تشخیص جنسیت خرگوش + عکس + ویدیو

تشخیص جنسیت خرگوش

تشخیص جنسیت خرگوش


دانستن جنسیت خرگوش به دلایل زیادی حائز اهمیت است ، دلایلی مانند : انتخاب اسم ، جلوگیری از حاملگی و جلوگیری از سرطان رحم ( در خرگوش های ماده ) . برای جلوگیری از سرطان رحم باید خرگوش را عقیم کرد . تشخیص جنسیت خرگوش را به راحتی میتوانید با طی کردن مراحل زیر تشخیص بدهید ، در ضمن برای آموزش راحت بعد از خواندن مطلب ویدیو آخر مطلب را نیز مشاهده بفرمایید .

مراحل

آلت تناسلی خرگوش

۱ – پیدا کردن منطقه تناسلی . برای اینکار خرگوش را به پشت خوابانده و به قسمت بین ۲ پای عقب خرگوش توجه کنید . در صورتیکه خرگوش بی قراری کرد آن را نوازش کنید تا آرام شود .

خرگوش نر

۲ – به دنبال بیضه بگردید . خرگوش های نر دارای بیضه هستند که قابل دیدن و در خارج از بدنشان قرار دارد ( مانند شکل ) .

  • امکان دارد روی بیضه ها با مو پوشیده شده باشد ، در اینصورت این ناحیه را با آب خیس کنید .
  • بیضه ها از ۱۰ ماهگی به بعد قابل مشاهده هستند ، قبل از آن تشخیص آنها بسیار سخت میباشد .
  • امکان دارد به دلیل استرس و ترس خرگوش بیضه هایش در داخل بدن رفته باشد ، در اینصورت با خرگوش صحبت کنید و آن را نوازش کنید تا آرام شود .

خرگوش ماده

۳ – چک کردن آلت تناسلی . بین دو پای عقب خرگوش یک برآمدگی کوچک وجود دارد . این منطقه را کمی فشار دهید تا واضح تر نکات زیر را بررسی کنید . برای پیدا کردن دقیق منطقه مورد نظر میتوانید از ویدیوی موجود در آخر مقاله استفاده نمایید .

  • با انگشت شست خود این منطقه را فشار دهید تا آلت تناسلی خرگوش بیرون بزند ، اگر آلت شبیه حرف I بود خرگوش مورد نظر ماده است اما اگر شبیه o بود خرگوش مورد نظر نر میباشد .

عکس خرگوش

۴ – تشخیص جنست خرگوش با توجه به جثه . معمولا خرگوش های نر بزرگ تر از خرگوشهای ماده از همان نژاد هستند . این راه دقیقی برای تعیین جنسیت خرگوش نیست .

آموزش تصویری تعیین جنسیت خرگوش

توضیح ویدیو : خرگوش اولی نر و خرگوش دوم ماده است .

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *