبش میگفت ۳ماهشه ولی بردمش پیش پرنده فروشی گفت چهارماهشه خواستم بدونم از چهار ماهگی دیر نییت برا سخنگو کردن؟ ینی میتونه حرف بزنه؟ بعد این صبح ها یا شبا ساعت ۸ ب بعد یا ظهرا صدا در میاره از خودش همش جیغ میزنه صوت میزنه بعد دستمو ک میبرم سمتش همش سرشو تکون تکون میده یا باهاش هم حرف میزنم همینطور سرشو تکون میده آیا این نشونه ی اماده شدن برا حرف زدنه؟ بعد همش فکر میکنم ک وقتی غذا میخوره چیزی ازش نمیخوره همشو میشکنه بعد له میکنه آیا چیزی ازش میخوره؟ ممنون میشم اگ جواب بدید ببخشید اگ طولانی شد.

  پاسخ دادن

 4. mehdi

  تیر ۳۰, ۱۳۹۸ در ۶:۳۶ ق.ظ

  سلام من یک جفت عروس هلندی دارم توی روز ۳بار باهم جفت گیری میکن و هفته ای ۴تا تخم میزاره اما از هر ۴ تا تخم شاید یکیش نطفه داشته باشه بعد فقط ماده میره رو تخم نر اصلا نمیره.ماده شده استخوان هیچی غذا نمیخوره.از هم جداشون میکنم افسردگی میگیره تا میبرمش پیش نر همباز شاد میشه من میخوام دیگ تخم نزاره تا یکم قوی بشه . باید چکار کنم.الان من ۲ماه این پرنده رو دارم حدود ۲۷تخم گذاشته.حتی اون وقت هم ک نر نداشت همباز تخم میزاشت.لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ دادن

  • حمیدرضا

   مرداد ۹, ۱۳۹۸ در ۱۱:۰۳ ق.ظ

   سلام شما باید لونه رو برداری تا دیگ جفت گیری نکنند اون ها چشمشون به لونه ک میفته دوست دارن تخم بزارن، لذا تخم گذاشتن زیاد حیوون رو هم ضعیف هم زود مریض و پیر میشن شما اگ لونه رو برداری اونا دیگ جفت گیری نمیکنن هر دو ماه بزار جوجه ک گرفتی باز بردار باز بعد دوماه تکرار کن. موفق باشی

   پاسخ دادن

  • عیسی

   مرداد ۹, ۱۳۹۸ در ۱۱:۵۰ ب.ظ

   لانه را برندارید. شما با تغذیه مناسب عروس هلندی همه چیز رو میتونید کنترل کنید. اولا اگر نر کمکی نمیکنه بخاطر ماهیت باهوش‌تر بودنش هست و اینکه شاید به علت اینکه قبلا رام بوده و … هنوز نمیتونه برای جذابیت های بیرون لانه اهمیت قابل نشه. نکته بعدی شاید اینکه نر به علت رفت و آمد زیاد در اطراف قفس و امثالهم برای برقراری امنیت سعی می‌کنه وظیفه مواظبت از ماده رو بر عهده بگیره. بد نیست بدانید به لحاظ علمی نر فقط زمانی به ماده در خوابیدن روی تخم ها کمک می‌کنه که نیاز به گرمای بیشتری داشته باشم و ضمن اینکه هم نر هم ماده تقریبا از روز پنجم تشخیص میدن که تخم ها نطفه دار هستند یا خیر و برای یک تخم نطفه دار قاعدتاً فقط ماده کافیه.
   اگر بحث نطفه دار کردن مطرحه سعی کنید ضمن تغذیه عادی از مواد مغذی دارای ویتامین ای (مانند نکتون Eو …) استفاده کرده و برای برقراری جفت گیری در لابلای تخم گذاری از مواد با طبع گرم مثل تخم کتان، شاهدانه، دانه خشخاش، کنجد و… استفاده کنید و میتوانید برای تقویت روی دانه ها نکتون MSA بپاشید.
   برای تقویت ماده هنگامی که درون لانه روی قفس است هر روز در وعده غذایی آنها یک نصفه سفیده تخم مرغ پخته بگذارید(بسیار مهم) و علاوه بر آن برای هر روز یک مکمل در نظر بگیرید مانند هویجو…
   و در آخر اگر میخواهید استراحت بدین تا ماده تقویت بشه تخم کتان از وعده روزانه حذف،تخمه حذف و فقط ارزن استرالیایی به همراه مکمل هایی با طبیعت سرد مانند کاهو، تخم خیار و مولتی ویتامین پرنده (انسانی ممنوع) و سفیده تخم مرغ استفاده کنید.
   در آخر خواهش میکنم به هیچ عنوان لانه را حذف نکنید چون باعث تخریب طبیعت و خوی پرنده میشوید و کارهای عجیب از آنها سر بزنه مثلاً ممکنه ماده در گوشه قفس تخم گذاری کنه.
   یادتان باشد سلامت مرغ عشق ماده در تخم گذاری متوالی است (در صورت تغذیه مناسب) و اینکه گفته میشود ماده نیاز به استراحت دارد هیچ پایه علمی و تجربی ندارد.
   امیدوارم توضیحات طولانی من خستتون نکرده باشه خواستم تجربه ۳۰ساله نگهداری از طوطی مرغ عشق رو در این مورد در اختیار بگذارم. اگر بازهم سوالی بود از طریق ایمیل aghanazari@gmail.com در خدمتم‌

   پاسخ دادن

  • اسماعیل

   فروردین ۱۱, ۱۳۹۹ در ۳:۳۶ ب.ظ

   تا جای که سوال من میکشه سعی کن به ماده عرق کاسنی بدی و فقط ارزن بدی و میوه جات و ویتامین هفته ای یک بار تا بدنش تقویت بشه البته نظر کارشناسی نیست تجربه خودنه ولی خوب شاید بدردت بخوره

   پاسخ دادن

 5. پرستو فرد

  خرداد ۳۰, ۱۳۹۸ در ۶:۴۰ ب.ظ

  یعنی چی ۶ دقیقه حرف بزنیم سه چهار دقیقه رو خالی بزاریم؟
  یعنی مثلا من ۶ دقیقه پشت سر هم کلمه مورد نظرمو تکرار کنم و بعد ۴ دقیقه بی کلام باشه و بعد این رکوردو بزارم رو ریپید تا پشت سر هم تکرار بشه؟
  ی سوال دیگه ام دارم.عروس من به جز ارزن و کتان و یکی دو تخم دیگه به چیز دیگه ای علاقه نشون نمیده.فعلا تخم مرغ سیب و هلو و تخمه رو امتحان کردم ولی تا ی نوک میزنه بلافاصله میکشه عقب حتی سعی کردم همزمان با ارزن بهش بدم که نفهمه اما میوه رو از منقارش میداد بیرونو منثارشو میمالید به چوب نشیمنگاهش که پاک شه.نمسدونم به عنوان جایزه چی براش در نظر بگیرم؟لطفا راهنمایی کنین

  پاسخ دادن

  • مهرداد

   خرداد ۳۱, ۱۳۹۸ در ۶:۵۲ ق.ظ

   سلام
   بله دقیقه همینطور که گفتین هستش … ۶ دقیقه حرف بزنید و ۴ دقیقه خالی بگذارید و روی تکرار بزارید باشه .
   در مورد سوال بعدی مقاله زیر را مطالعه کنید :
   https://koorook.com/feed-cockatiels-dutch-bird-healthy-food/
   این لینک هم در مورد غذاهایی هست که نباید به عروس هلندی بدید :
   https://koorook.com/feed-cockatiels-dutch-bird-harmfull-non-healthy-food/

   موفق باشید

   پاسخ دادن

   • پرستو فرد

    خرداد ۳۱, ۱۳۹۸ در ۹:۵۱ ق.ظ

    یعتی مثلا لوبیایی که توی غذا پخته شده رو میشه داد؟منظور اینه که ادویه ها یا مثلا رب گوجه و… که لوبیا و نخود همراهشون پخته میشه ضرری برای عروس نداره؟

    پاسخ دادن

    • Y. Y

     تیر ۸, ۱۳۹۸ در ۲:۴۶ ب.ظ

     اور خیلی ادویه داشته باشه براش ضرر داره

     پاسخ دادن

    • Sara

     دی ۲۶, ۱۳۹۸ در ۴:۱۶ ب.ظ

     چیزایی مثل نمک و ادویه واسه عروس هلندی خیلی ضرر داره

     پاسخ دادن

   • پرستو فرد

    خرداد ۳۱, ۱۳۹۸ در ۱:۳۸ ب.ظ

    به چه روشی باید غذای جدید بهش بدم که استقبال کنه؟مثلا ساعت یا وعده خاصی داره؟
    از دستم بدم؟ یا ظرف خاصی برای میوه و سبزی و خوراکای اینجوری و جدید در نظر بگیرم یا ظرف دونشو خالی کنم و توی اون بریزم؟

    پاسخ دادن

 6. کمال

  اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۸ در ۱۰:۰۲ ق.ظ

  عروس طوطی من وقتی از پیش اون میرم برام سوت میزنه و وقتی میام پیشش ساکت میشه .

  پاسخ دادن

 7. sahar

  مهر ۲۲, ۱۳۹۷ در ۶:۵۱ ق.ظ

  یعنی واقعا بگیم به سیخ میکشونمت میحرفه ???

  پاسخ دادن

 8. ehsan

  شهریور ۲۳, ۱۳۹۷ در ۴:۴۱ ب.ظ

  من تازه به عروس ۶ ماهه گرفتم .فروشنده میگه مادهس ولی من شک دارم.با هاش حرف میزنم سرش رو به چپ و راست تکون میده .نمیدونم اصلا میتونه حرف بزنه یا نه .مغازه دار چند تا از پر های جفت بالش رو زده .میتونه بازم پرواز کنه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ دادن

 9. ای خدا

  شهریور ۱۸, ۱۳۹۷ در ۱۰:۱۹ ق.ظ

  سلام من عروس هلندیم گاهی وقطا خیلی وحشی میشه ولی گاهی خیلی احلی میشه که من خودمم تعجب میکنم که چرا انتوری میشه لطفا بهم بگین

  پاسخ دادن

 10. مهسا

  مرداد ۲۲, ۱۳۹۷ در ۱۱:۳۱ ق.ظ

  سلام خوبید من دوتا عروس هلندی گرفتم موندم کدومش نره کدومش ماده
  بعدش دوست دارم پرنده ام حرف بزنه نه این که همش تخم برگذاره

  پاسخ دادن

  • مهسا

   مرداد ۲۲, ۱۳۹۷ در ۱۱:۳۳ ق.ظ

   جدیدا همو میزنن لطفا بگید چیکار کنم

   پاسخ دادن

  • پرستو فرد

   خرداد ۳۱, ۱۳۹۸ در ۹:۴۶ ق.ظ

   نباید جفت میگرفتین برای حرف. زدن پرنده باید تک باشه

   پاسخ دادن

  • Nima

   تیر ۲, ۱۳۹۹ در ۱۰:۱۴ ب.ظ

   مهسا جان برای به حرف اومدن عروس باید یک پرنده چه بهتر نر رو نگهداری کنی تا بازبان ما عادت کنه دوتا به زبان خودشون صحبت میکنن

   پاسخ دادن

 11. Asal

  تیر ۱۸, ۱۳۹۷ در ۹:۵۰ ب.ظ

  سلام من يه عروس هلندى سفيد و زرد نر خريدم حدود هشت ماهشه و سه هفتست كه دارمش ، باهام خيلى دوسته و اهليه من دوست دارم حرف بزنه هر روز كلى باهاش كار ميكنم ولى فايده نداره البته همينجورى هم دوسش دارم ولى بيشتر دوست دارم سخنگو باشه

  پاسخ دادن

 12. یاسمن

  تیر ۱۱, ۱۳۹۷ در ۱:۳۱ ب.ظ

  سلام عروس هلندی من یک سال و نیمشه و از دوماهگی دارمش …عروس من بعضی وقتا داد میکشه ولی وقتایی که براش صدای سوت میزارم تا یاد بگیره تو اون نیم ساعت اصلا چیزی نمیگه و صداش در نمیاد…امکان داره که یه روز یاد بگیره سوت بزنه یا حتی حرف بزنه؟ اینطور که این ساکت میشینه و هیچ تلاشی نمیکنه کم کم دارم نا امید میشم

  پاسخ دادن

  • Yegane

   مهر ۴, ۱۳۹۸ در ۱۰:۲۰ ب.ظ

   بله. ولی وقتایی که انرژی داره اینکارو انجام بدین بهتره .مثلا صبحا.و به ازای هر صدایی که از خودش تولید میکنه بهش جایزه بدین اینجوری انگیزه پیدا میکنه

   پاسخ دادن

 13. علیرضا

  تیر ۱۰, ۱۳۹۷ در ۹:۲۵ ق.ظ

  سلام من یه عروس هلندی دارم جوجه هست یه استخون زیر شکمش داره ولی نمی دونم ماده است یا نه وقتی بهش میگم میتو سلام تاجشو شاخ می کنه زیر گلوشم پف می کنه و نوکشو می ماله بهم صدای خراشی میده بعضی وقتا دهنشو واز می کنه ولی نمی تونه حرف بزنه این نشونه اینه که می خواد به حرف بیاد؟لطفا راه نمایی کنید ممنون بعضی وقت ها هم که خوابم یه جیغ کوچولو میزنه تا من بیدار شم ولی بعدش اصلا نمی زنه شاید بعضی وقت ها که هواسم نییت میزنه?

  پاسخ دادن

 14. علي رضا

  خرداد ۱۰, ۱۳۹۷ در ۸:۵۸ ق.ظ

  من با عروس هلندي ام حرف مزنم ولي اون كاري نمي كنه چه كار كنم

  پاسخ دادن

 15. مبین روشنی

  اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۷ در ۱:۴۳ ب.ظ

  از کجا بفهمم عروس هلندی من ماده است یا نر

  پاسخ دادن

  • مبینا

   تیر ۸, ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۲ ق.ظ

   اگر زیر شکمش خط های افقی داشت این پرنده ماده ست اگر زیر شکمش هیچگونه خطی وجود نداشن این پرنده نر ست

   پاسخ دادن

 16. مبین روشنی

  اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۷ در ۱:۳۹ ب.ظ

  چگونه بفهممعروس هلندی من سالمه یا مریز ؟

  پاسخ دادن

 17. Marzieh

  اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۷ در ۸:۵۵ ق.ظ

  احساس میکنم ازم میترسه یک روزه ک خریدمش وقتی هم اهنگ ماه پیشونیو میزارم اطرافو نگاه میکنه چیکار کنم جذبم بشه؟

  پاسخ دادن

  • مهسا

   مرداد ۲۲, ۱۳۹۷ در ۱۱:۳۴ ق.ظ

   نه خب نمیشناسه هنوز

   پاسخ دادن

 18. Erfan

  اسفند ۷, ۱۳۹۶ در ۴:۳۴ ب.ظ

  خیلی عالی بود عروس من به حرف افتاد

  پاسخ دادن

 19. لیلا

  بهمن ۱۳, ۱۳۹۶ در ۱۱:۱۳ ق.ظ

  سلام .من عروس دارم حدودا هشت ماهه.چند کلمه حرف میزد سوت میزد.ولی الان چند روزه هیچی نمیگه .اون شادابی رو نداره .علتش چیه؟ممنونم

  پاسخ دادن

  • امیر

   فروردین ۲۹, ۱۳۹۷ در ۱۱:۳۰ ق.ظ

   ابجی بگو بهش اگه حرف نزنی امشب به سیخ میکشمت مثل بلبل حرف میزنه عروس من اینجوری به حرف امد

   پاسخ دادن

  • Sara

   دی ۲۶, ۱۳۹۸ در ۴:۲۷ ب.ظ

   احتمالا مریض شده

   پاسخ دادن

 20. Narges

  دی ۲۳, ۱۳۹۶ در ۱۱:۰۷ ق.ظ

  سلام ممنون از مطلب خوب و مفیدتون من یه عروس هلندی لوتینو دارم و الان تقریبا یک سال و نه ماهشه ۵ ماه پیش خریدیمش از اول هم چهار پنج تا کلمه میگفت حتی همون شب اول هم وقتی بردیمش جلوی آینه باهامون حرف زد . بیشتر وقتا دوست نداره کسی بگیرتش فقط وقتی خودش بخواد میاد روی دست الان میخوام بهش کلمه “پسته” رو یاد بدم اخه خیلی دوست داره … میخواستم بدونم حدودا چقدر طول میکشه ۱ هفته یا دو هفته یا یک ماه … ممنون میشم اگه جواب بدید ??

  پاسخ دادن

 21. سارا

  دی ۲۰, ۱۳۹۶ در ۴:۱۹ ب.ظ

  سلام عروس هلندی من تازگی صداهایی ازخودش دراورده شیش ماهشه.صدا شبیه سوت زدن نیس انگاری داره غرمیزنه.فکرمیکنید علتش چیه امکان داره واسه این باشه که میخواد به حرف بیاد؟

  پاسخ دادن

  • هامی

   اسفند ۱۶, ۱۳۹۶ در ۹:۴۷ ب.ظ

   دقیقادشبیه عروس من.من عروسم پرهای رو بدنس رادداشت و سرلاکی بود شهریور خریدمش الان که اسفتده ۷ ماهشه اما حتی اسم خودشم نمیگه خیلی باهاش صمیمی ام خیلی باهاش حرف میزنم اما اصلا انگار نه انگار فقط یه صدایی عین غر زذن از خودش درمیاره.منم به نیت سخنگو بودن حریدمش الان دلم میاد بفروشمش اما اصلا حرف نزدنشو دوس ندارم

   پاسخ دادن

   • T

    اسفند ۱۹, ۱۳۹۶ در ۳:۵۳ ب.ظ

    دوستان این دقیقا به این معنی هست که عروسه شما آماده صحبت کردنه
    وقتایی که بقول خودتون فقط غر میزنه مدام باهاش صحبت کنید و کلیپ پرنده هایی که صحبت می کنه رو براش بزارید
    به سرعت شروع می کنه به یادگیری
    دقیقاً عروسمو اینطوری سخنگو کردم

    پاسخ دادن

    • هامی

     اردیبهشت ۲, ۱۳۹۷ در ۱:۲۷ ب.ظ

     هامی
     سلام وقت بخیر من اینکار را هم انجام دادم اما وا الان که ۲ اردیبهشته حتی اسم خودشم نمیگه و فقط سرشو میاره پایین که نازش کنم اونم چون خودش به اینکار علاقه داره و دست میده همین
     خیلی براش وقت میزارم خیلی باهاش حرف میزنم یا ویس براش میزارم اما بی تاثیر هست حتی تخمه خوردن هم بلد نیست فقط تخمه را خورد میکنه

     پاسخ دادن

 22. Nazila

  دی ۲۰, ۱۳۹۶ در ۸:۴۰ ق.ظ

  سلام ببخشید من یه عروس هلندی خریدم تقریبا رامه سه ماهه هست وماده سوت میزنیم تکرار میکنه و چون تو مغازه ی پرنده فروشی بوده ادای پرنده های دیگه مثل قناری و مرغ عشقو در میاره میخواسنم ببینم بنظرتون میتونه حرف بزنه:؟من سلام الان دوروز باهاش کار میکنم اما فقط گوش میکنه. چند روز باید باهاش کار کنم تا بتونه حرف بزنه؟؟ممنون

  پاسخ دادن

  • مهرداد بغدادی

   دی ۲۰, ۱۳۹۶ در ۸:۵۳ ق.ظ

   سلام
   اول از همه باید اینو بدونید که حرف زدن هیچ پرنده ای ۱۰۰% نیست حتی بعضی از کاسکوها که معروف هستن به حرف زدن ، شاید هیچوقت حرف نزنن .
   با توجه به اینکه پرنده شما ماده است ( کلا نرها بهتر حرف میزنن ) و از اول تولد دست خودتون نبوده مقداری کارتون سخت هستش . فقط حواستون باشه که باید تنها نگش دارید اگه با بقیه پرنده ها باشه حرف زدن به زبون آنها را به حرف زدن و یادگیری زبان شما را ترجیح میده .
   موفق باشید

   پاسخ دادن

   • مبینا

    تیر ۸, ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۷ ق.ظ

    سلام من دو تا عروس دارم ولی هنوز جفت نشدن یعنی اگر جفت بشن دیگه نره دیگه نمیتونه حرف بزنه؟ممنون میشم اگر جواب بدین

    پاسخ دادن

    • مهرداد بغدادی

     تیر ۹, ۱۳۹۷ در ۸:۰۹ ق.ظ

     سلام
     وقتی جفت داشته باشه یا در کل با دیگر پرنده ها باشه ( یعنی به جفت ربط نداره ، منظور تنها نبودنه ) ترجیح میده با اون حرف بزنه و حرف زدن را معمولا کنار میزاره .
     موفق باشید

     پاسخ دادن

  • عرفان

   اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷ در ۱۱:۵۶ ق.ظ

   شايد بيشتر از چند روز طول بكشه حتى شايد ١ ماه
   مدام باهاش تمرين كنين و با يه لحن محبت اميز باهاش حرف بزنيم

   پاسخ دادن

 23. محمد متین

  آذر ۱۶, ۱۳۹۶ در ۷:۵۸ ق.ظ

  چگونه عروس هلندی را جذب خودم کنم?

  پاسخ دادن

  • اشکان

   دی ۶, ۱۳۹۶ در ۵:۳۵ ب.ظ

   بگو آبگوشت خودش جذب میشه

   پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

علت لرزش بدن سگ چیست ؟ ( تمام علتها )

لرزش بدن سگ علت های مختلفی دارد . بعضی از لرزش ها خوب هستند مانند : تخلیه انرژی ، خشک کردن…